Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok jó vacsoraötleteket...

Tudtok jó vacsoraötleteket fogyókúrához?

Figyelt kérdés
A reggeli, ebéd ok, köztes étkezéseket is megoldom, de vacsorára valahogy nincs ötletem... húst eszem ebédre, zöldségekkel magában nem lakom jól és akkor nem tudok aludni, a túrót nem szeretem. :D
2011. nov. 8. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Finom kérmlevesek, növényi tejszínnel!!! Sütőtök, cukkini, saláta...bármelyikből készíted is, nagyon nyamik!

Könnyű vacsora, nem terheli meg a szervezetet és nem kell feltétlenül melegen fogyasztani. A tetejére inyencek (az vagyok), reszelhetnek egy kis sajtot is.

2011. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hú ezek mind tök jók, köszi :)
2011. nov. 8. 11:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Én főtt tojást szoktam enni, ketchup-pal. :)
2011. nov. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A főtt tojgli is nagyon fini, bár a ketchupot elhagynám. Tele van aromákkal, szintetikus ízanyagokkal. Inkább készíts te magad ketchupot!:)) Csak egy észrevétel!:)
2011. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
csirke húsa megsütve rizzsel tálalva, + zöldségek?
2011. nov. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudok ketchup-ot készíteni, de ezzel együtt is sikerült már közel 10 kilót fogynom, úgyhogy úgy tűnik, olyan nagy bajt nem okozott. :)

Persze nem kötelező enni hozzá, vagy, ha te tudsz készíteni, az biztosan jobb. :)

2011. nov. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A bolti ketchup nem elsősorban a fogyás miatt gáz, hanem a 90% műdolog miatt, bár a cukortartalma sem elhanyagolható..
2011. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem értem néha Aczélt. Mintha szándékosan bosszantani akarná a kérdezőt. Pedig sokszor meg egész jókat ír. Világosan leírja, "húst eszem ebédre" - magyarul, nem akarok vacsorára is húst enni, erre te jössz a csirkével. Asszem te írtad egyszer, hogy napi 3000 kalóriát nyomsz, mert annyit edzel. Felteszem, a kérdező lány, és nem edz éjjel-nappal. Tehát nincs helye rizsnek sem a vacsorában (főleg, ha azt is megeszi ebédre a csirkével).

----------

Kérdező, ehetsz kevés olajjal készült rántottát párolt zöldséggel vagy friss salátával, úgy laktat. Néha lehet egy kis virsli is, de ne vidd túlzásba, nem a legjobb. Paradicsommal finom. Önmagával sürített főzelék is lehet. (Vagy főzöl bele 1 kis krumplit és azzal süríted.) Ehetsz sütőtököt is.

És a levesek tényleg nagyon jók, nemcsak a krémlevesek. Sűrű zöldségleves, húsleves, én szoktam gombalevest is enni, engem nem zavar benne a gomba.

Sőt, túróval töltött gombát is szoktam enni (hagymán párolt gomba, petrezselyem, szerecsendió, só + túró, lehet juhtúró is, vagy fele-fele), gombába töltve, kevés sajt a tetejére, sütőben megsütve. Salival vagy köret nélkül. Ha nagyon sietek, akkor a gombába csak egy kanál krémsajtot teszek, és úgy sütöm meg. Az is finom. Vehetsz light sajtot is, ha aggódsz a sajt miatt. De szoktam enni light mozarella sajtot paradicsommal, én ettől is jóllakok, az egész 10 dekás golyót meg szoktam enni, belefér a napi kalóriámba.

2011. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem jó a bolti ketchup is.

De mondom, ez csak ötlet volt, nem kell neked is ezt enni. :)

2011. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 12:05!


Én csak tájékoztatás miatt írtam, mert sokan nem is tudják, hogy mi mindent visznek be a szervezetükbe. És ugye, sok kicsi sokra megy.Ezt egy darabig tolerálja a szervezet, de eljön az idő, amikor benyújtja a számlát, és nem értik hogy miért....

Szép napot:)

2011. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!