Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Izomnövelés vagy diéta először?

Izomnövelés vagy diéta először?

Figyelt kérdés

Ránézésre azt mondom, hogy kb 10 kg felesleg van rajtam, 185 magas és 84 kg vagyok, de izomtömegem elenyésző, kivéve a combomat. A hasamon van sok felesleg a derekam 96 cm-es.


Ezt a felesleget szeretném eltüntetni, de hogyan csináljam? Először diétázzak (persze nem arra gondolok, hogy semmi kaja...) mellette kardióedzés és utána menjek rá az izomtömeg növelésre? Vagy csináljam együtt a kettőt? Nem akarok extrém kockahasat se 60aas kart és akkor mellet mint egy nőnek.


Mondjuk egy ilyet:

[link]


2012. jan. 30. 12:41
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Aczél. majd megmondja a tutit, de mintha korábban azt mondta volna, hogy a kettő együtt nem megy. Az én személyes filozófiám az, hogy egyszerre csak egy lépést akarjunk menni, különben összeakad a lábunk:) Szerintem először a fogyás.
2012. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minél több izom van rajtad, annál több zsírt égetsz el. A legjobb megoldás: kezdj el izomtömeget növelni, és ez segíteni fog nagyban a fogyásban is. Emellé pedig egy kis diéta(édesség minimálisra csökkentése, több fehérje, kevesebb ch, este már ne egyél 8után, sok folyadék..stb..)
2012. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A testépítésben az izomtömeg növelés és a fogyás kizárják egymást.


Ha fogyózol és jól csinálod, még akkor jár némi izomtömeg vesztéssel.


Azt tudom tanácsolni, hogy először szabadulj meg a fölösleges kilóktól sok kardió edzéssel és megfelelő diétával, így utána már csak az izomnövelésre kell koncentrálnod.


A kardió is fejleszti, formálja az izmokat, így azalatt a néhány hónap alatt, amit a diétára szánsz, is szépen fogsz alakulni.


Változatosan edz: futás, bicikli, ellipszis, lépcsőzés, úszás, aerobik(rengeteg fajta van) stb.


És ne felejtsd el, hogy azt nem lehet befolyásolni, hogy honnan fogsz fogyni.


Üdv.

2012. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel tömegnövelés nincs (ezen a szinten legalább is ) zsírosodás nélkül,ezért ajánlatosabb először tömeget növelni ,utána leszálkásitani. Igy nem kell lefogyni-izmot felszedni és megint szálkásitani,másrészről elkerülhető,hogy az ember bár leadja a felesleget,olyan lesz mint egy pálcika.

Szóval először szedd fel az izmot - ha jól cisnálod arányaiban az izom mellé minimális hájat - ,és aztán pucold le.Egyszerűbb és korrektebb eredményt kapsz.

2012. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen,igazat szólt az is aki azt mondta,hogy több izom több energiát igényel,tehát szálkásitani és könnyebb ha az ember izmosabb.
2012. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a képen ezen a f@szjancsin 1 deka izom nem sok,de annyi sincs :DHa normálisan cisnálja az ember ennél fényévekkel jobb eredményt lehet elérni ( és azért e között meg a 60as kar között van átmenet:D) Az "extrémkockás has" meg csak a testzsírszázalék függvénye,mivel a hasizmait minden ember a nap minden percében használja így az izomkötegek vastagságában cska a genetikából adodó eltérések vannak.De nem a sok hasazástól,és tömegnöveléstől látszanak a kockák ezt szögeezük le
2012. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!