Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha rühellek diétázni, de...

Ha rühellek diétázni, de mozogni imádok, lehetek bombanő tavaszra?

Figyelt kérdés

Egyetem mellett heti 2 konditermi edzést tudok jelenleg beiktatni, de januártól lesz ez 4 is. Egy ilyen edzés 2 órás.

Az első órában: fél óra taposógép, és fél óra gyors gyaloglás (6km/h) emelkedőn (10-es a gépen).


A másodikban: teljes testes edzés, lábra főleg, mert az a kedvencem. A kart sokszor kihagyom, de amúgy has, haránt hasizom, hát, fenék, mellizom mindig van. Még személyi edző írta az edzéstervet személyre szabottan, csak annyit változtattam, hogy idővel növelgetem a súlyokat, amikkel dolgozom, néha mondjuk kedvem szerint kihagyom a kart, vagy duplázok hasra, de amúgy jó és hatásos edzésterv. Néha az első 1 órát felcserélem egy spinning edzésre, vagy a másodikat egy hot ironra, ez is kedvfüggő. Néha olyan kedvem is van, hogy ha lement a 2 óra edzésem, még megyek 1 órát kangoozni. Tök változó.


A baj a kajával van. Mivel nagyon intenzíven edzek ilyenkor, rámjön a farkaséhség. De vegetáriánus vagyok (ebből nem engedek), így a fehérjét turmixokban iszom, emellé kajálok mindent, amit megkívánok, mert nem tudok nemet mondani.Fehér kenyeret mondjuk nem szoktam enni, és próbálok odafigyelni, hogy a nagy mennyiségeim minőségi ételből vigyem be, pl fél kg zöldség köretnek a 10 deka sajt mellé, levezetésnek zabkása lekvárral, stb. Tényleg állandóan éhes vagyok, de semmi hormonális dolog nem áll a háttérben, voltam kivizsgáláson (igaz más ügyben). Rengeteg folyadékot is iszom, egy edzésnapon simán megvan a 4-5 liter. Ha nem edzek, beérem 2-vel, nem is kell több.

Na, mit tegyek? Szedjek valami étvágycsökkentő bogyót?


2011. nov. 9. 18:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni, hogy nagyjából 2000-3000 kcalt fogyasztok egy nap, változó ez is, de ebben az intervallumban.

És az adataim: nő vagyok, 26 éves. 173 magas és jelenleg 70 kiló. Szeretnék lemenni 60-ra.

2011. nov. 9. 18:28
 2/11 anonim ***** válasza:

Lazán lehetsz....Béres Alexandra és Rubint Réka felkötheti azt a bizonyost:)))

A bombanőségnek mik az előnyei??? Ezen töprengek...

2011. nov. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Te, ez olyan, mint amikor egy gyerek azt mondja, "anya, én űrhajós akarok lenni". Hát ő igazából boldog akar lenni, nem űrhajós. Valahogy én is így vagyok vele!
2011. nov. 9. 18:35
 4/11 anonim válasza:
Lehet,hogy lehetsz lehet,hogy nem,hogy őszinte legyek, én 22 éves vagyok, 166cm, 70kg, farkaséhség,szintén oda figyelve azért,kb ugyanaz a programterv volt csak én ezt heti 4-5x csináltam 1évig,és én 1 grammot nem fogytam, azóta is azon gondolkodom,hogy miért....Ha majd valaki megfejti szóljon.
2011. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

lehetetlen!

a diéta az alapja a fogyásnak.edzéstől csak formásodsz.

sok nő esik ebbe a hibába, rengeteg edzés diéta nélkül kombó ahhoz vezet,hogy a nő izmot épít a zsír alá. tehát az utcán járva te is láthatsz ilyen trampli,testes, nagydarab nőket.

ez ennek az oka!!! csökkentsd a kcal beviteledet annyival,amennyi a fogyáshoz szükségeltetik! sok szerencsét.

ha a "bombanőség" ér annyit, akkor meghozod ezt az áldozatot:)

sok sikert!

2011. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4! itt a válasz a te kérdésedre is:)

te még a jobbik eset vagy,hisz nem híztál. vagy hízol,csak szörnyen lassan a sok edzéstől!!!

DIÉTA! enélkül tényleg csak nagydarab izmos nők lesztek.

higgyétek el

2011. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Kedves utolsó!


Erre én is gondoltam, de akkor az hogy lehet,hogyha nem mozgok 1 percet sem,akkor is ugyanannyi kiló vagyok, mintha rendszeresen és keményen edzenék 1évig:D, és a kalóriabevitelem csak minimálisan tér el.

2011. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Elnézést az offért kérdező, de szerintem ez téged is érinthet,sőt valószínű,hogy fog.
2011. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nagy szakértő ugyan nem vagyok,tehát nem tudom hogy alkati dolog e.De

lehet például hogy nem eszed magad degeszre minden nap, és a súlytartáshoz megfelelő mennyiségű kcal viszed be naponta.(nem tudom,figyelsz e rá)

ilyenkor természetesen se nem fogysz se nem gyarapodsz.


mozgás: ha már jó ideje ugyanazt a mozgást végzed,és nem terheled magad még többel (tegyük fel) hetente, akkor izmaidat edzed ugyan,de a tömegüket nem növeled.hiszen a szervezeted megszokta a terhelést.

tehát ilyenkor sem nő a súlyod,hanem stagnál.


de evidens dolog, hogy az edzés önmagában nem elég,nem fogyaszt.az csak tömegnövelésre,(IZOMÉPÍTÉS)és alakformálásra jó!

[link]

itt ki tudjátok számolni, hogy edzés mellett mennyi kcaloriára van szükségetek ahhoz,hogy fogyjatok!


ezt betartva vékonyak és formásak lesztek egyaránt!!!!

nekem így sikerült:)

(remélem jol értelmeztem a kérdésed)

2011. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Köszönöm megnézem. Tényleg csak az a fura,hogyha nem mozgok, akkor sem hízok, hanem maradok ilyen,viszont ha mozgok,akkor evidens,hogyha nem viszek be többet,legalább az elején fogynom kellene,de nem:D, ez az érdekes. Tehát ha semmilyen mozgást nem végzek,akkor se hízok. Mondjuk ez jó,de ebből azt gondoltam,hogy majd fogyok,ha mozgok,francokat...Amúgy én 1órával nyitottam,majd az egy év vége felé már majdnem 3 lett, de kettőre elég hamar rátértem,tehát még fokozatosság is volt benne. Enni úgy ettem,mint előtte,leszámítva,hogy azért figyeltem,hogy cukrosat ne egyek stb. Mondjuk én előtte se ittam pl. cukros löttyöket,meg sose szerettem a túl zsíros,túl sós kajákat, húsfélékből is,kicsi korom óta szinte csak a csirkét eszem meg. Lehet ez a "baj"? Tény,hogy néha eszem édességet, de kb ez a legnagyobb bűnöm. Szinte csak vizet iszom,de azt töménytelen mennyiségben.
2011. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!