Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az mindegy, hogy miből viszem...

Az mindegy, hogy miből viszem be, csak legyen meg amennyire szükségem van? Vagyis mindent bele kell számolnom?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy pl reggelire eszek 2 db főtt tojást 1 szelet rozskenyérrel-amibe van 1 szeletbe 1.2gramm fehérje szóval ezt is bele kell számolnom

és mindegy hogy az túró, tojás, hús vagy épp fehérjeturmix csak legyen meg

szóval monjduk ha megiszok egy nap 3 turmixot ami kb 60gramm fehérje akkor az úgy nem lenne baj ha mondjuk ebédre csak zöldséget meg egy kis rizst ennék, mivel nincs itthon más

köszi a segítséget


2012. jan. 7. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy.
2012. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen is, nem is.

1. x mennyiségű fehérjére szükséged van.

2. esszenciális aminosavak megfelelő arányban csak állati táplálékokban van meg. innentől nem mindegy, hogy mit eszel. most nem emlékszem mennyi fehérje célszerű hogy teljesértékű legyen. de gyanús, hogy a napi minimum (0,8g/ttkg) az lehetne állati. a többi plusz az már növényi is lehet.

turmixból max. a napi tápanyag felét szokták bevinni, mert az csak kiegészítő. oka is van ennek, tehát nem érdemes hosszú távon turmixra állni (lásd "t.u.r.b.ó. diet)

2012. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi

Acél neked már olvastam egy pár hozzászólásod nagyon jókat írsz talán testépítő vagy?

hát van hogy turmixhoz kell nyúlnom mert van hogy éjszakás, van hogy nappalos vagyok munkánál+fősuli, van hogy 5 perc a szünetem abba nem fér bele egy csirke+rizs, vagy annyira fáradt vagyok hét második felében hogy nem főzök/sütök húst inkább kialszom magam ilyenkor is jön a turmix

amúgy még azt szeretném kérdezni, hogy szerinted hogyha nincs itthon rizsem (mert elfogy, többiek megeszeik stb) akkor jó néha a főtt krumpli, vagy a puffasztott rizs is?

2012. jan. 9. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

élelmiszermérnök leszek.


biztos hogy jó a krumpli is és a puffasztott rizs is. turmixnál meg az a lényeg, hogy ne álljon minden nap az étkezésed nagy része abból (mert nem folyékony élelmiszerre készült a gyomrunk) de nem kell különösebben tartani ettől sem. nem fog elsorvadni a gyomor ha sok turmixot is iszol. csak ne ez legyen a cél.

2012. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!