Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól fogyókúrázok?

Akdestroyer kérdése:

Jól fogyókúrázok?

Figyelt kérdés

23/f vagyok, 177cm/108 kiló.


Eldöntöttem hogy szeretnék fogyni (a nyárra), mert már nem érzem így jól magam.


A százezer neten található fogyókúrás jótanácsokból megpróbáltam kiszűrni a blődségeket, és ezt kreáltam meg. Kérdésem hogy mit gondoltok róla, mi az amit rosszul fogok csinálni, mi az amit jól, mi hiányzik belőle.


Kérem tényleg csak hozzáértők írjanak,a "6 óra után tilos enni" és társai kíméljenek meg a zöldségektől. :)


A fogyókúratervem a következő:


Július végéig tart, 200 nap-28 hét, ezalatt szeretnék 20 kilót fogyni. (heti 1et, 100 kiló alatt másfél heti 1et.)


Mozgás:

Szobakerékpár - Napi 20km(40p)-el kezdeném majd havi +5kmeres emelésekkel a 7. hónapra 50km(100p) lenne a vége.


Futás - 5km (30p)-el kezdeném, annak meg 2 havi emelésekkel 10-15km lenne a vége. (Tartós futás, de nem sprint, laza de jó tempóban)


Has, mell, hát gyakorlatok, napi 10 perc, 2 hónaponként 10p emeléssel, 30p a vége.


Az edzéseket heti 5 alkalommal végezném, 2 pihenőnappal (szerda szombat). A távokat nem véstem kőbe, ha épp rossz a közérzetem vagy fáj valamim, akkor csak lightosan, ha meg épp menne még, akkor épp csinálok kicsit többet, mindig ahogy jól esik, de sose ellazsálva.


Evés:

Jelenleg a napi alap kalóriaszükségletem kb 2300 körül van, a mozgásokkal együtt ha jól számolom, kb 3000 lesz a vége. Megpróbálok napi 1500-2000 kalória között fogyasztani, hogy a napi -1000kcal azért mindig meglegyen.


Minden napot fél liter citromos vízzel indítok, (valódiból facsarva), és a nap folyamán az eddigi 1 liter helyett 4 liter vizet fogyasztok, ha kell ha nem. :)


Az étkezéseket többször, 2-3 óránként végzem, felkeléstől lefekvésig, délután-este a szénhidrátokat kerülöm. Mondjuk napközben is, (minimális engedményekkel, pl heti 2-3 szelet kenyér azért lecsúszhat).


Rizsen és csirkehúson próbálok élni (kb az étkezések negyedét értem ez alatt), a maradék sajtokból, kefirekből tojásokból, zöldségekből, gyümölcsökből jön össze, vagy ami éppen van itthon. Mindig fél adag mindenből, cukrot, kenyeret, krumplit, tésztát, szemes-zölsdégeket ha tudom kerülöm.


A kalóriatáblázatokkal hellyel közzel tisztában vagyok, mindent amit eszek nézek, (nem mérleggel a hónom alatt, de nagy átlaggal azért meg tudom kb saccolni a napi beviteleket).


A terv szerintem működhet (elméletben), a kérdésem az azokhoz, akik benne vannak a táplálkozás-fogyókúratudományban, hogy szerintetek is működni fog? Van benne bármi blődség, vagy valami ami fontos de hiányzik?


A válaszokat előre is köszönöm. :)


2012. jan. 9. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is elég nagy súlyfelesleggel küzdöttem. 194cm/120kiló.Én annyit csináltam,hogy elmentem kondiba ,de nem diétáztam mellette. Most 93 kiló vagyok.Szerintem te is jobban járnál,ha kondiba mennél minden másnap és még ha csinálnád mellette a diétát úgy még hamarabb lemennének a kilók.Mert ugye kondiba minden testrészedet "megdolgozod".

De amit te leírtál,az is jó lehet.Sok sikert!

2012. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem rossz szerintem, de 3hónapnál hosszab diétát nem célszerű tartani mert megviseli a szervezetet. Ha ilyen sokat akarsz fogyni 2diéta kell közte 1hónap pihenővel amikor ugyanúgy mozogsz a kalóriaszükségletedet viszont kielégíted.


Az eddzésnél válasszuk picit külön a kardió jellegű dolgokat és a tornagyakorlatokat.

A kardió/aerob mozgás azért kell hogy kalóriákat égess vele, tulajdonképpen zsírból.

A tornagyakorlatokkal is kalóriát égetsz de azok az izmokban lévő szénhidrátot használják el, ami elég jó mert a kaja amit megeszel ezt a szénhidátot pótolja ahelyett hogy zsírrá alakulna.

Ennek fényében kell mind2 mozgástipust a leghatékonyabbá tenni.

Ahhoz hogy hatékonyan égesd a zsírt kardióval nem kell az állóképességed határait feszegetni. Ha 40percig csinálod közepes tempóban sokkal többet ér mint ha 20%al intenzívebben csinálod de 20perc alatt kifulladsz.

Sajnos zsírleadás és alacsony szénhidrátbevitel mellett nem lehet úgy fejlődni erőben és állóképességben mint normális körülmények között, de most nem is ez a cél, ez legyen akkor cél ha lefogytál. Én a helyedben itt nem terveznék be előre lényeges teljesítmény javulásokat diéta közben. 80-100perc már túl sok egy diétázó szervezetnek egyszerre.

A tornagyakolatok hatékony végzését pedig testépítésnek hívják és felesleges időben mérni, mert a cél a szénhidrátok minél hatékonyabb kiürítése, ami megtanítja a szervezetünket hogy a megevett kajából az izmok mikrosérüléseit és energiatartalékait pótolja zsírlerakás helyett.Én azt javaslom kezzd el a súlyzós eddzést vagy ha nem fér bele akkor ne kínozd magad az amúgy is kemény diéta alatt szinte feleslegesen, egy pár egyszerű magas ismétlésszámmal végzett gyakorlat alig felel meg a célnak, de rengeteg plussz kitartást igényel.

Ha súlyzós eddzést végzel azt viszont össze kell egyeztetni a kardióval mert nincs olyan élőlény amelyik lábedzés utáni napon képes futni.Ha érdekel linkelgethetek meg írogathatok pár dolgot erről is, hogyan érdemes elkezdeni.


Az étkezés nagyon bonyolult nem akarok arról is regényt írni, jó irányba mozdultál el de lehetne szakszerű diétát is végezni nem pedig csak ilyen naggyából izét.

Mondjuk ha a rizzsel nincs bajod akkor a krumplival miért van ezt nem értem. A szénhidrátok közül a magas GI azal gyors felszívódásúakat azaz a cukrokat kell teljesen elkerülni, a komplex szénlcú lassabban felszívódóakra azonban szükség van - és egy jó diétában grammmra számolják őket, ugyanis ha a kalóriabeviteled szinte csak szénhidrátból viszed be akkor az már nem diéta ,akkor sem ha csak 1500 kalóriát vittél be.

A diéta legfőbb szerepe (amihez óriási segítség a súlyzós eddzés) hogy megtanítsa a testünket hogyan használja nagyobb arányban a meglévő zsírraktárakat és hogyan ne raktározza el az újjonnan megevett ételt - és ez bizony nem csak annyiból áll hogy kevesebbet eszünk.

De mint írtam az irányod jó, csak én biztosra mennék , a diéta elég kemény dolog.

2012. jan. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyedül a rizsről tudtam hogy az jó szénhidrát, a többiről nem nagyon, ezért is preferáltam.


Tudnál konkrét példákat mondani arra mi gyors felszívódású még a cukron kívül, azaz amit nagyon tilos enni?


Amit meg mondtál, hogy nem szabad 80-100perces mozgással kínoznom magam, nem értem, úgy tudom hogy csak 30 perc mozgás után indul be a zsírégetés, addig nem, szóval érdemes még rádobni kb még annyit. De javíts ki ha tévedek, mert nem tudom. :)


Remélem azért súlyzózás nélkül is lehet sikeresen fogyni, mert abba aztán most nem fogok belefektetni. :) Lábam van, futni-tekerni tudok, amennyit csak kell. :)


És te tudod a reggeli citromos víz mire jó? Az olimpiára készülő haverom mondta, szerinte nagyon jót tesz és lugosít, szerintem meg a citrom savas, szóval nem értem...

???


Amúgy köszi az eddigi fáradságot, jó dolgokat írtál. :)

2012. jan. 10. 09:02
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Én nem vagyok táplálkozási szakember, de néhány észrevételem van. Mindjárt az első mondatod: július végéig tart. és utána? Mennyit mozogtál mostanában? Próbáltál 30 percet megfelelő ütemben folyamatosan futni? Azt mondod, napi 1000 kalória deficittel számolsz. Az heti 7000 kalória. Egy kiló fogyáshoz (zsír) 9000 kell. Aztán a hónapokig tartó diéta alatt időnként stagnál a súly, akár hetekig is. Súlyzós edzésekre pedig azért lenne szükséged, hogy egyrészt ne izomból fogyjál, másrészt több izom több energiát használ. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz a terved, nagyon szépen kidolgozott, alapos, de készülj fel arra, hogy nem egészen úgy fog alakulni, ahogy eltervezted.
2012. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok hivatásos szakember csak "hobbista" úgyhogy a citromos vízre én sem tudok mit mondani, nem tűnik logikusnak. Kapható amugy direkt lúgos víz is arról jobban el tudom képzelni hogy lúgosít :D


Sok helyen olvastam már hogy kb 30perc után indul be a zsírégetés, és nem mondom hogy belehalsz ha 80ig csinálod de mindenhol 40-60at javasolnak és én azt sejtem emögött hogy nem szabad nagyon leterhelni a szervezetet, mert úgy nem tudod napi szinten végezni az eddzést.A megfelelő regeneráció elég fontos.


A cukrokon kívül a fehérlisztet tartalmazó dolgok a rosszak, fehérkenyér, kalács ,péksütemények, a feldolgozatlan élelmiszerek azonban általában jók. A krumplit nyilván diétásan kell elkészíteni vaj és hasonlók nélkül. (ha már itt tartunk sózni fűszerezni lehet)

Neked diétában egy nap olyan 200-220gramm szénhidrátot kéne elfogyasztani és leginkább reggel és mozgás után érdemes a magasabb szénhidrát tartalmú étkezést tartani.

A gyümölcsökkel vigyázz mert ugyan egészségesek de némelyik sok cukrot tartalmaz, diétában nem érdemes ilyen fél kilókat betolni.


Súlyzós eddzés nélkül is fogyhatsz, a mozgás részhez nagyon sokmindent beterveztél remélem végül nem tervezed túl magad és végig birod csinálni.

Az étkezés részbe viszont konkrét terv kell - étrend amihez szigorúan tartod magad, mert különben egy időután szétcsúszik az egész.


Azért is próbálunk amúgy rábeszélni a súlyzós eddzésre mert ahhoz hogy megőrizd a formád meg kell tartani a rendszeres mozgást és az egészséges étrendet, és kell valami hobbi (persze lehet ez a futás is). Amit csak kényszerből csinálsz azt egy egy diétánál hosszab ideig nem lehet bírni, kellenek jó kaják amik ízlenek és kell egy jó sport amiben sikerélményed van.

Hú megint mennyit írtam :d

2012. jan. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A citromos vizet kifelejtettem. Bár a citromban valóban sav van, mégis a gyomorba kerülve úgy bomlik le, hogy kiváló lúgosító hatása lesz.
2012. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!