Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Régen anorexiás...

Mit tegyek? Régen anorexiás voltam, most meg folyamatosan ennék.

Figyelt kérdés
Régen 40 kg voltam, tudom, az sem egészséges. Aztán felgyógyultam az anorexiából, egy ideig tartottam az 50 kilómat, majd fél évvel később 55 lettem, mára már 60 vagyok. Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, félek az elhízástól, mégsem bírom ki hogy ne zabáljak. Szörnyű!
2011. nov. 7. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Foglald el magad, hogy ne gondolj a kajálásra. Én is állandóan zabálok, de én szerencsés vagyok, mert nem hízom. De sokszor remegek a kaja után, olyan mint valami függőség. Viszont azt vettem észre, hogy ha egész nap aktív elfoglaltságom van, simán kibírom, hogy ne egyek.
2011. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rossz beidegződések, lelki okok, érzelmi alapon történő evés, hormonzavar,....nagyon sok oka lehet ennek, de egy dolog biztos: kivagy billenve az egyensúlyból.

Namostmár, ellentétben azzal ami neked a fejedben van, az életed helyreállása nem akkor fog bekövetkezni, amikor kezelni fogod tudni az étkezési zavaraidat, hanem pont fordítva: akkor fogod tudni kezelni az étkezési zavaraidat amikor helyreállítod az életed is.


Az evési zavarok csupán következményei a zűrös életednek, de a fő probléma természetesen más téren keresendő...Mi a helyzet a családdal, a barátokkal, az iskolával, az önszeretettel, a hobbikkal, stb. ? Ezek rendben vannak ? Biztos, hogy nem. Fektesd le magad egy kanapéra és gondolkodj el azon, hogy melyek azok a területek az életedben, ahol jelenleg gondok vannak.

Kapsz- e elég szeretetet ? Megvagy- e elégedve a társasági életeddel ? Kielégíted- e a szükségleteidet ? ( És itt nem feltétlenül az evésre vagy a szexre gondolok, hanem minden olyan dologra, amire naponta szükségünk van, pl. sport, valamilyen hobbi űzés, megfelelő mennyiségű pihenés, stb. )

Ameddig ezekre a kérdésekre nem válaszolsz őszintén addig még az első lépést sem teszed meg afelé, hogy kigyógyítsd magadból ezt az étkezési-zavaros betegséget.

2011. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
előttem hosszabban és biztos kifejtve leírták, de egyél normálisan. annyit és azt amire szükséged van. ha lelki gondok miatt eszel szükségleteiden fölül, akkor pedig tegyél rendet a lelkedben, életedben. + mozogj, menj el thai boxolni vagy birkózni, ezek kiemelkedően kemény és jó mozgásformák.
2011. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!