Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek kb. hány kalóriát...

Szerintetek kb. hány kalóriát viszek be egy átlag napon? Leírok egy példát.

Figyelt kérdés

Sportolni nem sportolok rendszeresen, 19 éves vagyok, kb. 55 kiló.

Reggeli: 1 aktívia natúr joghurt, egy nagyobb alma fele, kevés müzli vagy tk. gabonapehely, 1 tejeskávé édesítőszerrel

Ebéd: valamilyen leves (néha elmarad, de normál adag, általában sajnos zacskós, mert egyetemista vagyok), kb fél adagnak megfelelő

második fogás (ez változó, hogy mi, köretet nagyon ritkán és keveset eszem, legyen mondjuk kevés mustáros csirkemell kevés krumplival)

Vacsi/uzsonna: gyümölcs (alma vagy narancs vagy mindkettő)

és néha becsúszik még egy-két kávé vagy egy falatka édesség, cukros üdítőket nem iszom, csak teát de azt is cukor nélkül.

Szerintetek ez megfelelő mennyiség nekem?


2012. jan. 10. 20:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A magasságomat elfelejtettem leírni: 163 cm.
2012. jan. 10. 20:46
 2/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő az éhezéshez. 7-800 kalória lehet.
2012. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem jó.

A reggeli nekem főleg nem tetszik, olyan rendezetlen. Egynek jó a tk. gabonapehely Activiával, de sokszor reggelizni rozskenyérből szendvicset, csirkemell sonkával, főtt tojással, zöldséggel.

Az ebéd katasztrófa, ha a levesed csak zacskós leves, azt inkább hanyagold, egyél helyette ebéd után gyümölcsöt, vagy zöldséget. És nem minimális főételt kell enni.

Vacsorára a gyümölcs nem szerencsés, egyébként is savat csinál mind az alma, mind a narancs. Hol a fehérje?

Sovány túró, mozzarella sajt, tojás, hús?

Ezeket kéne inkább. És igyál minimum 2-3 liter vizet.

2012. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*sokszor kéne reggelizni
2012. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha ennél többet eszem, rögtön hízni kezdek... Ha meg fogyni, akarok még kevesebbet kell ennem... Valami baj lehet velem?
2012. jan. 10. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi baj lehet... talán a MOZGÁS hiányozhat???
2012. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a sportokat, engem nem fognak meg. Jó időben szoktam futni egy keveset néha, de ilyenkor nem megyek ki, mert nagyon fázós típus vagyok. Tornászni olykor-olykor szoktam (Callanetics, Rubint Réka), de nem rendszeresen. Csapatjátékoktól rosszul vagyok és labdaiszonyom van.

Az alakommal elégedett vagyok, arányos homokóra (90-59-91), de folyton rettegek az elhízástól... :( Amikor rendesen ettem, akkor 63 kiló voltam, és csak nagyon kevés evéssel tudom tartani a súlyomat, így is gyakran felkúsznak kilók. Volt éheztetős korszakom, akkor 48 kilóra is lefogytam, de annyira vékony nem szeretnék lenni, mert szeretem a nőies formáimat.

2012. jan. 10. 21:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz, talán write only üzemmódban vagy... Csak akkor ehetsz többet, ha a felesleget valahogy elégeted, különben hízol. A felesleget mozgással, optimális esetben sporttal lehet elégetni. Minél nagyobb az ember izomzata, annál könnyebben. A kifogások szép dolgok, de a tényeken attól még nem változtatnak.
2012. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ha derrogál a mozgás - megkövezhetsz -, akkor egyszerűen nem akarod eléggé ezt az egészet. Akinek valóban fontos a jó alak és miegymás, az időt szakt rá és foglalkozik vele... mozog, azon kívül, hogy ugye odafigyel a táplálkozásra.


a gyümölcs este nem jó... fehérje kell estére, és nem gyümölcscukor, mert azzal szép feladatot adsz a szervezetednek a fruktózzal meg szénhidrátbombával.

ráadásul én úgy tudom, gyümölcs az csak éhgyomorra igazán jó, mert más esetekben rárohad a többi kajára.

2012. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem ha sétálva mennél az egyetemre meg boltba meg a barátnődhöz meg bulizni, akkor az már egyfajta mozgás. Kb. 150 kcal minusz egy óra séta és nem megterhelő egyáltalán. Éhezni nem szabad, mert a tested átáll takarékos üzemmódba és csak még durvább éhezés árán tudod tartani a súlycsökkenést, ami nem egészséges. Afrikában ha valaki 1300 kcal alatt fogyaszt ételt hosszú távon, az már éhezésnek számít. Ezen gondolkodj el. Élj inkább egészségesen, mozogva sokat. De pl. ha megeszel egy kiló csiremellet, abban is csak 1100 kcal van :D
2012. jan. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!