Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan számoljam a péksütemény...

Hogyan számoljam a péksütemények kalóriaértékét?

Figyelt kérdés

Nagyon péksütemény mániás vagyok,csak az a gondom hogy melyiknek hogyan számoljam ki a kalóriaértékét. Az addig megvan hogy minden egyes terméket lemérek,de a 100grammban lévő kalóriatartalmat azt hogyan határozhatnám meg?


Van pl mákos rétes: 1db 180g. Ugye a mák kcal tartalma 550körül van,viszont gondolom ezt keverik cukorral ami "csak" 400kcal. Mivel nem szárazon van benne hanem tejjel dúsítva így az nyomja meg igazán a súlyt,ami szintén lefelé nyomja a kcal értéket. Tészta az szinte minimális van benne,az gondolom valami vajas tészta lehet.

Szóval tanácstalan vagyok. Én 500kcal/100grammal számolok. Így egy rétes,900kcal.


Szerintetek lehet ennyi egy normál méretű rétesben?


2011. dec. 17. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt igy nem lehet megmondani. süsd te, és irj le mindent, aztán számolj.
2011. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen,jó is lenne ha lenne időm sütni :/ Minden nap,mindig másfélét...
2011. dec. 17. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:
kérdezd meg mi/ mennyi energia van benne.
2011. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!