Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez milyen étrend/módszer...

Ez milyen étrend/módszer szerintetek?

Figyelt kérdés

Találtam ezt az oldalt, most kipróbálom ezt a módszert.


[link]


Eddig 1000 Kcal volt a kitűzött napi adagom, vacsora nélkül. Kb 5-6 után nem ettem már. Ami működött 3-4 napig, és hétvégére mindig elrontottam.


Most ez annyiban különbözik, hogy napi 1200 Kcal-t kell bevinni, és 5 étkezésre leosztva.

A lényege ennyi :



R:300 kcal

T:120 kcal

E:420 kcal

U:120 kcal

V:240 kcal

Ö:1200kcal


Hatékonyabb a fogyás, ha eszek vacsorát is, mondjuk 7 óra körül, minthogy ne egyek semmit 5 után? Sokan azt mondják, hogy az anyagcsere miatt egészségesebb ha 5ször eszek, kevesebbet.

Mindjárt összeállítom a holnapi napomat, és leírom, ha valaki megmondaná, hogy jó-e vagy nem, azt megköszönném! :)


Plusz még tornáznék 2-3 naponta Rékára, és még táncra is járok heti 2szer.

Így hatékony eredményt érhetek el?

Március végéig szeretnék ledobni kb. 10 kilót. Vagy 15öt, de az az 5ös ráér nyárig is... :)


Köszi előre is!

Üdv! :)


2012. febr. 8. 16:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Reggeli: (300 Kcal)

Kávé 80 Kcal

1 szelet barna kenyér 74 Kcal

5 dkg körözött 138 Kcal


Ö: 292 Kcal


Tízórai: (120 Kcal)

Mivel nem reggel korán fogok reggelizni, hanem ilyen 10 körül, ezért tízóraira csak italt írtam.

Egy liter tea : 120 Kcal


Ö: 120 Kcal


Ebéd: (420 Kcal)

10 dkg csirkemell 110 Kcal

20 dkg zöldségköret 144 Kcal

2 dkg vaj ( a pároláshoz) 108 Kcal


Ö: 412 Kcal


Uzsonna: (120 Kcal)

1 db barackos Pöttyös Túró rudi 109 Kcal


Ö: 109 Kcal


Vacsora: (240 Kcal)

1 szelet barna kenyér 74 Kcal

5 dkg körözött 138 Kcal


Ö: 212 Kcal



Összesen: 1145 Kcal


Na jó lesz szerintetek? :)

Kb. ilyeneket állítok majd össze a többi napra is.

2012. febr. 8. 16:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 40kilós vagy akkor kb jó az 1200 kcal, egyébként kevés.

De amugy ha fogyásnál a kcalt kéne nézni akkor praktikusabb lenne fél kiló tőzeget elrágcsálni a nap folyamán.

Mondjuk ha egy zsírlény vagy akinek a tömege 100%ban zsírból van akkor ha kevesebb kalriát viszel be mint amennyit elhasználsz tényleg csak is zsírt veszthetsz. Egyéb esetben ennél azért bonyolultabb.

2012. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem jó

reggelihez sonka, sajt, tojás főve+zöldség

tízórai gyümölcs

ebéd hús, hal, főtt krumpli, rizs, zöldségek, tojás, zöldség, ragulevesek, tojásleves, gombás máj rizzsel, lecs tojásosan, rakottételek, paradicsomos húsgombóc stb stb

uzsonna joghurt vagy gyümölcs

vacsora túró, tojás, gyümölcs, zöldség, hús, hal, tojás, zöldségekből valamilyen étel-pl husos-borsós-répa saláta joghurttal stb stb

2012. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ebéded majdnem nagyon jó, csak a vaj tragikus.

A ciánnak sem magas a kalóriatartalma mégsem ajánlanám.

2012. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Akkor a vajat kicserélem olívaolajra. És az csak 33 Kcal. :)


Közbe kicsit átalakítottam, Az uzsonna lesz majd a későbbiekben 240, a vacsi pedig 120. Uzsira beírtam a barnakenyeret körözöttel ( 212 Kcal), a Túrórudit beraktam a tízórai helyére, vacsira pedig írtam 1 narancsot, és egy szelet ananászt ( de nyerset, nem cukros konzerveset. )


Így már jobb? :)

2012. febr. 9. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány kiló vagy de biztos vagyok benne hogy 1200 kcal kevés. Persze így is fogyhatsz, sokmindentől függ hogy mennyire leszel hatékony, de az utolsó párkiló leadásához nem árt minent jól csinálni. A szervezet akkor szabadul meg könnyebben a zsírtól ha rászokatod hogy semmi szükség arra hogy raktározzon, mert minden tápanyagból folyamatosan megvan a szükséges mennyiség. A túrórudi nem tápanyag, de megemészteni meg tudjuk, zsír az lehet belőle. A gyümölcsben van némi vitamin és némi gyümölcscukor, ettől még jó ha eszel, de önálló étkezésnek nem lehet nevezni. Étkezésnek azt hívjuk amiben normális adag fehérje, szénhidrát és zsíradék van.És úgy kell érteni a napi 5 étkezést. De ez diétában annyiban módosul hogy az étkezések kevés szénhidrátot tartalmaznak (de nem túlkeveset) így a szervezetnek nem csak szüksége nem lesz a zsírraktárakra de a zsírból is többet tud elhasználni. Zsíradékokból pedig egyébként sem kell minden étkezéshez külön bevinni ahhoz hogy meglegyen a napi mennyiség.


Az étkezéseid kelóriaelosztása tökéletes, de tökéletesen 100ad rangú dolog. Ezerszer fontosabb hogy milyen minőségű szénhidrátot és zsíradékot fogyasztassz és mennyit. Gondolj bele, a kalória az csak a dolgok fűtőértékét jelzi, de a tested a különböző tápanyagokat különböző célokra használja, és fűteni is többféleképpen fűt, nem feltétlen zsírt használ el energiaként. Nem azzal válsz hatékonyabbá ha minél kevesebb kalóriát viszel be hanem ha úgy viszed be a tápanyagokat hogy a test ne érezze szükségesnek a raktározást és az energiafelhasználásodban hatékony szerepet tudjon játszani a zsír. Ehhez persze fontos hogy kalória deficit legyen, de a kalória számolás szerepe ennyiben ki is merül.

2012. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!