Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik ekkor? A szívre...

Mi történik ekkor? A szívre milyen hatással van? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szálkásítok. (-10 kg)


170 cm vagyok és 65 kg (27 L)


Ha naponta 150 g fehérjét viszek be (túró, 100% whey protein) ez mellé nagyon alacsony szénhidrátot és összesen 1100 kcal energiát (nem minden nap van olyan nap is amikor 1400 kcal-t), emellett napi 1 óra kardió és heti 3x teljes testes súlyzós edzés (konditeremben), akkor az jó?


Továbbá:


Az egyik srác azt mondta, hogy az esti ch bevitel nem a legjobb. (mert természetesen bizonyos szálkásító ételekben is van ch, mint pl a túró)


Viszont én nem mindig tudom tartani a többször keveset eszem dolgot. Néha sajnos úgy jön ki a napom, hogy délelőtt kb. megeszek ezekből az ételekből 100 g-ot, és este meg a többit, ami kb 600 g.


S emiatt mondhatni, hogy szinte majdnem egyszer eszek egy nap és ezt este 7-kor viszem be a szervezetembe az egész napi kcal-t.


Mennyire baj ez?


Deficitet így is tartom.


Előre is köszönöm a hozzáértők segítségét!



Továbbá eléggé sok tojást eszem. Amikor éppen nem túrót vagy whey-t fogyasztok, akkor pl. megeszek 500g tojásfehérjét. Ez nincs rossz hatással a szívre? Remélem, hogy nem.


A diétát tudom tartani, nem kívánom a cukrot.


Remélem, hogy nincs rossz hatással ez a szálkásító program a szervezetre.


Csirkemellet nem eszem minden nap, inkább tojásfehérjével pótolom a fehérjét vagy whey-el és túróval (ez mindennapos lenne).



2012. febr. 14. 18:34
 1/7 TOMAtm ***** válasza:

nem jó,ne egész napra számold a kalóriát hanem egy étkezésre.napközben nem eszel a tested ki van éhezve a kalóriára,este meg bekajálsz felmegy az inzulin és amit ettél nem fogod elhasználni,csak elraktározni.napközben meg az izmaidat égeted el mert nincs semmi vércukorszinted.


szóval rosszul gondolod.

2012. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Más programokban olvastam, hogy csirkemellet és rizst ajánlanak. Én viszont nem nagyon vagyok így a rizsért, azaz szeretem, csak ha eszem, akkor nagyon éhes leszek tőle.


Ha meg kihagyom, akkor nem is hiányzik. A zabpelyhet jobban szeretem, de én nem nagyon vagyok oda a sok ch-ért mert azonnal megköti a vizet és nem érzem magam jól. Egész nap vedelek tőle és éhes vagyok.


A ch-t dióval viszem be (napi max. 50 g). Remélem, hogy az elegendő és helyettesíteni tudom vele a rizst meg zabpelyhet.

2012. febr. 14. 18:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Tomatm!


Az inzulin a cukor és barátai hatására megy fel. A fehérjére "nem termelődik" annyira sok inzulin. Nem?

2012. febr. 14. 18:39
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen ez a napi egyszer eszek, nem követendő példa, ezt nem minden nap csinálnám. Kb. heti EGYSZER. Azaz, holnap lesz nekem csak ilyen napom. Egy nap alatt nem fog elraktározódni, nem?


Holnap után már osztott nap lesz, azaz napi 4-szer zaba.

2012. febr. 14. 18:41
 5/7 Krisz85 ***** válasza:

Hmm Bea azt hiszem ez Te vagy :D


Az esti turóban lévő ch az annyira minimális, itt most összetett szénhidrátról beszélek, ha egy adag whey pro ban van 2 g ch, és este iszod meg lefekvés előtt, nem dől össze a világ, összetett ch ra gondolok pl ne egyél nagy tál tésztát lekvárral lefekvés előtt. A természetes fehérjeforrások mint pl a turó ch tartalma elhanyagolható (van aki bele sem számolja a napi összbe)


A ch miatt ne aggódj, van telj kiörlésű tészta, kenyér, extrudált abonett, meg még egy csomó másik, bio köles, ban, lencse, burgonya, édes burgonya,


meg lehet oldani a dolgokat, de alapból ez már jó lesz csak csinálni kell, ha nagyon gyenge és enerváltnak érzed magad akkor a ch mértékén változtatni kell, de 100 g / nap alá ne menj, továbbá arra figyelj hogy a zsírbeviteled optimális legyen, különben az egésznek lőttek ahogy az általam linkel videóban láttad is. :-)

2012. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TOMAtm ***** válasza:
az inzulintermelés a vércukor szintjének megemelkedésére adott válasza a testnek.az inzulin nyitja ki a sejteket h a tápanyagok,cukor stb beléphessenek oda.a másodfokú cukorbetegség nagyon nagyon sok ember betegsége,úgy h mégcsak nem is tud róla.ez úgy alakul ki,h olyan ételeket eszel amik nagyon gyorsan felszívódó cukrokat tartalmaznak(magas a glikémiás indexük),ezért a testednek gyorsan kell csökkenteni a vércukorszintet(mert ha túl magasra megy akkor bekómálsz és kampec)szóval túlhajtod egyrészt a hasnyálmirigyet,ami a folyamatos túlhajszoltság miatt egyre kevésbé tud inzulint termelni.a másik fontos probléma,ez vezet az elhízáshoz,h a sejtek a brutális inzulinszint miatt egyre inkább rezisztensek lesznek az inzulinra,vagyis egyre kevésbé akarják befogadni a cukrokat amit a test elpakol a zsírraktárokba.ez egy olyan folyamat ami évek alatt jön létre,szinte észrevehetetlenül(ha még mellé valaki piál is ami a májat terheli,azonban a májban van a hasnyálmirigy is akkor rohamosabban jön meg a hatás).
2012. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:

Tegyük hozzá TOM, hogy van még valami amit elmondtál az k*rva jó, végre valaki!


Viszont sokan azt is elfelejtik hogy a telített zsírok túlzott bevitele (mekis kaja és az összes szemét...) is ezt okozza, úgyanis sejtszinten gátolja a glikoéng izmokba jutását, ami szintén inzulinrezisztenciához vezet.

2012. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!