Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam? 10-13 kg...

Hogyan csináljam? 10-13 kg mínusz a cél!

Figyelt kérdés

24 éves 168 cm és 69 kg-s lány vagyok,sajnos eléggé meghíztam az utóbbi egy évben.a barátommal elengedtük magunkat,ő kevésbé és sokkal inkább!

Szeretnék megszabadulni a feleslegtől,nem villámdiétával,hanem sporttal és egészséges táplálkozással!

Mit gondoltok,1500 kalóriás étrenddel(ami tartalmaz zöldséget,rostokat,fehérjét)és rendszeres sporttal(milyennel?) működni fog?egyáltalán hetente hányszor mozogjak?legalább 4x-5x?(szeretnék normális ütemben fogyni)

de nem értek ezekhez a dolgokhoz,és emiatt sok mindent olvastam a fogyásról ami összezavart!

Legyetek szívesek adjatok tanácsokat!

(egyébként ha egyszer elkezdem akkor kitartó vagyok,nem okoz gondot a mozgás,plusz az is motivál,h nehogy már így elhagyjam magam azért mert a pasim úgyis szeret,még akkor is ha husisabb vagyok!)

Szóval mit gondoltok,hogy fogjak hozzá?



2011. nov. 15. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Az egész blogot ajánlom átnyálazásra. Tuti siker, én a program 54. napján vagyok, 6 kg mínusz, de ami még fontosabb, centiben rengeteg! :)

2011. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,meg is nézem!:)

de azért jöhetnek még vélemények,tanácsok tapasztalatok!

2011. nov. 15. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó a hozzáállásod, és biztosan sikerülni fog! A heti 5x-i mozgást ajánlatos, ha jó ütemben szeretnél fogyni. Viszont van egy-két dolog, amire figyelned kell. (talán mások nekem ugranak itt, de nem érdekel, a véleményem leírhatom neked:)

Ha most kezded a mozgást, akkor én nem ajánlanám neked a konditermes gépeket egyenlőre,és a futást sem. Igaz, most eléggé kezd hideg lenni, de rétegesen felöltözve a joggingot mellett szavazok, vagy a nordic walkingot (nem kell hozzá feltétlen bot). Ezeknek az a nagy előnye, hogy semmilyen izületedet NEM terhelik meg. Egy gyenge izomzatú embernek sokkal több kárt okoznak a hirtelen elkezdett ilyen-olyan hasizom, far, és karizom gyakorlatok, mint amennyit hoznának a konyhára.

A felső testedet/karodat/vállaidat küönböző kéztartású fekvőtámasszal tudod a leginkább karbantartani. A kevesebb az több elve itt és minden gyakorlatnál az első időkben érvényes!!! Hasizom gyakorlatoknál fontos, hogy a derekad NE feszüljön be! Ha kényelmetlen nyugodtan támaszd ki alulról valamivel, párna is megteszi.

A guggolások különgböző formáját tartják a legjobb far és comb alakítónak, ami igaz, de csak akkor ha a gyakorlatok helyesen vannak kivitelezve, különben nagy terhet rónak a térdizületekre. Amit itt általában nem szoktak említeni egy fogyni akaró, esetleg túlsúlyos embernek az az, hogy a zsír nem csak a látható helyeken rakódik le, hanem a belső szerveken is, megnövelve a méh, a hólyag, a belek súlyát, fölösleges fizikai terhet róva a létfontosságú szerveinkre. A nagyobb súly miatt a medencében elhelyezkedő szervek tartószalagjai nagyobb tehernek vannak kitéve, ez a szalagok megnyúlásához vezethet.

Te nem vagy a túlsúlyos szinten, de sokan igen, tehát érdemes óvatosan és ésszel eljárni egy mozgás kiválasztásánál. Amellett pedig nyilván lelombozó, és pszichésen rossz egy fogyni vágyónak, hogy nem tudja elvégezni maradéktalanul a látottakat. Könnyedebbel kell kezdeni majd ha már úgy érzed készen állsz, be is lehet keményíteni.:))) Sok sikert!

2011. nov. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,h időt szakítottál arra,h válaszolj nekem,főleg,h ilyen részletesen tetted mindezt!:)

remélem sikerülni fog!

köszi mégegyszer!:)

2011. nov. 15. 15:46
 5/10 anonim válasza:
Nah hol kezdjem?Biztos sikerülni fog nagyon jó az elképzelés!Ha fogyni akarsz, akkor én a futást ajánlanám.Ez a legjobb zsírégetős sport véleményem szerint , amihez nem kell edző és magadtól is csinálhatod.Elsőre úgysem fogsz tudni egy iramban fél órát lefutni.Kezdetnek egy kocogás a saját kellemes ütemedben baromi jót tud tenni.Csak próbáld meg a holtponthoz közel kitolni az időt és utána egy kis levezető séta.Amit még mondanék látom szóba jött a kondi.A kondi annak az izületet teszi tönkre aki ész nélkül csinálja.Én is most kezdtem kondizni pont a futás miatt.Ilyen hidegben az én tüdőm valahogy nem bírja így arra a 40 - percre beszabadultam a kondi teremben és ott futok.De ha már ott vagyok csinálom a sújzós edzéstervem a legkisebb súlyokkal csak sok sorozattal kisebb ismétlés számmal mert az én izületeim is sz@rok de így nem terhelődnek túl.Ha heti négyszer edzel valamit az bőven elég a pihenés és regenerálódás is fontos az izmoknak és a szerveknek.Ha mellette rendesen eszel, iszol akkor menni fog.
2011. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szerintem ez a válasz hasznos!;)

2011. nov. 18. 09:41
 7/10 anonim válasza:
Napi 2 gyógynövényes diétás tea, torna, SEMMI ÉDESSÉG !!! 83 kg-ról sikerült 63 kg.
2011. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok drága11!:)

az kemény,és pontosan mi ez a gyógynövényes tea?

a mozgással és az édességmegvonással nincs bajom.

nagyon érdekelne,h milyen teát ittál?

2011. nov. 18. 13:47
 9/10 anonim válasza:
Fitness tea a neve. Az az igazság, h én akkoriban sokat cigatettáztam és az is sokat segített, de azt tudjuk h nagyon káros. Sárgarépát, céklát pároltam. Üres olajos tésztát ettem. Kevés hús, semmi édesség. Sok séta, leg magic és SEX. :) SOK SIKRT !
2011. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!:)

remélem én is olyan sikeres leszek,mint te!

2011. nov. 18. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!