Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy működik a "Koplalási...

Hogy működik a "Koplalási Üzemmód"?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam erről, hogyha gyorsan kezdünk el diétázni, nem eszünk eleget, akkor felborul az alapanyagcserénk, anyagcserénk, sőt a fogyás nem lesz hatásos. Viszont azt nem tudom, hogy ez a tényleges éhezésre meg ételmegvonásra vonatkozik, vagy akkor is igaz, ha egy nap (pl 1500kcal-ból)kevesebbet eszünk? Mondjuk 1000-1300at? úgy hogy nem vagyunk közbe éhesek??

Nem tudom érthető-e a kérdésem, de légyszíves válaszoljatok!!! ha nem értetek valamit, kérdezzetek!

Köszi előre is a válaszokat..:)


2011. okt. 7. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A "koplalás üzemmód" nem egy nap alatt indul be.
2011. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valóban nem egy nap alatt, de a te kérdésed nem ez volt :)

Az a helyes, ha alapanyagcsere alá nem mész, mivel az alapanyagcsere azt jelenti, hogy annyi táplálék szükséges a szervezeted működéséhez, magyarul az életben maradáshoz. Ha az alá mész, az már koplalás, mivel a szervezetednek nem adsz megfelelő mennyiségű táplálékot.

Mások azt tartják, hogy 1200 kcal alá nem szabad semmiképp se menni, de a legkorrektebb, az alapanyagcsere kiszámolása.

A koplalás üzemmód azt jelenti, hogy a tested a koplalást éhezésként éli meg. Ezért szokott az lenni, hogyha valaki huzamosabb ideig koplal, és utána már egy picivel többet eszik, egyből visszajön a leadott kiló, mivel a szervezete elraktározza az ételt az ínségesebb időkre. És mivel nem lehet életünk végig koplalni, ezért nem hatásos és hosszútávú módszer a koplalással való súlyvesztés.

Remélem segítettem:)

2011. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem rögtön jön, teljesen igaz.


Viszont annyiból áll, hogy ha huzamos ideig túl keveset eszel, akkor lelassul az anyagcseréd, hogy a kaja minél több időt töltsön el bent, ergo minél több tápanyag szívódhasson fel belőle. A kevésből is próbálja a legtöbbet kihozni.


Ha visszaállsz a normális étkezésre, még ezen a minél többet hasznosítsunk elven működik a szervezet, az se áll vissza egy nap alatt. így a sokkal több kajából még annál is több szívódik föl. Később az anyagcsere is vissazállt, de azalatt már vissza is lehetett szedni a lekoplalt zsírréteget..

2011. okt. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!