Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fogyok. Miért? Még keveseb...

Nem fogyok. Miért? Még kevesebbet egyek?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve váltottam életmódot, júniusig fogytam 15 kg-t (120 kg-ból..). Azóta SEMMIT.

Már ott tartok, hogy napi 2,5 órán át vagyok a konditerembe, ráadásul csak heti 1x "gyúrok", többi napon kardió. Így néz ki egy napi kajálásom:


70 g glyx kenyér + cs.mellsonka + sali

50 g glyx kenyér + cs.mell + sali

3-4 falat az ebédből (általában hús, hal)

és vacsira gyümölcs


És mégsem fogyok... Azért eszek már ilyen keveset, mert amikor többet ettem, már nem fogytam. Így csökkentettem kicsit, de akkor se lett semmi.. Utána növeltem a mozgást, csökkentettem a kaját... De még mindig nem fogyok. Ja és voltam már kivizsgáláson is, makkegészséges vagyok (leszámítva a vashiányomat..)

Suliba járok, szinte mindenből bukásra állok, mert suli után megyek egyből a konditerembe, hazaérek 7-re, 8-tól meg már alszok, annyira fáradt és kimerült vagyok..


2011. okt. 7. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, fogalmam sincs, de jól rámijesztettél. Sose lennék képes ilyen keveset enni, és ilyen sokat mozogni, de akarok fogyni vagy 10 kilót.
2011. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Ennyi mozgás mellett nem csoda, hogy nem csökken a súlyod, nyilván bazinagy izmaid vannak már. Kevesebb sport, több étel, több tanulás!
2011. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
tarts pár(max.3) olyan napot ammikor azt eszel amit megkívánsz(csoki,pizza,sütemények) Majd térj vissza az eredeti fogyis étrendedhez. Bizonyára nagyon lelassult az anyagcseréd...
2011. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, aki többet eszik annak gyorsabb az anyagcseréje. :)
2011. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó, biztos izmosodtam, de centiben sem változtam semmit. A ruháim sem nagyok rám, semmi változás.


Amúgy én türelmes voltam, amikor többet ettem, havi 2 kg-t fogytam. 2 hónapig türelmes voltam, vártam, hátha csoda történik és újra elkezdek fogyni, de semmi sem történt

2011. okt. 7. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A havi 2 kilógram az egészséges és tartós fogyást eredményez. Azt kell tartani hónapokig, és jelentősen nem is kell módosítanod az étrendedet. Ahogy egyre vékonyabb leszel egyre kevésbé leszel éhes is, csak figyelni kell a tested jelzéseit.


Gondolom nem 1 év alatt lettél 120 kilós. Adj magadnak időt.

2011. okt. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 greeen ***** válasza:
nyugalom amit írsz az nagyon rendben van.Érdekelne még,hogy fiu vagy e ill. lány!Hány éves,és milyen magas ehhez a súlyhoz!azt még lehet kitalálni pár okosságot
2011. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megelégedtem a havi 2 kilóval is. De az, hogy utána hiába volt minden erőfeszítésem, nem fogytam semmit.. Na az nagyon fájt...


Amúgy 17 éves lány vagyok, 160 cm magas

2011. okt. 7. 17:13
 9/10 greeen ***** válasza:
fel ne add,ez dicséretes eddig is!A szervezeted jelenleg egy ilyen holtponton van hogy most nehezebben megy le a súly,.de ez úgy billen át ha tovább sportolsz!De ésszel,ne hajtsd túl magad!Továbbá!Vacsorára Ne egyél gyümölcsöt!!! Sok bennük a cukor!Lefekvéskor az khurvára nem kell neked!Vegyél magadnak egy diétás táplálékkiegészítő turmixot,magas fehérjetartalommal,amúgy ha nincs sok pénzed rá akkor ajánlom mondjuk a power proteint!Ez Este lefekvéskor jót tesz az izmaidnak,és szénhidrát is nagyon kevés van benne!Nem tudom mennyi folyadékot iszol egy nap,de ha mondjuk 2-2.5 litert,akkor próbélj meg felmenni 3-4 literre!Vízre gondolok természetesen!Az étrended többi része jó!Néha a csirke helyett ehetnél halat is,tonhal vagy lazac!Illetve több zöldséget!Fogyni fogsz továbbra is tuti!Ráadásul most is változol mégha a mérleg nem mutatja is ki úgy a fogyást!A Tested az egészséges kajálásnak köszönhetően reagál az edzésre,izmosodsz ami nagyon jó,és természetesen az is jelent némi súlygyarapodást (Ami nagyon jó nehogy zavarjon mert majd a növekvő izomzatnak lényegesen nagyobb lesz az energiaszükséglete is) a zsír pedig Ég-ég-ég!
2011. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami ziccer csak lehet ezzel az étrenddel, vagy mégis van valami kevésbé nyilvánvaló egészségügyi probléma, pl. az inzulint nem kezeli megfelelően a szervezeted, az ilyen nem feltétlenül látszik a vérképen. Arányaiban lehet, hogy túl magas a szénhidrátbeviteled a szervezeted toleranciájához mérten, talán inkább kísérletezni kéne, hogy a fehérjét növeled, a ch-n meg faragj kicsit, és persze gyakoribb, mennyiségre bőségesebb étkezések kellenek.


Esetleg az lehet még, hogy amikor leadtad a 15 kilót, jött egy stagnálás (természetes dolog, a fogyás nem totál lineáris, egyenletes és kiszámítható), ráadásul a fogyáshoz szükséges kalóriamennyiség csökken a testtömeg változásával, de mivel az adagot túlságosan lecsökkentetted, a szervezeted meg túlhajszolod a mozgással, az anyagcseréd valszeg lelassult, jobban ragaszkodik a zsírjához. Persze ha a kalóriadeficit adott, lomhább anyagcserével is fogynod kellett volna ennyi idő alatt.


De igazából ha nincs hormonális vagy inzulinprobléma (volt pajzsmirigy tsh nézés és nemi hormon mérésed is?), akkor a kalóriadeficittel lehet gond. A mennyiség így leírva baromira kevésnek tűnik, de lehet, hogy az összetételből mégiscsak több energiamennyiség jön ki a kelleténél, vagy figyelmetlenül bevitt kis pluszokkal, netán a gyümölcs túlzásba vitelével (ráadásul este, amikor sok-sok fehérje kéne az izmaid regenerálásához, nem gyümölcscukor).


Számold ki az energiaigényed (orvosilexikon.hu kalkulátora), és az alapanyagcseréd fölött, de a súlytartó szint alatt egyél, a kajákat meg pontosan mérni kellene kalóriaügyileg, becsapósak lehetnek, a "kevesebb néha több". A jelek szerint a mennyiség csökkentése nem elég, sőt, árthat is, szóval az összetételen és az elosztáson változtass.


Kísérletképp egy időre száműzhetnéd a gyümölcsöket (max egy-két alma vagy egy kevés bogyós gyümi délelőtt), és helyette sokkal több zöldség, több sovány husi, több étkezés, szigorú kalóriaszámolással, ha így se nagyon indul be, akkor "csalónapokkal" egészítsd ki (amikor a jó minőségű kajáidból konkrétan többet eszel a megengedettnél, nem agyba-főbe mindent persze). Jól dokumentált étkezési naplóval és pontos számolással mindenképp hiteles képet kapsz a beviteledről, ha valami gebasz van a kajával, ott ki fog derülni.

2011. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!