Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elfogadható-e egy egy ilyen...

Elfogadható-e egy egy ilyen kis gyümölcsre ilyen "mennyiségű" cukor?

Figyelt kérdés
én ugyan nem fogyókúrázom, sőt..a testtömeg index szerint alultáplált is vagyok:)) (ami amúgy első hallásra lehet, hogy annak tűnik, de külsőleg, belsőleg ennek semmi nyoma)..szóval igyerkszem kerülni a cukrozott/sózott/túlfűszeres ételeket ..teába sem teszek cukrot..reggelire mindig egy grapefruit-ot eszek meg..úgy, hogy félbevágom és kikanalazom..viszont nemtudom, hogy okos dolog-e, hogy meghintem egy teáskanál cukorral a tetejét..tudom, kicsit betegesnek hangzik, de komoly válaszokat várok. Nem eszek csokit, semmiféle természetellenes dolgot (csak keserűcsokit)..csak szénsavmentes vizet iszok...nem-e sok egy ekkora gyümölcsre ennyi cukor? Mézzel nemszeretném, az már túl édes lenne.
2011. okt. 18. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

nem beteges, csak a finomított cukor nem ideális táplálék az embernek. én azt mondom, hogy csak magadnak kell elfogadni, én még sem tanácsolhatom, hogy persze, cukrozd meg az eleve cukortartalmú gyümölcsöt. viszont ha így szereted, egy kis kanál cukor napi rendszerességgel alig ha okoz bármi látszólagos "eredményt".

mondjuk a kristálycukor megdobja gyorsan a vércukorszintet, nem jó, de gondolom nem vagy beteg, nem is kell hogy problémát okozzon.

2011. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LadyLee ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges, de ha neked így ízlik és nincs se súlyproblémád, se egyéb olyan egészségügyi ok, ami miatt kerülnöd kell a szénhidrátbevitelt, akkor hajrá, nyugodtan hintsd csak meg a grépfrútot.


Irigyellek ám, hogy ez az egyik legnagyobb problémád! :)

2011. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
á, csap éppen azt ettem és gondoltam megkérdem..viszont rájöttem, hogy cukor nélkül nem is olyan rossz:))...röszönöm:)
2011. okt. 18. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
színesen.
2011. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!