Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lifetilt-es blog: Hol a lényeg?

Lifetilt-es blog: Hol a lényeg?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni, ami elég nagy áldozat tőlem, mert a stílusa nagyon zavaró. Végigolvastam a tudatos táplálkozás 1-3-ig, nézegettem edzésterveket is, de a baj az, hogy nem akarok konditerembe járni..

Meg igazán a Petra és Laura blogjában is nem találom a sok rizsa közt a lényeget..


Ha jól értelmezem, a nagyon sok fehérje evészettől meg a konditermes edzésprogramtól fogytak le?


tudom, hü-lye a kérdés, de nem érdekel, akármilyen szépen fogalmazok, mindig a kérdez ő lesz a hül.ye a végén..


2011. nov. 2. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

azért fogytak le, mert kalóriadeficitben voltak. kaptak egy étrendet, amiben úgy voltak összeállítva a napok, hogy legalább 500-zal a kcalszükségletük alatt ettek. Innentől jött a finomhangolás, hogy a fehérjét megemelték, a szénhidrátot lecsökkentették. Ez azért kellett, hogy ne kilóban fogyjanak, hanem zsírból. Ehhez volt heti 2-3 nap amit futottak, és mellé konditerem. Nem lehetetlen megcsinálni kondi nélkül, nekem is sikerült 6-7 kilót leadni úgy, hogy konditerembe be se tettem a lábam.

itt olvashatsz róla, bár lehet, hogy ez is rizsának fog tűnni: keeponmovin.blog.hu

azt azért még tudd, hogy nekik azért ilyen baromi látványos a változás, mert a diéta és mozgás mellett karnitint/piruvátot/CLA-t szedtek, ami önmagában nem sok segítség, de mozgással nagyon meggyorsítja a fogyást.

ha szeretnél étrendet összeállítani magadnak, akkor azt javaslom előbb számold ki, mennyi kalória kell a súlytartáshoz (orvosilexikon.hu), vonj ki belőle 500-at, majd nézd meg a Testalkatdiéták nőknek c. posztot, ott találsz mintaétrendeket. ha megvan hogy mezo vagy endo vagy inkább (ekto nem lehetsz, mert annak nem kell fogynia :D), akkor ott a mintaétrend, ezekből az étkezésekből szerkessz magadnak össze egy étrendet úgy, hogy a mennyiségek stimmeljenek.

mozgásnak elégnek kell lennie emellett heti 2-3 futás, plusz ha csak vékony szeretnél lenni, és nem cél a teljesen lapos has meg kerek, kemény fenék, akkor a kondi kihagyható. helyette én Rubint Réka tornáit csináltam heti 2x, az is sokat segített (bár ha Tomi ezt tudná lehet a fejemet szedné:D)

tudom, hogy sokakat zavarja a stílus, de olvasd el a legfrissebb posztot, abban találsz elég motivációt. ha pesti vagy, akkor meg gyere jövő vas runtiltre :)

2011. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok Pesti :) nem is szeretnék az lenni :)

Köszi szépen a tippeket! :D

2011. nov. 2. 12:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szálkásító (kalóriadeficites) étrend és edzés, ez a lifetilt blognak is a legfontosabb közlése, csak közben sokat foglalkozik lelkizős fa.sságokkal.
2011. nov. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És hol van a 60 napos összeállítás, ami alapján garantáltan fogynak 8-10 kilót a hívek?

(itt gyakorin írta valaki, de már nem tudom melyik kérdésnél)

2011. nov. 2. 14:47
 5/12 A kérdező kommentje:
10 hetes programot is említettek, de én azt sem találom..
2011. nov. 2. 14:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A program első körben 10 hétre szól, ezért említi többször, de nincs 10 hétre előre összeállítva az étrend. Utána tartanod kell egy kisebb szünetet, amíg tartod a súlyodat és aztán lehet folytatni a programot. A mintaétrend csak azért van, hogy nagyjából tudd miket kell enned a különböző étkezéseknél. Pl. ha ő tízóraira narancsot ír, de te almát vagy grapefruitot eszel helyett az teljesen jó. Vagy húsleves helyett zöldséglevest eszel az is jó. Lehet variálni nyugodtan. A tudatos táplálkozás I-ben fel is sorolja, hogy mik közül lehet választani. Én mindig előző nap találom ki (fel is írom), hogy mit fogok másnap enni, ha kell beszerezem a szükségem alapanyagokat és ezt mindennap megcsinálom.


Amúgy a srác igazából semmi újat nem talált ki. Egy sima szálkásító étrendről van szó + hozzá sport.

Kondiba én sem járok és egyedül L-karnitint szedek a kiegészítők közül, de azt sem miatta, hanem már előtte is szedtem. A lényeg, hogy mozogj valamit.

2011. nov. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a testalkatdiétáknál minden típusnál ott a zsírbontó és az alakformáló étrend. az elsőt 4 hétig kell tartani, a másodikat 6 hétig. a mozgás a zsírbontó szakaszban heti 3 aerob és 2 súlyzós, alakformálóban 2 aerob, 3 súlyzós.

Aczél: azért kell a lelki b.szogatás, mert vannak, akik 2-3 hét után feladják, vagy ami rosszabb, hogy bele se kezdenek. az ilyen embereknek kell, hogy kicsit pofánvágják őket, hogy a szemükbe mondják, hogy gyengék és egyedül, kövéren fognak meghalni. igaz kicsit túlmisztifikálja a nők külsejének szerepét, de pár emberre tényleg csak így lehet hatni.

2011. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
értem én ezt, de én úgy látom ezt a dolgot, hogy ha valakinek a saját motivációja hiányzik, akkor azt nem egy idegentől kéne megkapnia. legalábbis nem ingyen, tudtommal nem profitál a dologból, hiszen ugyan úgy csak leírja az okosságokat mint mi, de rendezetten, 1 oldalra gyűjtve. + értelmet ad mások (értelmetlen?) életének. de mindezért vajon kap valamit? vagy megelégszik azzal, hogy jobb lesz a világ vagy valami hasonló közhellyel?
2011. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ehhez ismerned kellene a történetét, meg őt magát is. a srác nagyon lelkes, és nem, közvetlenül nem kap ezért semmit. az egész úgy indult, hogy dokumentálja a saját átalakulását, és ez több embernek is megtetszett, tanácsot kértek tőle, ő pedig segített. Aztán egyre több ember gyűlt köré, ő pedig elkezdte szervezni a runtilteket, ahol a saját szemével győződhetett meg róla, hogy mennyien követik. eredetileg nagyon nem ennek indult, csupán csak leírta egy független blogban, hogy mit gondol a világról.

Aztán jött a Peak támogatónak, gondolom tőlük azért kapott valami reklámdíjat, jött a summerproject, ami ugyan egy nagy f.s volt, de gondolom azért is kapott valamit. viszont ami most megy, a slim3 tudtommal a saját szervezése, pontosan azért, mert a summerprojecten a szervezésért cserébe úgy kellett ugrálnia ahogy a pénzes emberke fütyült. a runtiltet általában pár csajjal együtt rendezi, ők segítenek karszalagozni, stb.

szóval nem, nem pénzre írja ezeket a szavakat. csak túl lelkes és kicsit exhibicionista, de hallgatnak rá az emberek, szóval 2 legyet üt 1 csapásra. szerintem ez még mindig jobb, mintha "eladta" volna a blogot és folyamatosan csak a reklámszöveget nyomná, még akkor is, ha tudja, hogy az egész kamu.

2011. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem nem szipmi ez a "lelkizés", de inkább ez nekem a (kövér)nők lenézése. Rajtam 5 kg plusz van, szóval nekem sértő, amilyen hangnemben megszólal.

Elolvastam, találtam értelmes dolgokat, de a honlap felépítése nem tetszik, nem lehet megtalálni semmit sem, amit találnam, 2 óra alatt elolvastam.

Összességében klassz amit csinál, főleg, hogy nem úgy túlcicomázva csinálja a sikert hajszolva, mint S.N. meg R.R.

2011. nov. 3. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!