Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ez, mit tehetek ellene?

Miért van ez, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 éve rendszeresen járok futni, kevesebbet eszem, és lement 20 kg, mégis ugyanolyannak látom magam, mint régen. Szerintem egyébként 2 éve gondoltam magam vékonyabbnak, mint amilyen valójában voltam, de borzasztóan elbizonytalanít az, hogy mi van akkor, ha most is csak vékonyabbnak látom magam, és valójában nem is változtam semmit. Nézegettem magamról régi képeket, összevetettem a mostaniakkal, elég kicsi változást látok, és ez borzasztóan aggaszt. Tudom, hogy egy kicsit legalább még jó lenne fogyni, a futás az életem részévé vált, semmi pénzért nem hagynám abba. 175/73
2011. nov. 22. 20:10
 1/5 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Örülök, hogy futsz, én is anno futottam, most bringázom.

A táplálkozásodban lehet a fő gond, illetve, hogy pulzusmérővel futsz-e? Mert ez is egy sarkalatos pont. A zsírvesztésnek vannak trükkjei. Én azt mondom, hogy figyelj az alábbiakara:


napi folyadékfogyasztás 1 liter víz minden 20 kg odra, 4 litert igyál meg,

Napi 5x egyél legalább, elosztva egyenletesen, edzés alatt, ha egy óránál tovább tart vigyél magaddal energiaszeletet, gélt stb... edzés után igyál,

a zsíranyagcsere fokozása érdekében tegyél be tempós sétákat is az edzésben legalább 30 perc időtartamban,

a szénhidrátot fogd vissza 2 g / tskg ra / nap,

a fehérjét emeld meg 3 g tskg

ha sok az intenzív edzés, akkor a szénhidrátra szükség van, növeld ha úgy tetszik

multivitamint egyél, és figyelj a vasbeviteledre /vérképet csináltass/

2011. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem már tömény pszichológia....Előfordulhat, hogy "nem szereted" önmagad és ezért nem látsz változást, ill. már talán rögeszméddé vált a kinézeted. Ez nem bántás, hanem az agyad nem tudja elfogadni a testedet. Legalábbis ezt az üzenetet küldöd nap mint nap felé.

Foglalkozz kicsit kevesebbet az alkatoddal, étkezz egészségesen, fussál és töltsd fel magad pozitív gondolatokkal, vagyis élvezzed hogy egészséges vagy és szép az élet. Hidd el, jót fog tenni!

2011. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen,ez sajnos tényleg elég nagy probléma, hogy nem tudom magam elfogadni... elég régóta nem mértem mér magam, most is egy orvosi vizsgálat miatt tudtam meg, hogy az utóbbi 3 hónapban fogytam 4-5 kilót. a mérleget el tudom rakni, de sajnos a tükröket nem olyan egyszerű elkerülni, és amikor reggel felébredek, nyilván laposabbnak tűnik a hasam (az is), de ha már reggelizem, egyből látszik, hogy ettem. lehet hogy tényleg már betegesen ragaszkodom a tükörképemhez, de szörnyen nehéz nem így nézni magamra. az első válaszolónak pedig köszönöm a jó tanácsokat, ahogy a másodiknak is ;)
2011. nov. 22. 20:35
 4/5 tekike99 válasza:
nincs 2 évvel ezelőtti farmerod, vagy bármi ruhád? ha azt felveszed, tuti látni fogod a különbséget is.
2011. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor meg arra gondolok, hogy kinyúlt, meg nem emlékszem, hogy vettem-e hozzá övet vagy sem
2011. nov. 23. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!