Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki ebben?

Segítene nekem valaki ebben?

Figyelt kérdés

Nekem nem megy a kalóriaszámolás :S

Sík hülye vagyok matekból!

Valaki kiszámolná nekem, hogy mennyi kalóriát ettem ma?

aztán majd valahogy megpróbálom megtanulni :)


Reggeli: 1 szelet kenyér (legyen 100g)

1 szelet pulykapárizsi

Ebéd: 1 sült csirkecomb (218g) (ha az számít, volt rajta tejföl meg mustár.) + 1 kanál krumplipüré (kb 50 g) (csak tejjel kevertem)


Ezt szeretném megtudni, mennyi kalória, és hogy beleférne -e vacsorára is még egy csirkecomb meg uzsonnára alma vagy valami más.

1500 kcal az alapanyagcserém. fogyni szeretnék. Elég info?

Segítetek?


2011. nov. 18. 13:13
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, és ti hogy csináljátok? én beleőrülnék az állandó méregetésbe meg számolgatásba meg keresésbe. vagy csak én vagyok hülye? hogy kell ezt? :D
2011. nov. 18. 13:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell kiszámolni: minden élelmiszer kalóriatartalma 100 g-ra van megadva. Ezt meg kell szorozni a súllyal, és akkor megkapod azt, hogy mennyi van abban, amit ettél. (pl. 218 g csirkecomb az 2,18-szor annyi, mint ami a táblázatban van) Ezt ne várd el, hogy más számolja ki helyetted.


A kérdésed másik részére vonatkozóan: kis gyakorlattal egy idö múlva már a legtöbb gyakran fogyasztott élelmiszer alapértékét fejböl fogod tudni, másrészt meg az alapanyagpk súlyát is meg tudod saccolni, igy egyre kevesebbet kell méricskélni meg a táblázatokban keresgélni.

És itt meg tudod nézni, hogy NEKED mennyi kalóriára van szükséged a fogyáshoz illetve késöbb a súlytartáshoz:

[link]

2011. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hy. Én ezt tudom neked ajánlani, mivel nekem ez vált be:

Elsőként elhagytam a cukros italokat, tejtermékeket. Aztán elkezdtem kisebb adagokat enni mindenből. Úgy határoztam meg, hogy mennyit egyek, hogy az öklömet vettem alapul, mivel ekkora normál helyzetben az ember gyomra. 1-2 hét alatt hozzá is szoktam. Utána már a vacsorát is kihagytam. Így kb. heti 1 kilótól szabadultam meg. Nyár végén kezdtem az egészet akkor 72 kg voltam (181 cm vagyok), most 63 kg vagyok és tartom a súlyom. Mellette elkezdtem mindennap edzeni, néha egy kicsit megfeledkezhetek a diétáról, de ha az ember abbahagyja, vagy mellette nem edz, semmi értelme az egésznek, mert csak az izomtömegéből fogy és utána már még nehezebb lesz az egész. Szerintem az 1500 Kcal kicsit sok, mert ha ennyi kell az alapanyagcserédhez csak stagnálni fogsz. Sok sikert, remélem segítettem.

2011. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
en nem meregetek semmit, feherje dietan vagyok, hust hussal eszek,meg zoldsegeket gyumolcsoket, mikor mar nagyon nemtudom ho mit egyek akkor ho potoljam a szenhidratot akkor neha krumplit illetve rizst, martasokat/liszt nelkul/. nekem bejott ez a dieta, konnyel lehet vele fogyni mert nem izombol veszitesz hanem a zsirbol.
2011. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kaloriaszamolas nagyon jo, csak hosszutavon qrva nehez csinalni. Nekem iphone app-em volt hozza es meg ugy sem tudtam par honapnal tovabb csinalni, pedig egyszeru volt csak bepotyogtem mibol mennyit ettem, hany percet tornaztam stb. es kiirta a kcalt.

Hidd el sokkal egyszerubb, okosabb, gyorsabb modjai is vannak, hgy elerd a kivant testsulyt, mint ez.

De ha te ehhez ragaszkodsz, akkor sajnos dragam meg kell tanulnod!

2011. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem ragaszkodom hozzá egyeltalán, csak mindenki azt irja, hogy ez a legjobb módszer. De én nem tudom kiszámolni, és mivel utálok számolni és nem is tudok, és az is nehezemre esik hogy összeadjak 1+1-et ( :D ) ezért nem is csinálom.

Egyszerűen idegesit a matematika és a számok :)

2011. nov. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!