Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalória számolásban kérek...

Kalória számolásban kérek segítséget (! )?

Figyelt kérdés

Nem értem :D El szeretném kezdeni a számolgatást, de előtte lennének kérdéseim.

Pl. minden nap iszok jeges kávét(Milli) Nagyon jól elveszi az étvágyam..

Ez van ráírva:

Energiatartalom: 296kj/70kcal

Fehérjetartalom: 1,9g

Szénhidráttartalom: 10,2g

Zsírtartalom: 2,4g(2,2m/m%)


Gondolom itt az energiatartalmat kell nézni, ami 70kcal. És a szénhidráttal ill. a zsírral mi a helyzet????


2011. nov. 10. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

100 g energiatartalma 70 kcal, és ebben a mennyiségben (100 g-ban) van 1,9 g fehérje, 10,2 g szénhidrát, 2,3 g zsir - ezek az öszetevöi.

Azenergiatartalomba már bele van számolva az egyes összetevök kcal-értéke, igy jön ki az egészre vonatozó érték.

Ha fogyni akarsz (mint a kategóriából gondolom), akkor nem árt utána nézni, hogy neked naponta mennyi fehérjére/szénhidrátra/zsirra van szükséged, és ezeket a kaloriatartalomtól függetlenül is figyelembe kell venni. Ugyanis nem egészen mindegy, hogy X kalóriát miböl viszel be, ha pl, csak zsiradékból, akkor nem kiegyensúlyozott az étrended.

A jegeskávé nem igazán optimális összetételü élemiszer, de naponta 1 pohárnyitól nem fogsz meghizni.

2011. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jobban járok ezzel, mintha megennék 1-2 szendvicset? (fehér zsemléből)

Jajj nem értem az egészet =/

2011. nov. 10. 21:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy, de elöször általában a táplálkozásról kellene olvasgatnod kicsit.


Nagyon röviden: az embernek ahhoz, hogy életben maradjon (azaz a szive dobogjon, lélegezzen, stb) szüksége van meghatározott mennyiségö energiára. Ha ezen kivül mást is csinál, akár csak annyit is, hogy nemcsak alszik, akkor ennél több kell neki, minél többet mozog/tanul/dolgozik, annál többre.


Ha valaki a táplálékkal több energiát visz be a szervezetébe, mint amennyit elhasznál, akkor a felesleg raktározódik és és az illetö hizik, ha többet hasnál fel, mint amennyit eszik, akkor fogy.

De az sem mindegy, hogy mennyit fogyaszt az egyes alapösszetevökböl, itt meg tudod nézni, hogy neked hány kalóriára van szükséged naponta, illetve ez milyen összetételben kellene, hogy legyen.

[link]

A jegeskávé azért nem igazán jó fogyáshoz, mert nagyrészt finomitott szénhidrátot tartalmaz, ami nagyon könnyen raktározódik, és rossz minöségü éllemiszer. Ezt esetleg egyszer naponta ihatod "édességként", de éltezésnek nem alkalmas, akkor már a zsömléböl készült szendvics jobb.

Alapesetben napi három föétkezés és két kisebb közti étkezés a jó, és lehetöleg kevés finomitott cukrot, lisztet tartalmazzon mindegyik.

2011. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A fehér zsemle is tömény szénhidrát.

Kérdező, ha a jegeskávéban az adatokat 100 ml-re adták meg, a dobozban pedig 2 és fél dl van, akkor be kell szorozni a 70-et 2,5-tel, ez máris 175 kalória.

És igen, a zsírt, fehérjét és szénhidrátot is nézni kell, nemcsak a kalóriát. A megadott link jó, ott el tudsz indulni, csak fél kg fogyással számolj hetente, és a fontot állítsd át kg-ra.

2011. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ezt hozta ki:

Kalória 1357.81 kcal

Szénhidrátok (55%) 746.80 kcal = 186.70 gramm

Fehérjék (15%) 203.67 kcal = 50.92 gramm

Zsírok (30%) 407.34 kcal = 45.26 gramm


Tehát! Még mielőtt megvenném az adott árut, előtte ezeket az adatokat nézzem meg, és a napi bevitt élelmiszerek ne legyenek többek, mint ezek az adatok. (?)

2011. nov. 10. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:

"Tehát! Még mielőtt megvenném az adott árut, előtte ezeket az adatokat nézzem meg, és a napi bevitt élelmiszerek ne legyenek többek, mint ezek az adatok. (?)"

Így van. De jobb, ha egy kicsit a fehérjét megnöveled, a szénhidrátot meg lecsökkented (nem nagyon, csak mondjuk olyan hússzal), a kcal így is ugyanannyi lesz.

De nem mindegy azért, hogy ezeket miből viszed be, és nem érdemes a jegeskávéra ellőni, mert a számokat megdobja, de mellette már nem nagyon tudsz mást enni. (Nem úgy értem, hogy egész nap, de mégiscsak ital, nem étel, és ahhoz képest sok kcal, én is ittam régebben napi szinten, tudom, miről beszélek:-D)

Vegyél instant kávát (vagy akár rendes főzőset), felöntöd 2 dl hideg tejjel, + édesítő (én most Steviával iszom), az csak 92 kcal, 9 g ch, 3 g zsír, 6,6 g fehérje, és olcsóbb is hosszú távon. Én 1 héten 1x veszek jegeskávét.

2011. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az 1300valamennyi kcal az csak az alapanyagcseréd. ez kell ahhoz, hogy életben maradj. ennél mindenképp többet kell enned, a napi kalóriaszükségletednél (ami tipp alapján 2000 körül van) kevesebbet.

én ezzel az aránnyal tudtam tartósan lefogyni:

1500 kalória

100g fehérje (ezt a legnehezebb összeszedni, ezért iszom fehérjeturmixot)

180g szénhidrát

40g zsír

2011. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23:45-ös: mivel nem tudod, hogy a kérdezö milyen idös, milyen magas és mennyi súlyú, ezért ne mondj olyat, hogy neki ez a kalória sok - ugyanis sokkal valószinübb, hogy neki ez a megfelelö. Attól, hogy neked más volt a jó, még neki nem feltétlen.
2011. nov. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7.35-ös: segíteni akartam, nem okoskodni.


de ha az orvosilexikonba számolgatsz, akkor ha megnézed, a "testsúlyának megőrzéséhez" 1300 kalória mondom kinek kell:

140 cm, 30kg nő, aki egész nap fekszik. szerintem ezt kizárhatjuk.


nekem 175/70-nel 1300 kb az alapanyagcserém, ahogy a kérdezőnek is (mert most már szerintem mondhatjuk, hogy ez mégis az alapanyagcseréje :P), így neki is jó lesz az a fajta eloszlás, amit írtam.


szóval nem kéne beoltani, ha ránézésre sem tudod, hogy 1300 rohadt kevés súlytartáshoz, és az csak az alapanyagcsere (csomóan eltévesztik), akkor hiába cseszegetsz a segítő válasz miatt.

2011. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az 1300 kcal normál esetben kevés, de nekem a kérdezö a stilusa és ismeretei alapján max. 12 éves gyerek, akire böven vonatkozhat az általad megadott paraméter.

Másrészt nem föként téged akartalak kritizálni, hanem mások figyelmét felhivni, hogy nem lehet fix értékeket megadni, mert minden ember másmilyen.

2011. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!