Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A terhesség alatti hízás az...

A terhesség alatti hízás az mi? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a terhesség alatt átlagban mennyi az ideális hízási érték?


Továbbá ezek a felszedett kilóknak mik és hány százalékban van az összetétele?


- baba súlya,

- magzatvíz,

- egyéb kifolyó dolgok szülésnél..stb.stb.

- mell megnövekedése (tej, mirigyek súlytöbblete)


Arra lennék kíváncsi hogy összesen a felszedett X kilókból hány kiló az, ami a tisztán felszedett zsír az?


S ha egészségesen táplálkozunk terhesség alatt, akkor ezt el lehet kerülni, (azaz nem eszünk dupla adagokat, édességeket, a gyerekre fogva)?



(Nem vagyok terhes, csak érdekel a téma)


Előre is köszi!


27 L


2012. jan. 8. 14:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Csináltam egy terhességi kalkulációt a neten és nekem azt dobta ki (65 kg vagyok és 170 cm), hogy a terhesség alatt majd 80 kg-os leszek. Én ezt nem akarom elhinni. Elszörnyülködtem rajta. Szerintem ez túl sok.
2012. jan. 8. 14:24
 2/8 anonim válasza:

Pedig nem baj, ha elhiszed, félelmetesen hangzik, de nálam még durvább volt a valóság :)

60 kilósan lettem terhes (165 centi magas vagyok), szülni 90 kilósan mentem. Pedig az első 1-2 hónapban még fogytam is, aztán a 3. hónaptól 1-1 kilót híztam csak, viszont a 7-9. hónapban, na akkor iszonyú sokat "nőttem".

Viszont amikor kijöttem a kórházból, 75 kiló voltam, szóval 15 kiló mínusz. Ebből 3 kiló volt a gyerek. Ja, és napok alatt ez lement 70 kilóra, mert nekem iszonyúan bevizesedtek a lábaim, pár nappal szülés után ez is elmúlt.

Úgyhogy ez alapján kb. 10 kilót szedtem fel, ami se nem a gyerek súlya, se magzatvíz, se bevizesedett lábak, stb.

2012. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt sokat vizesedik egy nő?
2012. jan. 8. 14:40
 4/8 anonim válasza:
Nem mindenki. Én sajnos nagyon. Lehet, hogy ez örökletes dolog, nem tudom. De anyukám is mesélte, hogy nála is így volt, nagymamámnál meg még durvábban, úgyhogy nem csodálkoztam, hogy én is így jártam. A végén már olyan ducik voltak a lábaim, hogy a házidoki megtiltotta, hogy egy nap egy liternél több folyadékot igyak. De nem mindenkinél van így, szóval egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez lesz. Szerintem közrejátszott az is, hogy nyár volt, és iszonyú kánikula, abban az évben többször is dőlt melegrekord. Na jó, nem akarok okoskodni, lehet, hogy ezek nem függenek össze, csak én így érzékeltem.
2012. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

175 cm vagyok első terhességemnél 90 kilósan mentem szülni...de a következő terhességemnél ahol nagyon odafigyeltem mit eszek, édesség szinte elvétve, sok zöldség gyümi stb. sem sikerült 14 kiló alá tornászni mivel én az az alkat vagyok aki a végén totál bevizesedik.

Ez egyrészt jó mert ahogy lemegy a víz (kb. 3-4 nappal szülés után) látványosan kevesebb kiló leszek, másrészt viszont tök soknak tűnik.

Nem törvényszerű hogy nálad is így lesz:) de a számláló ilyen középértéket vesz kb. Szóval elvileg aki vékony sovány annak akár 15-18 kiló is lehet kívánatos terhesen, az átlagos testsúlyúaknak 10-12 kiló, a túlsúlyosaknak pedig 7-9 a javasolt hízás.

2012. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem hogy nem sikerült a terhesség alatti súlygyarapodást 14 kiló alá tornásznom. Akkor "csak" 85 kilósan mentem szülni.
2012. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 160 cm vagyok, 50 kg-osan kezdtem a terhességet, a végére 77! voltam. Azért ebben volt vizesedés is, de szerencsére én nem vizesedtem durván. Azt nem mértem, hogy a szülés után mennyire ment vissza a súlyom, de a gyerek 3,70 kg volt.
2012. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

elszörnyedtél a 80 kilón? ha ilyen szörnyű, mindent meg lehet oldani..

[link]


bár lehet hogy egy kicsivel több elfogadási hajlam nagyon sokat segítene. a testtömeg pont az a dolog, ami változik. és viccelsz, 80 kiló az semmi. egy nagyobb hajó 50000 kg. remélem megnyugtattalak.

2012. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!