Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok nekem fogyókúrás...

Írnátok nekem fogyókúrás ebédötleteket? Vagy hol találok ilyeneket?

Figyelt kérdés

Most szeretném elkezdeni a fogyást (szülés miatt jött rám a felesleg) és nem találok sehol jó diétás ebédötleteket. DE olyan kéne, amiből a 3 éves és a 1,5 éves kislányom is tud enni mert külön főzni nincs energiám...

Persze naponta itthon tornázni fogok, plusz nem eszek kenyeret (bár eddig se ettem sokat), édességet. De milyen köretet lehet enni? Mert a salátát, párolt zöldséget hosszútávon nem eszi meg a pici lányom... Teljesen tanácstalan vagyok.... Amit a héten találtam ki, hogy az üvegtészta és barna rízs egészséges.

Ha esetleg van egyéb hasznos tanácsotok azt is szivesen veszem! :-)


Előre is köszi!


2012. jan. 13. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Köret: (barna)rizs, párolt zöldség, saláta, krumpli (lehet főve, párolva, alufóliában sütve, a lényeg, hogy lehetőség szerint ne használj hozzá olajat)


Hús: legjobb a csirkemell és a tengeri halak, de a sovány marhahúsok is megengedettek - itt is törekedj a minél kevesebb olaj felhasználására, grillezz, párolj.


Levesek is mehetnek, erőleves, húsleves, bármilyen zöldségből készült leves.


Főzelék is mehet.


Fűszerek mehetnek, de a leveskockát, Vegetát, ilyen-olyan ízfokozókkal dúsított fűszerkeverékeket kerüld.


Szerintem egy anyának a legegyszerűbb módszer, ha kalóriákat számolgat, így nem kell többfélét főzni, mégis fogyhat.


Itt vannak finom diétás receptek, 100 grammra is ki van számolva a kalóriatartalmuk:


[link]

2012. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi ez az oldal nagyon hasznos! Akkor ezek szerint a tésztát kerülni kell? A durumtésztát is?
2012. jan. 13. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogyókúrázóknak érdemes kerülnie, igen. Ezért javasoltam, hogy számolgasd a kalóriákat, mert akkor talán be tudod illeszteni az étrendedbe, ha nagyon ragaszkodsz hozzá.


De pl. amit belinkeltem receptek, ott találsz egy penne csirkemell nevűt, amiből igen alacsony kalóriatartalmúra jön ki egy 10 dekás adag, csak bírd megállni, hogy nem eszel sokat belőle. :)

2012. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!