Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem ilyen szokványos kérdés,...

Nem ilyen szokványos kérdés, de ha van időd és elolvasod, és segítesz megérteni azt megköszönöm? Többi lent?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 17:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Ez hogyan lehetséges-nem értem

van egy ismerősöm(testépítő) 174cm és 105kilo igaz eléggé ki van gyúrva de rettentően sokat eszik, akkor hogyhogy nem zsírban hízik

pl reggelire megeszik 2 nagy kalácsot-350grammos ilyen mazsolás amit tojásfehérjébe(5db+2egész tojás) és fél lietr tejben megsüt

majd 2-3órával később egy nagy tál rizs és kb 2 nagy szelet csirkemell van van hogy egész grillcsirke, 3 nagy szelet hal és vmilyen zöldségkevérket de ebből is sokta

majd úgy 2-3 óra múlva megitn eszik de akkor kb 6-7 nagy szem főtt krumplit megitn csirkét vagy halat, de van hogy 6-7 szelet sült karajt is és hozzá eszik almakomptóto barackbefőttet, ananászt ilyeneket

majd ilyen turmixokat eszik

lefekvés elött eszik joghurtot, túrót valamilyen gyümölcsöt van hogy tesz hozzá zabpelyhet vagy teljes kiőrlésű kenyeret vagy ilyenpuffasztott rizst

ez rettentően sok kajamennyiség sztem kalóriába 6000 biztos van

de hoyghogy nem hízik zsírban?

2012. febr. 8. 17:33
 2/9 anonim válasza:
Nahát ezt én sem értem... :O de jó tudni h van aki a 2x -esét eszi mint amit én. Csak én eléggé el vok hízva sajna :(
2012. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha le is mozogja (gondolom igen, mivel ki van gyúrva biztos jár kondizni stb.) akkor egyértelmű, hogy nem rakódik rá, nem raktároz sokat a szervezete, felhasználja energiaként. Emellett még az sem mindegy, hogy milyen gyors az anyagcseréje. Tehát ha gyors anyagcseréje van akkor szintén kevésbé rakódnak rá a kilók. (Ahogy leírtad sok olyasmit eszik/iszik ami gyorsítja egyébként az anyagcserét: pl gyümölcsök, turmixok.)

Ismerek én olyat is aki már kórosan vékony, pedig sokat eszik. Talán az anyagcseréje miatt, vagy örökölte a szülei testalkatát, vagy nem tudom.

2012. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Krisz85 ***** válasza:

Ennek főleg az az oka, hogy van rajta némi izom is már, kvázi minél több izom van rajtad, annál több kalóriát kell bevinned, hogy pusztán fenntartsd a meglévő izomszöveteket, ennek bizony nem kevés a kalóriaigénye. Az izomtömeg növeli az alapanyagcserét, + az edzés + a folyadékfogyasztás + az étkezések mennyisége, összetétele és gyakorisága is kihatással van (pl a lenmagolaj fokozza az aerob kapacitást és termogenizál, kvázi a zsíranyagcserét fokozza, persze csak ha ésszel viszik be a megfelelő időben).

És még itt jön képbe a genetika, lehetséges, hogy ektomorf alkat, tehát eleve nem hízékony, és nehezen épít izmot (ezért is kell sokat, átlag ember számára szinte ész nélkül ennie), így lehet a megszerzett nagy tömegét hosszú évek alatt érte el. És akkor még nem beszéltem a nem legális "kiegészítőkről"............

2012. febr. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 *gin* ***** válasza:

úgy van, ahogy Krisz írta + még annyi, hogy tömegnöveléshez magas fehérje és ch bevitel kell, gondolom neki is grammra pontosan ki van számolva minden, hogy a lehető legkevesebb zsírt szedje fel a lehető legtöbb izom mellett.

reggelire gondolom azért eszik ilyet, mert az "nem annyira számít", a többi étkezése testépítés szempontjából teljesen korrekt.

2012. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Krisz85 ***** válasza:

Gin!


Reggelinél azért mehet a több kalória és akár a cukor is (pláne tömegnövelésnél), mivel két állapot van egy edző embernél amikor az izmokban és a májban a glikogén (tápanyag) szint alacsony, edzés közben (állóképességi sportolóknál), de inkább után (ezért vagy laposabb gyúrás után mint előtte, elfogyott a glikogén az izmaidból, illetve reggel 8 órás éhezés után (alvás). Ilyenkor célszerű minél gyorsabban visszatölteni a glikogént, reggel :-)

2012. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen de ő nem csak fehérjét eszik-persze húst, halat, tojást és túrót is szokott, de inkább ilyen turmixokat szokott, pl ebédnél is simán benyom 2-3tál ebédet, nem húsra gondolok pl hanem rakottkáposzta 2 nagy tányér, utána 2-3krémes, avgy túrósészta, van ha rizst eszik akkor abból is őrült mennyiséget

reggelinél több mint fél kilo kalács 1 üveg lekvárral 1 liter tejben áztatva amit megszór vaniliáscukorral majd átsüti 5-6percig

gyümölcsből 1 kilo narancs neki semmi , kekszek, 1-2 csomag chips ilyenek és utána még turmix és mégis izmos, ha én ezt tenném kb 200kilos lennék

és ez nem káros mert bmi szerint már elhízott lenne de nem néz ki annak

2012. febr. 12. 19:40
 8/9 Krisz85 ***** válasza:
az anyagcserefolyamatai annyira jól működnek feltehetően, vannak ilyen űrből jött emberi lények, viccen kivül, ritka jó genetikája van, szerencsés akkor, ennyi.
2012. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom hogy űrlény lenne, a legtöbb ember ugyanis ekto-mezomorf keverék. Ennek ellenére nem mondta azt se senki hogy nem zsírosodik, az izomépítés azzal jár, és időnként lediétázza.

Lehet rajta vagy 50kg nyers izomtömeg annak brutális kalória igénye van.Szerintem a reggeli után a 2. kevésbé tiszta étkezése az edzés utáni. Ha nem így kajálna a szervezete pár hónap alatt leépítené a naggya izmát.

Amugy ha testépítő akkor nyilván a genetikája sem olyan rossz, különben nem jutott volna odáig.

2012. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!