Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem eszem, illetve minimáli...

Ha nem eszem, illetve minimálisan eszegetek, akkor a szervezetem megszokja, és nem is vagyok éhes, viszont ha elkezdek enni, akkor evés közben azt érzem, hogy még-még ennék:-) ez miért van így?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Te nem vagy éhes, ha minimálisan eszegetsz? De jó neked...
2011. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

egyszerű védekezési mechanizmus.

http://www.youtube.com/watch?v=DJjJ5WB3izg&feature=related

képzeld el, ha ők nem csak haldokolnának, hanem még kib.aszott éhesek is lennének. ennyivel könnyebb, hogy amikor már egyértelműen túl nagy tápanyaghiány van, akkor nem kell már éhségérzettel zavartatni magad, az utolsó célod hogy a leghatékonyabban megölj valamit és megedd, nem hátráltat a szervezeted kínzó éhséggel.

2011. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jaj, a szívem is összeszorult a kis videón...:-(

Nem éheztetem magam, erről szó sincs!

Másfél hete kezdtem el egyre kevesebbet enni, mindent eszek, csak estére van hogy már semmit. Azt vettem észre, hogy kezdem kibírni.

Viszont tegnap este ott volt előttem a nagy kedvencem a bolognai, és nem bírtam ki, hogy ne egyek egy falatot, utána pedig még egyet...szóval értitek. Néha a fene egye meg az ételmegvonást :-))

2011. nov. 10. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, ha van előtted valami, amiből még nem ettél, simán meg tudod győzni magad, hogy nem is jó, nem is kell. De ha már belekóstoltál, tudod, hogy finom, és még, még, még, főleg ha egy ideje megvontad magadtól a dolgot. Így működünk.
2011. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nos, amíg valóban nem éhezteted magad, addig.. egészségedre váljék a bolognai!
2011. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. nov. 10. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
ha eszel valamit, amiben gyors felszívódású szénhidrát van (pl. tészta, csoki, fehérkenyér), akkor az megdobja a vércukorszinted, ami hirtelen le is zuhan. ekkor újra éhes leszel, és megint enned kell. és megint megtörténik ugyanaz. ez egy ördögi kör, és ezért könnyebb az első falat előtt azt mondani, hogy kösz nem, mert ha már megettél belőle valamennyit, tuti kívánod a többit.
2011. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!