Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik sajtok hizlalnak a...

Melyik sajtok hizlalnak a legkevésbé, avagy melyek a legjobbak fogyókúrás szempontból?

Figyelt kérdés

A cottage cheese-t ismerem, de azon kívül...?

Köszi!


2012. jan. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Zsírszegény sajtok. A Tolle-nak van egy finom szeletelt zsírszegény változata.
2012. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyelgetni kell a kcal értéket, mert a legtöbbnek nagyon magas a zsírtartalma. Létezik light trappista, de még az is elég zsíros, viszont cserébe nem olyan finom, mint a sima, szerintem nem éri meg.

Mozarella nem rossz, és alapvetően a friss sajtok szerintem a legjobbak, minél fehérebb és puhább, annál alacsonyabb a zsírtartalma általában.

2012. jan. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Light mozarella pl.


Az előttem lévő jól mondta, Tolle trappistából is van alacsony zsírtalamú.


Medvesajtból meg a lightban pl. csak 10% zsír van.


Nem írom hogy vegyél lightot, mert van olyan, amire csak ráírják hogy light, és közben 40-50% zsír van bennük.


Figyelni kell a zsírtartalmat és okés lesz.

2012. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

light szubjektív dolog. 80%-hoz képest a 40-50% igen is lájt.

"Mozarella nem rossz, és alapvetően a friss sajtok szerintem a legjobbak, minél fehérebb és puhább, annál alacsonyabb a zsírtartalma általában."

nagyon csak általában, mert egy mascarpone elég zsíros.


Kérdező, nézd meg a sajtok összetételét, lényegében a zsírtartalmát.

2012. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, medvesajt... ugye az feltűnt, hogy a light-nak kisebb a mérete, súlya, és ha átszámítod a nem light súlyára, akkor a kalóriatartalomban nincs lényeges különbség?

Nekem nem ízlenek a light sajtok, inkább eszem kevesebbet, de normálisat.

Egyébként az Aldiban is vannak light sajtok olcsón, még mozarella light is van, szerintem borzalmas.

2012. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

valóban nem hatékony ott meghúzni a határt, hogy lájt, esetleg még rosszabb ízű dolgokat eszik az ember.

eleve, a normális, jó minőségű sajt élvezeti cikk, nem is olcsó.

már részt, fogyás mellett mértékkel fogyasztva úgy is mindegy milyet esznek, nyilván nem ez az étrend alapja..

2012. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Óvári sovány sajt: 100g = 170 kcal. Szerintem ez a legjobb, és ráadásul sajtot eszel, nem ömlesztett adalékanyagokkal felturbózott szemetet, mint a kockasajtok esetében.
2012. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, körbe nézek majd.:-)
2012. jan. 11. 10:54
 9/9 anonim válasza:
Ricotta
2014. jún. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!