Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért eszek egész nap a...

Miért eszek egész nap a kollégiumban? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Amikor otthon vagyok, akkor eszek reggelit és legközelebb csak akkor eszek, ha éhes vagyok. De itt a kollégiumban egész nap eszek, amikor csak tehetem. Minden szünetbe, amikor vissza megyek a koleszba, délutántól estig, majd reggel újra.
2011. nov. 2. 09:10
 1/10 yuda ***** válasza:

Milyen a testalkatod? Elbírja a sok evést?

Egyébként nemrég olvastam, hogy az elhízások oka lehet sok esetben a lelki probléma. Ha önmagadddal rendben vagy automatikusan helyreáll a normális evés szinted. Elképzelhető hogy nem érzed jól magad a koleszban és az evéssel kompenzálsz valamit, mintegy megjutalmazod magad. Ha az okát megtalálod és megoldod, béke lesz benned, helyreáll az evésed is, mert nem az a fő ok, hanem csak okozata valaminek.

2011. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vékony- normál testalkatú vagyok. Tehát nem feltétlenül a fogyás miatt szeretnék kevesebbet enni, hanem, mert tudom,beérem én kevesebbel is otthon. És nem utolsó sorban sokkal pénztárca kímélőbb lenne. Az állandó evéstől pedig folyamatosan feszül a hasam.
2011. nov. 2. 09:18
 3/10 anonim ***** válasza:

de csak akkor tudsz enni ha már megvetted

akkor a pénztárcádat kell megfékezni nem magad

ha van akkor logikus h akkor már megsezd

2011. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet! Nem értem miért, de mindig azt várom, hogy legyen már üres a hűtő. Valahogy megkönnyebbülésként érzem, ha már fogynak az ennivalók. Aztán újra megyek a boltba...
2011. nov. 2. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit?! Ne zabálj! Legyen önuralmad, vagy száz kilós leszel egy-kettőre.
2011. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Többiekkel milyen viszonyban vagy? Lehet, hogy azért eszel, hogy addig se kelljen dumálni velük, esetleg csak egyikükkel, nem tudom. Csak tapogatózom. :)

Igazából nem is kell válaszolnod, csak gondold végig és légy magadhoz őszinte. Ha egyedül lennél pl egy albérletben, akkor is zabálnál?

2011. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

án olyankor vagyok ezzel így ha egész nap itthon vagyok

suli időbe oké minden nem eszek sokat

de ha hétvége van vagy szünet ááááá.... nem tudom megállni :$

2011. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán unatkozás vagy időtöltés hasznosítása az okat. Koleszban én is ettem állandóan :-) Le kell foglalnod magad valamivel.
2011. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az ember a saját otthonában biztonságban érzi magát, és más nyugtató érzésre általában nincs szüksége, ha valaki nem szeret egy helyen tartózkodni,szerintem előfordulhat, hogy más "nyugtató, nyugalom" érzést biztosító tevékenységet fog végezni... Talán enni fog, mivel az evés megnyugtató számunkra, biztonságérzetet ad. Vagy unalomból is lehet még enni, ha unatkozol. Foglald le magadat valamivel a kollégiumban, pl. sok olvasás, vagy ha van net, és közben persze ne egyél! :D
2011. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem inkább tanulás elterelésként használom. Mindig megígérem, hogy jó, eszek és tanulok :D A végén pedig egész nap eszek, és nem tanulok. Pedig aztán évfolyamelső vagyok. Ki érti ezt?! Ajj, de le kell már állnom vele.
2011. nov. 2. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!