Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol vegyek mérleget?

Hol vegyek mérleget?

Figyelt kérdés
Illetve ez megbízható? [link] nem szeretnék több pénzt rászánni ha nem muszáj,
2011. okt. 27. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben digitálisat vennék, annak nem ingadozik a kijelzője. én 1 hónapja vettem a media marktban 2500-ért és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Mondjuk azzal nem, amit mutat, de az már nem a mérleg hibája :D
2011. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, megbízhatóbb mint a digitális. Most vettem egy digitálisat és ahányszor ráállok mindig mást mutat, ha máshová teszem, ott is mást mutat, elővettem a 20 éves régit, az mindig ugyanazt mutatja.
2011. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Meggyoztel, akkor oda megyek el. :)
2011. okt. 28. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a mechanikus a megbízhatóbb.Anyáéknál is digitális van,de ahogy előttem is írták mindig mást mutat.Ahány helyre rakom,annyi félét mutat.
2011. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


digitális - mechanikus kijelzés: csak minimálisan tisztában kéne lenni egy erőmérő eszköz működésével, év akkor nem akadnának fenn azon, hogy a mérésnek hibája van. de lehet analitikai pontosságú mérleget is venni, viszont (nyilván a testtömeg a mérési határon kívül van) nem tudom mit kezdenének azzal, hogy ezred gramm pontossággal folyamatosan változna a testtömegük, ahogy víz párolog a test felszínről.

a digitális mérőműszereknél a leolvasás hibája kiküszöbölhető, ez abból is látszik, hogy például még az átlagos használó is (mint írták) meg tud különböztetni két értéket, míg mutatós leolvasásnál akár két különböző értéket is egyformának tekint.

téves megítélés azonban az, hogy emiatt a digitális kijelzésű műszer pontatlanabbul mérne, mindkettő verziónak ugyan az a mérési elve.

2011. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

érdekesség.

2011. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vettem egy digitálisat. 3000Forint volt és én is azt tapasztalom ,hogy mást mutat. Másodszor ráálltam 3kilóval kevesebb voltam. Aztán már csak a tizedesjel után váltakozik, de az annyira nem is érdekel. Remélem ilyen "spontán" két 2-3 kilóval nem leszek könnyebbb ,mert akkor nem fogok nagyon megbzni benne. Köszönöm a válaszokat! A guglizást is :) Tudom ,hogy hogyan kell használni ,de tapasztalatokról is szerettem volna hallani.:)
2011. okt. 28. 17:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem, ha csak pár deka eltérés lenne, nem szólnék semmit, de 2-3 kg az már sok, és nálam is ekkora eltérések vannak.
2011. okt. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tapasztalatok: mérj legalább 3x egymás után.
2011. okt. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Van jó néhány webes mérlegáruház is. pl. wwww.merlegvasar.hu

Nem tudom, h milyen áron.

2011. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!