Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen kajákat vegyek, ha...

Milyen kajákat vegyek, ha most akarom elkezdeni a fogyót?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és havonta így magamra tudok 3 ezret költeni kajára (itthon lakom és ugye itthon mást esznek)


Az a baj h ez így nagyon kevés ahhoz h egészségesen tudjak enni :( valaki segíteni praktikákban vagy egyszerű fogyis ételekben?


Korpás kenyérre gondoltam, natúr joghurtra, csirkemell(bár ezt lehet nem tudom kivitelezni..) zöldség van itthon


2011. okt. 9. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
figyelj mindjárt irják h vegyél egy évre elég csirkemellet rizzsel és edd amig megnem halsz.;) -.- mindenből lehet enni csak sokkal kevesebbet. Én igy fogyózok és fogyok JA és nem is számolom a kalóriákat. nem fogok örök életemre csirkemellen és rizsen élni....(vagyis még akkor se amikor fogyókúrázok)
2011. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
bármit ehetsz, csak kevesebbet. és 6 után ne egyél.
2011. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
azt edd, ami otthon van, számold a kalóriákat és kezdj sportolni....semmi extra menüre nincs szükséged...a 2 havi 3 ezret meg fektesd be pl egy futócipőbe - esetleg nézz egy ÚJ futócipőt a teszveszen/vaterán/ebay-en
2011. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: a 6után ne egyél cimű fogyókúra lósz4rtse ér...miért ne egyen 6után? mondjuk éjfélkor fekszik és tegyük fel 5órakkor kajál utoljára...azt azt jelenti h 7órán át a gyomor üresen van..és az PONT hogy nem jó. Tehát ez az este hat után nem evés egy nagy sz4r. :) helyes: lefekvés előtt 2(!!)órával már ne egyél. :D nem én találtam ki...elhiheted.
2011. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen én is gondolkodtam azon h ugyan azt eszem csak kevesebbet, csak már sokszor láttam itt h írják h az nem jó, mindneképp ki kell iktatni a fehér lisztet stb mert úgy nem lehet szépen fogyni..:S


De lehet hallgatok rátok és ugyan úgy eszem mértékkel..:) csak tényleg én úgy voltam ezzel h mindenképp ezeket ki kell iktatni

a kenyeret lecserélem azért :)

2011. okt. 9. 14:17
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezt a 6 utáni evést én is így tudom :D mármint hogy lefekvés előtt 2 órával
2011. okt. 9. 14:18
 7/17 anonim ***** válasza:
ja, nem lehet fehérlisztet enni, a másik szerint cukrot sem, a harmadik szerint gyümölcsöt sem, a 4. szerint meg csak lepkefingot lehet....:S
2011. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nyugi. Fehér liszttel is ugyanúgy lehet fogyni, mint tk-vel. Egy különbség van köztük, de az jelentős: fehér liszt = kalória, tk. liszt = kalória + vitaminok, ásványi anyagok, rostok. Vagyis: sokkal többre mennél tk-vel, de ha nem léped túl a napi kalóriamennyiséget, fehérrel is lehet fogyni. De a 3000 Ft-ból vehetsz magadnak tk. kenyeret, ha az megnyugtat. Egyéb előnyei is vannak: jobban laktat, később éhezel meg tőle. De ugyanannyi kalória van ugyanakkora tömegű fehér és tk. kenyérben (lisztben).


A kalóriaszámlálás működik, tehát ELVILEG ha számolod, és csak annyit eszel, amennyi neked kell, le lehet fogyni.

Egy gond van: megehetsz 2 szelet csirkemellet egy normál adag rizzsel, és 500 kalóriát ettél, és megehetsz fél merőkanál pörköltet 2 evőkanál nokedlivel, és ugyanúgy 500 kalóriánál vagy. Csak az első verzióval jóllaktál, a másikkal meg iszonyú éhes leszel. Ezért érdemesebb alacsony kalóriatartalmú ételeket enni, és abból nagyobb mennyiséget.


Reggelire egyél max. 80 g valamilyen kenyeret, sonkával, vékony szelet sajttal, paprika, paradicsom stb. A zsíros felvágottakat kerüld.

Tízóraira, uzsonnára egyél gyümölcsöt (banánt ne minden nap!), ha nagyon éhes vagy, az egyikre ehetsz natúr joghurtot, vagy natúr joghurtot gyümölccsel.

Ebédre edd meg, amit anyukád főz, de figyelj oda, hogy ha valami nagyon zsíros (pl. pörkölt) vagy nagyon cukros (pl. édes tészták), azt ne edd meg. Olyankor egyél dupla adag levest, és hagyd ki a másodikat. Ha jó a második, pl bármilyen sült hús, még a rántott se annyira gáz, vagy zöldség, akkor a levest hagyd ki. Vegyél ki a köretből (rizs, krumpli), mielőtt anyukád olajat v. zsírt tenne rá. A krumplipüré helyett is főtt krumplit egyél.

Vegyél a pénzedből zöldségkeveréket, abból tudsz magadnak főzni, ha a köret nem jó otthon. De helyettesítheted nyers zöldségekkel is. A főzelék nem túl jó, de még az is belefér, pörkölt nélkül (a hús mehet belőle), sült hússal, kenyér nélkül.

Vacsorára edd meg a kihagyott levest. Vagy egyél rántottát friss zöldségekkel vagy párolt zöldségkeverékkel. Szénhidrát már ne nagyon legyen. Húsmaradékot is ehetsz.

2011. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel benneteket hogy mit esztek, a mennyiség betartásával is csökken a súlyotok és nektek így jó, OKÉ.

De azért szabályosan lebeszélni a csirkemellről vagy arról hogy egyáltalán vegyen magának egészségesebb kajákat...

Jó ha van otthon soványtúró ,tojás, zöldségek, a hús sajnos túl drága egy havi 3ezres kerethez, bár nem muszáj éjjel nappal azt enni, 1kiló is legalább 10 étkezés.Elsősorban úgyis az otthoni kosztból kell szemezgetned mert 3000ből nem lehet egy hónapra megoldani az étkezést. De vannak olyan dolgok amiket én kerülnék, ha érdekel nézz utánna mélyrehatóbban, ha nem az se baj, van aki tudás nélkül is fogyik sőt még olyan is van akinek ennek ellenére nem megy tönkre az egészsége meg nem jönnek vissza a kilók. A fizikai erőnlét meg az általános jó közérzet nem feltétlen kell szempont legyen.

2011. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

14:41

nem csak a csirkemell az egészséges...azt sem tudod, hogyan főz az anyukája

nyugodtan lehet enni, ami otthon van, a lényeg a sport és az, hogy minden tápanyagból jusson elég a szervezetébe, nem az, hogy csirkemellet zabáljon rizzsel

2011. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!