Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik diéta jött be nektek a...

Melyik diéta jött be nektek a legjobban?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta folyamatosan küszködök a túlsúllyal. Imádok enni és lustálkodni, sportolni soha nem szerettem sajnos.

Amikor elszántam magam, általában sikerült is végig vinnem egy diétát (3 hónapig bírtam max), el is értem a kívánt végeredményt, de rá fél-1 évre újra visszahíztam. Nincs bennem kitartás, nem törődöm vagyok sajnos. Ezen nagyon szeretnék változtatni.

Most megint a csúcson vagyok, 180cm-hez 110kg, az alakom amúgy formás, de már nem bírom ezt a sok felesleget.

Annyi, de annyi diétát kipróbáltam már és sajnos ebből kifolyólag bele is untam mindegyikbe. Utoljára egy Reductil-hoz hasonló gyógyszerrel sikerült lefogynom, most viszont nem szedhetek semmit mert lassan babaprojekt.

Segítenétek? Igazából az alapokat tudom, ha a szénhidrátot megvonom magamtól már fogyhatok, de jó lenne valami fix diéta amit tudok tartani napról napra.

Nektek mi vált be?

20kg-tól szeretnék megszabadulni, aztán megtartani az a súlyt.


2011. nov. 16. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kcal számolás,nekem ez az egy vált be.

És persze kivonni azokat a dolgokat, amik fölösleges szénhidrátokat és zsírokat tartalmaznak. (Én mindenből édesítőszeres és zsírszegény termékeket veszek, de nyilván gyerekvállalás előtt, terhesség alatt azért az édesítőszert is jobb mellőzni, mármint kész termékekre gondolok. Itthon Steviát használok.)

Ne akarj fix diétát, betarthatatlan, és értelmetlen.

Épp nem tudod azt enni, mert nincs rá pénzed éppen, vagy van, de nem tudod megvenni, mert pont nincs a boltban, stb... Valami közbejön. Vagy nagyon éhes vagy már, valamit nagyon megkívánsz, és nem eheted meg, mert kötve van, mit ehetsz csak. Ezek ezért nem jók. Plussz többet ígérnek, mint amit a szervezet egészségesen le tud adni, inkább nem folytatom.

2011. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem is a kcal számolás+edzés kombó jött csak be. Nagyon nehezen vettem rá magam, de most, hogy 1 hónapja becsülettel mindent beleszámolok (az 6 kcalt is, ami egy kanál instant kávéban van) látom a pontos okait az eredményeimnek. Én megengedő vagyok magammal, heti fél kiló fogyást tűztem, most az átlag heti 0,4 kg de így is elégedett vagyok. Számolok, látom, hogy annak ellenére, hogy én is mindenből a zsírszegényt választom túl sok zsír eszem még mindig, becsúsznak csokik, meg elcseszett napok még mindig, de kibírom, nem adom fel, és meg van az eredmény. Korábban én is vagy jojóztam, vagy feladtam a fogyókúrát az első által említett valamelyik ok miatt.

Szerintem csak az a tuti módszer, ha mindent írsz, mindent számolsz, és kikísérletezed magadon magadnak a te tuti módszeredet.

2011. nov. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudom számolgatni a kalóriát. Nem eszem fehér lisztet semmilyen formában, ahogy cukrot sem. Tej, tejföl stb csakis alacsony zsírszázalékos.

És igyekszem hetente 2*3* mozogni (vannak rövid duci tornák).


Ha fix diétára vágysz, olvasd át norbi update kódrendszerét, sokunknak bevált.

2011. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nincsenek módszerek. vagy egészségesen élsz, aktívan, azt eszed amire a testednek szüksége van és annyit amire szükséged van (kicsit kevesebbet -fogysz, kicsit többet -hízol).

vagy kereshetsz módszereket, kidobhatsz pénzt ígéretekre, nagyon sokan próbálkoznak.. de attól hogy pl. update kaját eszel, még nem lesz kitartásod, nem fog jobban érdekelni a tested, az egészséged, és ha akármi update sz.arból sokat eszel, ugyan úgy sok energiát viszel be, amit ugyan úgy nem vezetsz le.

ezért egészséges étkezés (pl. szálkásító étrend, ami az egészséges, tápanyagdús ételek mennyiségével foglalkozik) és sok mozgás alap, de ez nem módszer, ez az élet. mondhatjuk, hogy ez a te kung-fud.

2011. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Neked is egy könyvet tudok ajánlani. Ezt nemrég olvastam el, mert mindig is érdekelt, hogy embereknek miért nincs akaraterejük, kitartásuk, miért vannak falásrohamok..stb.

Nagyon tanulságos könyv, és most már sok minden világos. Vagyis elmész a könyvtárba (kedvenc helyeim egyike), kiveszed a Heller orovos házaspár könyvét. Címe: Szénhidrátfüggők. Egy másik könyvük is van: A szénhidrátfüggők szívvédő progamja.

Olvassad el őket, feltétlen. Ennél nagyobb segítséget nem kaphatsz, bízzál bennük!

2011. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és azt is köszönöm, hogy mindenkitől normális választ kaptam.
2011. nov. 16. 11:57
 7/15 anonim ***** válasza:
Izmael, ez ugyanaz, mint a cukorblues? Vagy csak ugyanarról szól?
2011. nov. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
t.urbó diéta, igaz ennek az intenzív része csak időszakos, de később is ki lehet vele váltani étkezéseket, én nagyon sokat fogytam vele
2011. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
izomból?
2011. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
haha, jó kötekedést :)
2011. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!