Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valamilyen diétát, vagy...

Valamilyen diétát, vagy edzéstervet tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyárra jó alakot ezért kb 5kilótól kéne megszabadulnom. itt kezdődik az a gond, hogy nem nehéz vagyok(48 kg, 153cm 15/L) hanem inkább hájas,és felpuffadt. de már évek óta,és nemtudok semmit csinálni.a hájammal még nem is lenne annyi gond,mert abból le tudok faragni edzéssel,de a puffadással mit csináljak? ételeket,italokat,edzéstervet is mondhatnátok légyszíves!! nagyon zavar,hogy a hasam alig fér bele a tavalyi nadrágjaimba, meghízott a fenekem,combom, a hasam felpuffadt,és rémesen nézek ki. képet nem tudok mutatni,mert nincs telóm,de amint lesz próbálok csinálni képet. nagyonszépen megköszönném a segítséget!!
2012. febr. 13. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lifetilt?

amúgy nem lenn hosszú távon előbbre mutató, ha egészségesen élnél, mértékkel ennél, keményen edzenél, és akkor nem csak 20 éves korodig lennél csinos, karcsú, hanem 30, 40 évesen is tartanád..?


a kérdésed többi részére:

azt miből gondolod, hogy edzéssel le tudsz faragni hájból? nem az edzés fogyaszt, hanem a kis energia hiány nap-nap után. ez a hiány az, ami persze nem hiány, mivel a test tartalékból pótolja. de ehhez utána kell olvasni, mert nyilván biosz órán neked sem mondták.


puffadás: ha tényleg puffadsz, akkor meg kell nézni miket eszel. ha csak a hasad puffadt, akkor az a belekben lévő gázképződés miatt lehet, egyszerűen vannak ilyen ételek (bab, káposzta stb..) de egy laktóz intolerancia miatt is felpuffadhat a has.

ha a tested többi részét is puffadtnak érzed, akkor leginkább orvos/dietetikus felkeresése ajánlott. elvben lehet probléma a túlzott só fogyasztással, gyakorlatilag ezt lehet fölösleges volt írnom ez egy nagyon túlpumpált téma, a sóval lehet hogy semmi gond sincs, ki tudja már..

lehet puffadás a sok finomított szénhidrát fogyasztástól is. gondolom a fehér kenyér, sütike befigyel.


most 1. körben ennyit tudtam írni, de ha olvasol lifetiltet vagy builder.hu alapismereteket, akkor többet nem is kell írnom, max. elmész egy orvosi tanácsadásra, remélhetőleg nem hülyeséget mondanak és ennyi.

2012. febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!amúgy laktózérzékeny vagyok, mostanában igen feszült,és rengeteg gyomor-bélproblémám van,amik miatt naponta 8-10 gyógyszert kell beszednem.ebből 3 srtesszoldó,1 C-vitamin,1 D-vitamin,1 vérpótló,egy gyógynövényeket tartalmazó tabletta,2e.k. olaj(orvos írta fel mindet) és még 2 lactase tabletta,ha nincs itthon laktózmentes tej. ezek előtt is mindig puffadt volt a hasam,egész kicsi korom óta,de mondjuk anyának is,de ő nemsokat foglalkozott ezzel. amint jó idő lesz el is kezdenék kocogni,de így nemtudok. minden nap lenne valamilyen programom: pl. hétfő,kedd,csütörtök lovagolni megyek,pénteken úszni,minden nap 10-20 perc torna,és szerda,szombat,vasárnap kocogás kb 40-60 perc. még valamit esetleg tudnátok mondani?
2012. febr. 14. 09:29
 3/11 anonim ***** válasza:

lehetne mit hozzáfűzni.

olajat, vitaminokat nagyon helyes hogy ajánlott az orvosod.

viszont stressz oldó?


ha rám hallgatsz, az életmódodon változtatsz úgy, hogy lehetőleg stressz oldóra se legyen szükséged, és lehetőleg a puffadás is megszűnjön. ez nem egyszerű dolog, sajnos táplálkozás terén még én is csak a nyugati módszereket, ismereteket birtoklom, viszont a keleti emberek tudására lenne szükségünk. én tudok neked ajánlani egy embert, akivel beszélnetek kéne, magamnak is őt ajánlom csak ugye egyikőnknek sincs túl sok szabad ideje.. viszont tőle érdemes lehet segítséget kérni, mert esélyes, hogy sokkal hatékonyabb megoldásokat ismer, mint pl. a stresszoldó szered.


tej - laktáz enzim. nekem is van még pár kapszulám, csak én nem iszom tejet, így nem is nagyon eszem az enzim készítményt sem. be kellett látnom, hogy a tej nem igazán emberi étel, több kára van mint haszna, inkább felejtős..

no mennem kell, ha érdekel a Taoista táplálkozási szakértőm neve, elérhetősége, akkor majd elküldöm.

2012. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a stresszoldóra más bizonyos okok miatt van szükségem...de ebbe ne menjünk bele. pszichológushoz is el kellene mennem,de egyet sem ismerünk,pedig jólenne. és igen érdekel az,hogy ő mit mondana
2012. febr. 14. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Wlacsil Zoltán

"Wlacsil Zoltán e-mail: wprex@freemail.hu telefon: 06/30-457-24-77"


pszichológus helyett is bárkinek Zolit ajánlanám, amiken ő keresztül ment és amilyen megoldást talált, azt tulajdonképpen oktathatnák mindenkinek, mivel ekkora értéke van.

2012. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. febr. 14. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:
[link] oldalon pont az utolsó kilókrá találsz étrendet és tippeket.. de amúgy iszol eleget? A vizesedést az is okozhatja, hogy nem elég a napi folyadék és a szervezeted raktározni próbál. Esetleg foggátló? Azok között is van vizet kötő típus. Ajánlanék Neked egy zöld tea kúrát, minden nap igyál meg 2x0,5 liter IGAZI zöld teát, jól elosztva. Ez kihajtja a felesleges vizet, ha van.
2012. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na ez lehet a gond,hogy nem iszok eleget. és véletlen de pont tegnap vettem zöld teát,végső próbálkozás,és csoda reményében. a pickwick green tea oroginal lemon is jó? csak olyat találtam.
2012. febr. 14. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:
elvileg az is vízhajtó kell legyen. maximum nem a legjobb minőségű levelekből készül, de ugyan úgy zöld tea.
2012. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönök minden választ,és a legjobbakat kívánom minden kedves válaszadómnak! :) <3
2012. febr. 14. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!