Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleolit! Valaki fogyott...

Paleolit! Valaki fogyott vele, mit ettél?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Mivel durva szénhidrátmegvonáson alapul (sem gabonát, sem hüvelyeseket nem lehet enni, de még krumplit sem, és nagyon cukrot sem), mindenki fogy vele. Más kérdés, hogy a töménytelen mennyiségű hús és állati eredetű zsír milyen "mellékhatásokkal" jár. Mert ugyan azt mondják, hogy már "túlhaladott" elmélet, hogy a sok állati zsír káros (magas koleszterint, szív- és érrendszeri megbetegedéseket okoz), én mégis inkább a kardiológusnak hiszek (aki szakorvos), mint egy bölcsészből átvedlett önjelölt "táplálkozási szakértőnek".
2012. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

1. Válaszoló, hogy te kinek hiszel, lényegében le van sz.arva.


a kérdés is idióta egy kicsit. akkor fogysz, ha kalóriadeficit van. pont. a paleolit táplálkozástól NEM LESZ KALÓRIADEFICIT. ez érthető, nagyon remélem..


gabonát valóban fölösleges enni, van helyette sok más sokkal jobb ch forrás. én zabos meg rizses vagyok, hébe-hóba rozskenyér lecsúszik. egyébként a paleolit nem ch megvonás..

na, ennyit gondoltam. kajának megy a sok hús, sok zöldség, olajos magvak, meg ugye a rizs, zab. :)


kardiológusok meg nem kimondottan hülyék, de vegyük észre, hogy azt a tudást követik, amit tanultak (a többségük), és az gyakran tévhitekre épül..

igen, a koleszterin mítosz is leginkább tévhitnek tűnik.

sportos, aktív emberenek mikor magas a koleszterin szintje? táplálkozástól függetlenül nem lesz magas..

és egészségesen táplálkozó DE fizikailag nem aktív társának? magas lehet.. ez maga a tapasztalat, több ország több 1000 embert magába foglaló több éves követéssel történt vizsgálata, szerintem elég meggyőző.


de a magyar parszt történetét elvileg mindenki ismeri. nem kaptak infarktust, pedig több zsírt ettek mint sovány húst. jaaa, hogy minden nap annyit dolgoztak, mintha sportolnál minden nap? igen, hát talán ez van a háttérben. táplálkozás kérdése a fogyás-hízás, de úgy tűnik mozgás kérdése maga az egészség (egy jó része).

2012. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aczél.
2012. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Aczél! A zab meg a rizs nem gabona? (örülök, hogy megint itt vagy)
2012. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jaja, hébehóba írok, de saját gépemről nem tudok, tehát csak valakin keresztül..

tehát nem sokat fogok írni. lehet hogy a rizs gabona, de nincs benne glutén (és akik ezt fogyasztják a cukorbetegségre sem hajlamosak) a zab pedig szintén nagyon jó összetett CH forrás és kevés glutén van benne, valamint az is sokkal elviselhetőbb mint a búzaglutén :)

2012. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Válasz még nem volt...

Én kb egy éve "csinálom". Társaságfüggően tartom csak magam a dolgokhoz. Pl disznóvágás, karácsony, vendégségben nem hagyok semmit sem a tányéron.

kb 1 éve olyan 100-105 kg voltam, most olyan 86-91.

Nagyon tágan értelmezem, jóformán csak a nem olajos magokat hanyagolom, meg a cukrozott dolgokat. Helyette inkább gomba/zöldség/sajt ilyesmi.


Sokkal jobban érzem magam, a hajam előtte eléggé hullott most már nem.

előtte mindig "küzdöttem" diétával, már ahhoz is, hogy szinten tartsam magam, így meg szép lassan megy lefele...

Néha beesik pár nap zabálással 2-5 kg, az utána 2 hét alatt lemegy.


Nem a húszabálásról szól (számomra) mint ahogy sokan előadják, hanem hogy olyan dolgokat együnk, ami nem emeli nagyon a vércukorszintet, ezáltal nem nem szívódik fel hamar, és később jelentkezik éhségérzet.

2012. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több mint 2 éve csinálom. Nálam hatásos volt. Azt ettem csak, amit ez a fajta diéta megenged. Az elején nehéz, utána hozzá lehet szokni.
2012. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!