Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni kemoteráp...

Hogyan tudnék fogyni kemoterápia után?

Figyelt kérdés
A problémám a következő.Volt egy kb 8 hónapig tartó kemoterápiás kezelésem, meg egy nagyobb műtétem.Ezzel nem is lenne probléma, csak ahogy a kemoterápia után elkezdtem rohamosan hízni és felszedtem 26 kilót.125 kiló vagyok jelenleg, de nem bírok belőle leadni.Azzal tisztában vagyok hogy ez azért van mert kemo alatt volt mikor 1 hétig sem ettem mert nem maradt lent semmi, és ez miatt felborult a világ bennem.Szóval hogyan tudnék leadni belőle?
2012. jan. 23. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira komoly betegséged volt/van, hogy kemora volt szükséged, akkor orvosi tanácsok nélkül ne kezdj fogyókúrába, mert azzal nagyon sokat árthatsz magadnak meg a gyógyulási folyamatnak. Keresd fel azorovosodat és töle kérj tanácsot, illetve beutalót megfelelö dietikushoz.
2012. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!:)

húú, át tudom érezni a helyzeted. lassan 6 éve, 12-13évesen ugyanebben a cipőben jártam:\

először is: örülök, hogy élsz:) és sok gratuláció, hogy végigcsináltad:-)

szóval. én 160 centivel voltam kb. 80 kiló. közvetlenül kemo alatt|után nem kezdtem spec fogyózásba. viszont szinte semmi cukrot nem ettem|ittam, sok zöldséget, gyümölcsöt és fehér húsokat viszont igen. és teljes kiőrlésű ill. egyéb minőségi CH-okat. meg sok folyadékot (elsősorban vizet) kell inni. de a kalóriákat ne nagyon számold és ne éhhez. mozgásnak bőven elég egy jó fél-egy óra séta a levegőn (amennyi jólesik), esetleg vehetsz egy steppert, és egy negyed órát (lazán) lépcsőzhetsz. csak ne erőltesd meg magas. én kemo után örültem, hogy a két lábam egymásra tudtam rakni, annyira gyenge voltam. én egyébként jó félévvel később updatezni kezdtem, norbitornáztam, szobabicikliztem. egy nyár alatt 10 kiló ment le. és az is azért jó, mert nem éhezel. xsak mivel te ugye daganatos voltál, cukrot EGYÁLTALÁN NEM ajánlott enned.

azt amúgy megkérdezhetném, mi volt az alapbetegséged?

2012. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Sajnos az Pestre járok orvoshoz, az 150km és a doktor csak ottani dietetikushoz tudna beajánlani.Majd legközelebb mondom neki, hát ha aznapra is tud időpontot szerezni.Valamit kell kezdenem magammal.

Az alapbetegség az heréből indult, de mire rájöttek ráment a gerinc körüli nyirokcsomókra.Először kaptam rá 4 kört, de sajnos nem volt elég, így volt egy RLA-m, majd kaptam még 3 kört.Sajnos nekem is ez a bajom, hogy rendesen legyengített, meg a hasamon a vágások miatt nem igazán tudok sportolni.És ez mellé meg mióta vége a kemónak hízok mint a disznó :D Amúgy miért nem szabad cukrot enni? Nekem a doki azt mondta zöld teát kerüljem messziről el.

2012. jan. 25. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:

a zöld teáról nekem nem mondtak semmit. Viszont a daganatos sejteket a cukor táplálja. Ezt az orvosok velem sem közölték (mint ahogy azt sem, hogy a szteroidoktól olyan csíkos leszek a keletkező striáktól, mint egy tigris, vagy hogy ezek miatt a sz*rok miatt 10x olyan könnyen hízok, mint rendesen. Mire észbe kaptam már 72 kiló voltam:S)

Hidd el, hogy az orvosok nem mondanak semmit:)

Én egy természetgyógyászhoz jártam, aki ajánlott immunerősítő készítményeket, megmondta, milyen ételeket kerüljek, stb. Biztos hatottak, mivel magát a kezelést elég jól bírtam.

Egyébként mikor volta a műtéted? Friss vágásokkal tényleg nem szabad vigéckedni. A diétán van a hangsúly.


Én egyébként máig mérges vagyok amiatt, hogy a szteroid mellékhatásairól nem szóltak semmit. Én 12 éves voltam, a szüleim sem tudtak ezekről semmit, szóval az ő dolguk lett volna közölni, hogy ha úgy zabálok, mint egy disznó (a szteroidoktól állandóan éhes voltam, és gyorsabban is híztam) és nem kenem a bőröm speckó krémekkel, úyg szétrepedek, mint egy dinnye. Elég gáz, mert még csak 19 éves vagyok:S És nemhogy laikusok, de még orvosok is úgy néznek mint borjú az új kapura, ha meglátják a felsőtestem. :S:S:S

2012. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam ezt a cukros dolgot.Köszi hogy szóltál róla, utána néztem, és úgy látszik van benne valami!A zöld teának sejtmegújító hatása van, és a daganatos sejtekre ugyanúgy hat.A műtét az júliusban volt, meg előtte egy decemberben.A decemberi az az ágyékomnál van, 12cm, a frissebb meg az oldalamon, az kb 18 cm.Annyira nem frissek de nagyon érzékenyek, + kb 8 hónapig kaptam folyamatosan hasba vérhígító injekciót, az meg be van göbösödbe.Hála istennek most már csak tablettában kapom.Látom a szteroidokkal te is jól megjártad :S Nekem sem szóltak a mellékhatásairól, de nekem a hízáson kívül nem lett más bajom tőle hál' istennek.

Egyébként a második műtétnél beszéltem a dokival, mondta hogy ez egy 5-6 órás műtét szokott lenni, nálam ez 8 óra volt, mert a kemó miatt szét vannak roncsolódva a szöveteim.Olyan mint ha meg lennék égve belül, jócskán meg is nehezítettem a munkájukat.Sajnos ez ellen nem lehet tenni semmit.Ami a nagy problémám hogy elfáradok nagyon hamar,de húgom úgy is túlmozgásos, majd akkor eljárunk sétálni is.Mindkettőnknek jót fog tenni :D .Étrenden mindenképp fogok változtatni, bár eddig sem ettem nagyon cukrosat, zsírosat meg főleg nem, mert rosszul vagyok tőle.Köszi szépen! :)

2012. jan. 26. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Jobbulást, és hajrá! Menni fog, csak akarni kell. De gondolom, ezt neked már nem kell ecsetelnem:)
2012. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!