Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1200 kcal étrend? (Kérdésed...

1200 kcal étrend? (Kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Nagy súlyfeleslegem van és korházban voltam 3 napot ott 1000 kcal étrend volt 2kg-ot fogytam

az ottani dietetikus szerint 1200 kcal étrendet kellene csinálnom napi 5x-i étkezés


reggeli: 250 kcal

tízórai: 150 kcal

ebéd: 400 kcal

uzsonna: 150 kcal

vacsora: 250 kcal


szerintetek?


2011. okt. 23. 12:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és persze a cukrot,zsírt,fehér lisztes dolgokat száműzni.
2011. okt. 23. 12:18
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyszer elmegyek egy dietetikushoz beszélgetni :D kiváncsi vagyok a szakmai oldalára ennek a kalóriaszámolásnak.

Én azon a véleményen vagyok hogy a fehérje a szénhidrát és a zsír bevitel számít, hisz ennek a 3tápanyagnak jelentősen más a szerepe a testünkben, érdekes dolog mindent egy kalap alá venni és csak az energiatartalmukat számolni.

Én ha a saját fejem után mennék fokozatosan lecsökkenteném a szénhidrátot napi 1gramm/ testsúlykilogrammra, amit lassú felszívódású (alacsony GI-s) szénhidrátokból vinnék be és legalább ugyanannyi de inkább több fehérjét fogyasztanék hogy ne kerüljek katabolikus állapotba.

De ha a hozzáértő azt mondja hogy koplalj és ne a tápanyag hanem az energia értékét számold az ételeknek akkor én nem kardoskodok a saját igazam mellett, ő felelősséget válal érte én viszont csak hobbi szinten foglalkozok a témával.

2011. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

a napi 5x-i étkezés stimmel, még a kalóriák aránya is jó az elosztásban.


de ne haragudj, ez a dietetikus idióta lehetett, már nem azért, de köztudott, hogy az alapanyag csere alá sosem megyünk! na most nekem 175/69-el 1500 az alapanyagcserém, és nem mondanám, hogy hatalmas túlsúlyom lenne. Szóval a te alapanyagcseréd tuti több 1500-nál, és azt azért látod, hogy az 1200 még alulról sem üti a szintet.

ha huzamosabb ideig így eszel, az koplalás, és egy idő után semmit nem fogsz fogyni, ráadásul legyengül az immunrendszered és folyton beteg leszel...

2011. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

lehet hogy koplalás de ha múszály?


133.5 kg vagyok és maximum 62kg lehetnék a magasságomhoz ami 155.5 cm és 17/L vagyok.

legalább ez a 33.5 kg nak le kéne mennie.

2011. okt. 23. 13:08
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

és az nem érdekel, hogy ha koplalsz akkor megbetegszel? később nagyon megszívhatod, lehet, hogy most nem is gondolnád, de meddő lehetsz, kihullik a hajad, szívproblémáid is lehetnek! 30 évesen gyógyszereken akarsz élni?

Vagy keress egy olyan dietetikust, aki ért is ahhoz, amit csinál (pl. nem a kórházi, aki leszarja, hogy mi lesz veled, csak mennyé már hadd tudjon hazamenni), vagy legalább nekünk hidd el. Én is leadtam pár kilót, de kérdezz meg itt bárkit, van olyan, aki nem 5-10 kilókat dobott le mint én, hanem 30at vagy esetleg 50et is!


olyan nincs, hogy muszáj koplalni. És miért is kellene, ha van sokkal egészségesebb és egyszerűbb megoldás?

egyébként volt valami kivizsgálásod, vagy hogy lettél ilyen túlsúlyos 17 évesen? tuti nincs valami pajzsmirigy/hormonális problémád?

2011. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

még valami: ha koplalsz, akkor eleinte gyors lehet a fogyás, de utána meg fog állni, és az istennek se akar majd lejjebb menni a súlyod, ha csak 2 kekszet eszel egész nap, akkor sem.


+ nagyon fontos: a gyors fogyástól úgy fog lógni a bőröd, hogy azon csak a plasztikai sebész fog tudni segíteni :( ezért inkább szép lassan, közbe mozogva (sok séta). tovább tart, de szebb eredményekkel jár.


még valami: az ilyen dietetikust miért nem csapják agyon egy péklapáttal? komolyan, arra kapnak diplomát, hogy megtanulják, hogy 1200 kalória a fasza és azzal mindenki fogyni fog? Én meg itt szenvedek a bme-n, mekkora ökör vagyok...

2011. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
en ezekhez a adiabetikus dolgokhoz nem ertek se a kaloria szamlalashoz, ezert nem is okoskodok..de leirom h en mikepp fogyok.. 3hete kezdtem dietazni, mert raalltam a merlegre es 103kgt mutatott, hat mondom, ezzel befejezve a kajalas es elhataroztam, h ha torik ha szakad le fogok fogyni. eloszor tanulmanyoztam adietakat, es arra jutottam, h a legjobb dietat a feherje dieta..tehat hus, tejtermekek,..stb..amibe fokeppen protein van..csinalom 3 hete, tegnap raaltam a merlegre es 96kg vagyok.. szoval segit.szerintem hatarozd el magad egy dieta mellet es ne szamold feleslegesen kaloriakat..lenyeg a feherje..helyre rakja anyagcserédet..de persze magambol indultam ki, tehat lehet neked mas dieta lenne jo, nem ismerlek nem tudhatom, de nekem ez bevallt :)
2011. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az elozo vagyok..persze kozbe setaltam es othon ugrabugraltam is, ne h aztan az legyen, h logni fog a borom :)
2011. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sétálj minden nap legalább egy órát megszakítás nélkül kényelmes tempóban!


Amúgy a súlyleadásról:


"És itt ki kell térni még egy ordító hibára: nem a testsúlyunk a lényeg, bármit állítanak az idióta ideális testsúly táblázatok! A testsúlyunk a komplett testtömegünket jelenti, az izomzatunkat, az abban levő vizet, a zsírt, a bőrünk alatt levő vizet és a csontozatunkat, valamint szerveink súlyát értjük ez alatt. Ha fogyni akarunk, zsírt akarunk veszteni, nem testsúlyt, tehát a testzsír százalékunk csökkenése a lényeg, nem a testsúlyunké! A testzsír százalék az arány, amely megmutatja, hogy testünk hány százalék zsírt tartalmaz. Attól, hogy veszítünk a testsúlyunkból éhezéssel és így csökken az izomtömegünk, lehet, hogy egy gramm zsírt nem veszítünk és még több lesz a testzsír százalékunk, azaz kövérebbnek látszunk! "

2011. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem el, hogy ezt dietetikus mondta, ha igen, el kell venni a diplomáját.

Mitől van ekkora súlyfelesleged? Kivizsgálták?

Kezelték?

Hogyan táplálkoztál eddig?

Milyen és mennyi mozgást írtak elő neked?

2011. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!