Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok, hogyan kezdjek...

Mit ajánlotok, hogyan kezdjek neki a súlycsökkentésnek és alakformáláshoz?

Figyelt kérdés
163 cm 95 kg 23 éves nő vagyok. Szeretnék 80-75 kg-os súlyt elérni. Ezen szempontok alapján mit ajánlotok? Mibe kezdjek bele? Milyen mozgás, milyen fajta diéta esetleg fogyást segítő szerekben gondolkodjak? Szívesen várom az olyan hozzászólókat is akik hasonló céljukat elérték és hogyan?
2012. jan. 20. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

én úgy fogytam le eddig 11 kilót,hogy ugyanazt eszem mint eddig ,csak a felét,és mozgásnak meg néha ugribugrizom

22/L

2012. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

először súlycsökkentés. ha alakot akarsz formálni, legalább 55 kilóig kéne lemenni ezzel a magassággal.

bizony, ez plusz 40 kiló. nekikezdhetsz egy életmódváltásnak, de a szó legszigorúbb értelmében: egy JÓ diéta, napi először 0,5 később 1, végül 1-1,5 órás intenzív edzés/mozgás.

mindenekelőtt viszont látogasd meg a háziorvost, és szerezd meg egy jó dietetikus számát. ez komoly döntés, és szakember segítsége kell. valamint meg kell állapíttatni a jóemberrel, hogy tökmakkegészséges vagy-e :)


ilyen változást várván dokumentálhatod is a fogyásodat, az nagyon motiváló.

sok szerencsét :-)

2012. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is, nagyon mélyen át kell gondolnod a jelenlegi táplálkozásodat. El kell hagyni a pékárukat (=kenyér, zsömle, kifli, túrós táska, kakaós csiga, meggyes táska, stb), valamint csökkenteni kell a szénhidrát beviteledet (nem iszol cukrozott szénsavas üdítőket és gyümölcsleveket, se sűrítményeket, csak tiszta vizet), és csökkented/elhagyod a felesleges kalóriákat (chips, csoki, kesudió, rántások, panír, sajtok, stb). Ez a kaja része. Naponta 5-6x étkezel. Nem koplalsz, nem éhezel. Az összes, heti egy kilónál többet ígérő "fogyókúrát" elfelejted. Hatásos fogyasztószerek klasszikus értelemben nem léteznek. Vannnak étvágy csökkentők, vízhajtók, vérnyomás emelők, de ezek egyikével SEM tudjuk meggyorsítani a zsír lebontását, alapelvek között pedig szerepel, hogy nem koplalunk. Ha rendben van a kajád, megnézhetjük, mit lehet edzeni. A te esetedben bőven elég kezdésnek, ha napi 40 percet sétálsz, majd elkezdesz valamilyen aerob edzést (futópadon kocogás, ellipszis tréner). A lényeg, hogy ne terheld túl a térdeidet. Én stabilan követem ezt az elvet, és heti egy kilót adok le zsírból.

Szóval első körben tudni kéne részletesen a napi kajádat, akkor tudnék tanácsot adni annak a fokozatos átalakítására, mert sokan esnek abba a hibába, hogy hétfőtől akkor fogyókúra, és gyökeresen megváltoztatják az étkezési és mozgási szokásaikat. Ez általában 3 napig működik, és ezt nem akarhatjuk. :)

2012. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, tény nem a 3 napos fogyókúra a célom! A napi étkezésem sajnos nem a legideálisabb:

Reggeli: péksüti vagy szendvics

Ebéd: rendelt kaja (hús,rizs, krumpli, tészta, zöldség,...)

Vacsora: amit itthon főzök, az is legtöbbször hús körettel, vagy pizza, vagy valami husis tészta és valamikor ez a másnapi ebéd is


Gyümölcs-zöldséget, ha egy adagnak veszek egy gyümölcsöt vagy egy zöldséget, akkor kb 4-5 adaggal eszem és inkább gyümölcs.


Nagyon keveset iszom, ezzel tisztában vagyok kb: 1,5-2 liter, de az is cukros tea vagy szörp :(


Mozgás az nulla, mert korán kelek munka miatt és későn érek haza ugyanezen ok miatt (messzebb dolgozom)Itthon meg már nem mindig van erőm a mozgáshoz az itthoni teendőkön kívül, de szerintem ez annak is az oka, hogy nem mozgok rendszeresen, mármint nincs beépítve a napjaimba a testmozgás.

2012. jan. 20. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy a táplálkozás lesz a ludas.


Sajnos erőt kell venned magadon, és a táplálkozásodat teljesen átalakítani. Hétvégén vásárolj be a következőkből: csirkemell vagy csirkecomb, rizs, túró, zab, paradicsom, paprika, brokkoli, kelbimbó, répa, jégsaláta, fagyasztott zöldséges mixek, krumpli, tojás, felvágott. Vasárnap este főzz meg legalább két napra előre! Párolj le két-három ételhordóra való zöldséget. Süss le fél-egy kiló csirkemell filét natúran. Főzz meg egy fél kiló rizst. Ha ez megvan, oszd el a kaját ételhordókba úgy, hogy egy adagtól úgy nagyjából jól lakj, de ne teljesen, így 3-4 óra múlva ismét tudj belőle enni. Reggelizz otthon! Ha nagyon nincs időd, csináld meg előző este a reggelit, csinálj főtt tojást. Reggel már csak összedobod a tányérra. Csinálj salátát: fél kiló paradicsom, egy kígyóubi, egy paprika és 60 g feta sajt. Ezt köretnek is tudod enni a hús mellé. Reggelire ehetsz még kezdetben zsömlét, de ne vajazd meg, tegyél bele sok sonkát és egyél mellé bőven zöldséget. Estére már ne egyél köretnek rizst, krumplit, viszont ehetsz ebéd adagnyi zöldséget, húst, felvágottat. Barátkozz meg a fehérjeturmix gondolatával is, bármelyik testépítő boltban adnak neked 100%-os fehérje turmixot, olyan ízben, amilyenben szeretnéd, ezzel is helyettesíthetsz egy étkezést. A lényeg, hogy ne koplalj, és szokj rá erre az étkezésre! Cukros tea helyett, igyál sok vizet, esetleg ha mégis kell az üdítő, light vagy zero kalóriásat igyál! Szar, mert tele van tartósítószerrel, színezékkel, de legalább nincs benne cukor, és a lényeg itt a fokozatosság. Azért is mondom, hogy otthon főzz meg előre, mert a kaja, amit rendelsz, biztos vagyok benne, hogy 5-600 forintnál nincs kevesebb. Én egy ebédet 300-350 forintból hozok ki úgy, hogy az teljesen tápláló és egészséges.


Pszichológiai rész: ezek a tanácsok mit sem érnek, ha nincs igazi elhatározottság a részedről a változásra. Vegyél egy kockás füzetet, kezdj el naplót vezetni a diétádról. Írd le minden nap, mit eszel. Írj össze húsz célt (nem kevesebbet!), hogy miért akarsz lefogyni. Tűzz ki reális célokat. Először pl., hogy február végére 90 kg szeretnék lenni. Ez egy teljesen reális cél, erőlködés nélkül elérhető. Tegyél ki fényképeket arról az alakról, amit el akarsz érni. Olvass emberekről, akiknek már sikerült és tanulj tőlük!

2012. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!