Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiás voltam szerintetek?

Anorexiás voltam szerintetek?

Figyelt kérdés
170/ 50 18 éves vagyok, fél évig szinte koplaltam vagyis este nem ettem, napközbe 1x ettem főtt ételt, többi gaobnaphely, jgoohurt, gyümölcsök voltak. Mára mindenből eszek, csak kevesebbet de mindennap megnézem hány kg vagyok nehogy hízzak. Ez Anorexia? Ha látom hogy híztam akkor képes vagyok 1-2napig nem enni. Van mikor csak negyvenpár kiló vagyok. Híznom ha kellene, hogyan?
2011. dec. 30. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

írhatok őszintén?

"Anorexiás voltam szerintetek?"

étvágytalan voltál-e? nem érezted hogy volt-e étvágyad, vagy nem-e?

"fél évig szinte koplaltam vagyis este nem ettem, napközbe 1x ettem főtt ételt, többi gaobnaphely, jgoohurt, gyümölcsök voltak"

ez csak rossz táplálkozási szokás. nem lepődnék meg a Te esetedben sem az esetleg később jelentkező emiatt kialakuló betegségeken. de ezzel nem vagy egyedül.


"mindennap megnézem hány kg vagyok nehogy hízzak. Ez Anorexia"

nem, ez az anorexia nervosa-ra hajaz. bár ott konkrétan "testképzavarral" küzdenek, azért nem akarnak hízni, mert eleve kövérnek ítélik meg magukat.


"Ha látom hogy híztam akkor képes vagyok 1-2napig nem enni. Van mikor csak negyvenpár kiló vagyok. Híznom ha kellene, hogyan?"


ha kellene, úgy, hogy nem félsz attól, hogy hízol. ez ilyen csalafinta dolog. és egyél. enni nehéz, de van egy nyomáskényszer, mert életben kell maradni és erősnek kell lenni. vagy meghalhat az ember, időnek előtte és csúnya módon.

2011. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


én is voltam anorexiás.

a te esetedben hálistennek nem tűnik olyan súlyosnak,de igen ez az anorexia enyhébb formában...bár tény,hogy alacsony a súlyod,de ahogyan írtad ettél főtt ételt meg gyümölcsöt stb.

én nem ettem max 300-400 kalóriát egy nap.

pszichiáterhez is jártam,segített kilábalni a betegségből.

neked sem ártana elmenned pszichológushoz,vagy pszichiáterhez mert ez egy lelki eredetű betegség,a lelkedet kéne helyretenni elsősorban.

és hát bizony ahogy az első is írta erőszakold rá magad az evésre,nyilván nem szeretnél 18 évesen meghalni.

ez lebegjen a szemed előtt.

2011. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!