Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak én vagyok olyan fos,...

Csak én vagyok olyan fos, hogy nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés
Nem megy..már 2éve szenvedek,de nem megy. Rossz a módszerem és így mindig feladom..túl sokat akaork egyszerre..és már belezavarodtam. Pedig sűrgősen kéne:S Ráadásul csak azrt zabélok,mert miért??jó kérdés.. úgy tömöm magamba a kaját,h a már nem is kívánom SŐT! egyenesen rosszul vagyok tőle..mégis úgy érzem kell és kell és kell..
2011. dec. 8. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy !! Ebből a szempontból én is fos vagyok :(
2011. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan módszert válassz, amit hosszú távon tudsz tartani, amiben nem dől össze a világ, ha heti 1x megeszel egy pizzát és nem arról szól, hogy meg van szabva, hogy akkor most csak ezt ehetsz, meg csak azt ehetsz.

Kcal számolás nem, életkor, súly és egyéni aktivitás függvényében, finomított, cukros, lisztes ételek mellőzése, vagy legalábbis csak nagyon minimális mennyiségben fogyasztása.

Mellé rendszeres mozgás.

2011. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudok.

Ennek nálam baromi egyszerű az oka, tipikus háziasszonybetegség, a páromnak kell a tápláló, kalóriadús kaja, amiből ha két kanállal megeszem, kábé máris átléptem a napi ajánlott kalóriabevitelt. Mellette sokat dolgozom, plusz egyetemre járok, mozogni és külön főzni magamnak egyszerűen nincs időm. Próbáltam, október-novemberben heti háromszor elmentem futni, az eredmény az volt, hogy a feladataimmal teljesen elcsúsztam. Akkor elkezdtem pótolni őket, a plusz időt az alvásból nyertem. A végén már egész nap szédültem a kialvatlanságtól, a szervezetem megadta magát, lebetegedtem, ágynak estem két hétre. Úgy érzem, nem kifogást keresek, mindent megtettem, de nem megy. Éhesen meg nem fekhetek le, rossz alvó vagyok, eleve minimum két óra, mire elalszom, de ha korog a gyomrom, akkor egyáltalán nem tudok aludni.


Most azzal nyugtatom magam, hogy majd lefogyok akkor, amikor végre anyagilag is honorálni fogják a rengeteg munkám és megtehetem azt, hogy rendelek magamnak kaját, főzés helyett meg elmegyek kocogni.

2011. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem vagy egyedül!Én,akármit csinálok nekem sem sikerül,sajnos:(
2011. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

aszondod 2 éve szenvedsz, és most sürgős? ugye érted a problémát ezzel..

egészséges életmóddal próbálkoztál? ha az ember sz.arokat eszik, nyilván éhes lesz, amíg tápanyag hiánya van. plusz amíg ilyen stressz alatt van a test, nyilván zsírt is raktároz, csak ezt nem tanítják elemi iskola 1. osztályában. pedig alapvető fontosságú téma. mindegy..

másik, amíg a lelki dolgaidat nem teszed rendbe, nem edzel, sportolsz intenzíven, addig miről is beszélünk? ha nem gyakorolsz önkontrollt, ugye tudod hogy semmit sem fogsz elérni? és a jó hír? hogy nem is kell. eljön az idő (nem tudom nagykorú vagy-e) amikor csak te leszel felelős magadért. az lesz, amiért teszel. ha valamit akarsz, azért dolgozni kell. ez teljesen így van a testtel, egészséggel. ha érdekel, muszáj tenni érte. ha 2 éve tanultál volna kicsit az emberi test működéséről, táplálkozásról, edzésről, gondolom könnyen elképzelhető, hogy hol tartanál most.

esetleg megfogadható tanács, hogy kezdj el mélyebben foglalkozni a témában most, én normálisabb életvitelre térj át?

2011. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:

Ennek lelki okai is lehetnek, feltétleezem, hogy valamilyen feszültséget oldasz azzal hogy zabálsz, mások ezt piával, droggal, nyerőgéppel teszik, Te kajával.


Ha ennek tudatában vagy, attól még változás nem lesz, csak ha teszel is érte. El kéne olvasni ilyen oldalakat, meg könyveket, és akkor sikerülhet, venni egy digitális konyhai mérleget és kaját mérni, kerülni a sok szar kaját, és mozogni és akkor talán lesz is változás.

2011. dec. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, csak ettem és ettem, főleg este.Én ezért is híztam meg. Arra gondoltam hogyha kihagyom az esti nagy zabálásokat már fogyhatok. úgyhogy először erre koncentráltam. Utána átlagosra csökkentettem az ebédet és a reggelit. Szóval fokozatosan álltam át a kevesebb kajára.És nem főzicskézek külön mert a párom is a rendes kaját szereti hanem kevesebbet eszem. Ha sütit kívánok akkor azt eszem, így az agyam tudja ha akarom ehetem, így már nem is kell annyira.Szóval apró lépésekkel kezdj .
2011. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!