Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki a kalória számolásban...

Aki a kalória számolásban hisz, aszerint?

Figyelt kérdés

Ha egy hónapig napi 1200 kcalt viszek be csak fehérkenyérből vagy csak szalonnából, vagy csak csirkemellből, akkor kilóban ugyazat az eredmény fogom elérni?


Nem akarom kipróbálni, csak nekem ez kicsit sántít.


2011. szept. 24. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Okos felvetés. De azért szerintem a legfanatikusabb kalóriaszámlálók sem étkeznének így. A kilók lehet hogy ugyanúgy fogynának, viszont a koleszterin vagy a vércukorszint az egekben lenne, miközben vitaminhiány is jelentkezne.

Én igyekszem kalóriából sem túl sokat bevinni, azt is változatos forrásokból. Szalonnát kis mennyiségben eszem szinte minden nap, kenyeret viszont pl. ezen a héten ma ettem először, 10 dekát, s a hátralévő másfél napban már nem is valószínű, hogy fogok belőle enni.

2011. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem kg-ban ugyanazt az eredményt fogod elérni, ám kenyerekből és hasonlókból összeállított étrenddel 1200 kcal mellett lehetetlen jóllakni. ezért nem célszerű így étkezni, mert az 1200 kcal hamar megvan, ám éhes maradsz a nap többi részében. :)
2011. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pedig nincs itt semmi sántítás. Minden egyes diéta alapja az alacsony kalóriabevitel. Tényleg ehetsz egész nap csokit 1200kcal értékben,viszont nagyon éhes leszel. Hosszútávon meg nem jó az egyoldalú táplálkozás.
2011. szept. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az élettani hatásokkal tisztában vagyok, nem is ez a kérdésem. De elképzelhetetlennek tartom, hogy kilóban ugyanolyan eredményt érjen el a három módszer.


Ez alapján a logika alapján, ha semmit nem eszem csak napi 2500 kcal értékben iszom olíva olajat, akkor meg hízni fogok?

Vannak ilyen kísérletek laboratóriumi körülmények között?

2011. szept. 24. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:

de, ez tulajdonképpen így van.saját tamapasztalatom is ezt igazolja, volt hogy nem bírtam tovább az édesség megvonást,és 4 napon keresztül nutellát csokival,csokit nutellával ettem,meg édes kekszeket,DE az 1200kcalt sosem léptem túl VELE! ÍGY továbbra is fogytám,bár igaz,mivel csak kis mennyiséget ehettem ezekből, éhes is maradtam.

csak alapvetően ez nem egy okos dolog, hisz sok tápanyagot megvonnál a szervezetedtől,(pluszba még kicsitsem laksz jól) de legalább jól esik néha néhaí:)

2011. szept. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Akkor viszont nem vagy tisztában az élettannal, ha annyira elképzelhetetlennek tartod. A szervezet alapvető energiaforrása a cukor, raktára a zsír, persze nagyvonalakban. Ha ezeket töltöd, de kisebb mértékben a szükségesnél, akkor is fogsz fogyni. Kb olyan, mintha egy lyukas vödörbe vizet töltenél, attól, hogy töltöd még folyik ki rajta alul. Egyébiránt meg ennyire 0 fehérjebevitel mellett akár még kevesebb is lehet a tömeged, mert az izmok úgy fognak leépülni, mint állat.
2011. szept. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért nem értem ezt a kalória dolgot. Szélsőséges példa, de ha megiszom napi 1 liter olívaolajat, az kb. 8000 kcal, és nem eszem semmit, akkor napi közel 1 kilót fogok hízni? Holott az izmaim nyilván leépülnek.


Amúgy előző nem tudom melyikre verzióra mondtad, hogy nulla fehérjebevitel, mert a három felsorolt verzióból az egyiknél gyakorlatilag csak fehérjét viszek be, a másiknál pedig fehérjét és zsírt, de szénhidrátot nem.

2011. szept. 24. 09:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi logikátlanság. Ez olyan, mint amikor arról van szó, hogy mi a nehezebb, az egy kiló toll vagy az egy kiló vas.
2011. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig sima matematika a dolog, igen, így működik, nem hit kérdése, pusztán súlyvesztés szempontjából csak az energiamenyiség számít, a tápanyag minősége nem sokat. De nagyon extrém szélsőségeknél (pl. kizárólag szalonna úgy egy-két héten át vagy még tovább) a szervezet bizonyos védőmechanizmusai akcióba lépnek, és beleszólnak a matematikába.


Nem hinném, hogy "napi csak egy liter olivaolaj" kísérletet vagy egyéb szélsőséges cuccot konkrétan végeztek volna, több, mint valószínű, hogy az alany kihányná az olaj nagy részét, illetve a szervezet ilyen sokkolása esetén felszívódási zavarokkal is lehet számolni (azaz attól, hogy a szádon bemegy az a "kaja", az energia mégse kerül be maradéktalanul). Tartós olivaolaj-kúra esetén meg, feltételezve, hogy a kínzás alanya hozzászoktatható, a nulla szénhidrátbevitel miatt az anyagcserefolyamatok radikálisan megváltoznak, módosítva ezzel a képletet.


Visszafelé meg ugye ha tartósan nagyon kicsi kajamennyiség teszi ki azt az energiamennyiséget, ami a fogyáshoz kell, de alapanyagcsere fölött van, az anyagcsere így is ugyanúgy lelassul, mint koplalásnál, így egy idő után a fogyás üteme is lassul.


Kis egyéni ingadozások meg még változatos étrenddel is mindig lesznek, ugyanis ahhoz ténylegesen full orvosi vizsgálat és végig laboratóriumi körülmények, (mellékesen folyamatos horomszintellenőrzéssel) kellenének, hogy egy személy energiafelhasználását hajszálpontosan mérni lehessen, és a súlyfelesleg mennyisége se mindegy. De a kalóriaszámlálás még így is a legmegbízhatóbb módszer.

2011. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: de. (nem délelőtt, hanem csak de)


így modellezhető az egész működése. mint ahogy az atombomba úgy modellezhető, hogy hány kicsi homo sapiens-t tép égett hús cafatokká, úgy a szervezeted mint nyitott termodinamikai modellt is felírhatod, az ismert biokémiai és egyéb működésbeli tényezők figyelembe vételével.

2011. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!