Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pár kiló fogyás, kis mozgás,...

Pár kiló fogyás, kis mozgás, de mit egyek és mennyit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben a munkámból adódóan nem kellett sportolnom, mert megvolt minden nap az edzés(8 óra rönkhasítás, ilyesmik). Azóta váltottam, mert az csak átmeneti volt. A sport elmaradt ugye, és feljött pár kósza kiló. (24 éves pasi vok, 174 cm, 76 kg). Most szeretném leadni a felesleget, de nem tudom h álljak neki. 3 napja elkezdtem súlyzózgatni, igaz nem terembe járok, mert nincs időm, meg nem is rajongok a termekért, nagy a tömeg stb. Egy 10 kilós súlyzóm van, azzal szoktam fél-egy órát szerencsétlenkedni itthon.

Régen Norbi féle kickboxot nyomtam, azzal sikerült leadnom a felesleget, de a szívem nem bírta 1-2 hónap után. Ezért most súlyzózgatok, kiegészítve a végén ilyen aerobic dolgokkal (lábak edzése, és hasonlók).

Szerintetek ez elég ahhoz h leadjak pár kilót, és h izmot is vegyek magamra? Vagy vmi erőteljesebb kéne a fogyáshoz?:/

Mit javasolnátok, mit egyek, és pl mennyit egy nap? (Az ilyen 2-3 gr fehérje dumákat légyszi mellőzzétek, mert azokhoz nem értek annyira:D)

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2011. nov. 7. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok hasznos leírás volt már itt ebben a témában, szerintem érdemes ezek között mazsolázni.

Én első lépésként mindenféleképpen a cukros/édesítőszeres, finomlisztes termékek fogyasztásának elhagyását javasolnám.

Ezek ugyanis üres kalóriák, tápérték nélkül, és még az egészségedet is rombolják.Csak ezek elhagyásával 2-3 hét után rohamosan megindul a fogyás... A torna maradjon! Viszont kocogni még elmehetnél.

2011. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor pl a kenyér, zsemle ilyesmik is felejtősek? Mert egy ideje már nem iszok üdítő féléket, és a csokiról is rég leálltam már. A kenyérnél a rozsos félék sem jöhetnek szóba?
2011. nov. 7. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Természetesen ehetsz kenyeret, de teljes kiőrlésűt és nem fehérliszteset! Tönköly, rozs...stb. Az ilyen fornettis,látványpékséges, princess akármiket is messziről kerüld!

Kaphatók kovásszal készült, teljes kiőrlésű kenyerek, ezek egészségesebbek. Ezek nem olcsók...Az ilyen adalékanyag mentes, teljes kiőrlésű kenyerek 450-500,-Ft..és csak fél kilósak vagy 750 gr-sak....

2011. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettél:) Megpróbálom mellőzni akkor amiket írtál:)
2011. nov. 7. 10:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert!:)
2011. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sok gyümölcs ( alma, ananász, narancs kifejezetten jók, banánt kerüld), zöldség ( paprika, paradicsom, uborka, hagyma, tök, répa, amit szeretsz) , fehér hús, túró, tojás, natúr joghurt, reggelire mehet teljes kiőrlésű pékáru, natúr zabkása is. próbálj meg 5x kis adagokat enni, estére lehetőleg fehérjét. sok folyadék, napi 2-2,5 liter, lehetőleg víz. kerüld az olajos magvakat, cukrot, lisztet, olajat, zsírt, vajat, édességeket, üdítőket, tésztákat, vörös húst, szaftos ételeket. főzelékeket se fehér liszttel készítsd, már ha szereted őket.

a mozgás az jó, bár én először aerob mozgásokat végeznék, vagy pl úgy hogy heti 3 kardio, heti 2 izomépítés. fuss, ússz, szobabiciklizz, ellipszis trénerezz, amire van lehetőséged. sok sikert, tartós, eredményes fogyást!

2011. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok. az olaj kerülését úgy értem, hogy pl napraforgó olaj helyett használj olivát, ha engedi a pénztárcád.
2011. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
meg felvágottak, sovány sajtok is mehetnek.
2011. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Annyit még kérdeznék, h pl a margarinokkal mizu? Mert ha azt vesszük az is zsír. A fehér lisztet mivel lehet helyettesíteni? És a banánt miért nem szabad?:) (Még jó h ma azt vettem pont..:D)

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek:)

2011. nov. 7. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!