Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább mit csináljak?

Nem bírom tovább mit csináljak?

Figyelt kérdés

Vasárnap lesz három hete, hogy fogyózok, de úgy érzem, hogy egyszerűen nem bírom tovább...

Állandóan elkap a sírás, mert kövérnek érzem magam, úgy érzem, hogy nem szeretnek, nem tudom elfogadni magam, és eddig 2 kilót fogytam a mérleg szerint de én nem látom magamon a változást. :( Sokkal hamarabb kiborulok mindenen, hisztis vagyok és ideges.

Nagyjából számolom a kalóriákat és egyáltalán nem eszek édességet, vizet iszok felváltva rostossal, és tornázok is (Rubint Réka, tornavideo.hu, stb.).

Eddig ezt egész jól viseltem, de most már szeretnék azt enni amit éppen megkívánok, fáradt is vagyok...

Amúgy sem ettem sose túl sokat, csak mindig éppen azt ettem amit megkívántam.

Holtponton vagyok teljesen mert a mostani súlyomat tartom már évek óta, néha +/- 1-2kg (a télen felszedtem 2kg-ot és még csak ennyit sikerült most leadnom.)

Egyszerűen elegem van magamból, utálok tükörbe nézni. Legszívesebben bezárkóznék a szobámba és édességet ennék. Hogyan csináljam így tovább? Ti is átmentetek ezen?


2012. febr. 16. 14:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ne haragudj, de rostos diétáról még nem hallottam... több benne a kalória mint a kólában, persze hogy nem fogysz. Igyál helyette fehér teát pl.
2012. febr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pedig pont itt írta valaki, hogy a rostos italok gyorsítják az anyagcserét, meg akkor gyümölcsöket se egyek? A rostos italokból is mindig a legkevesebb kalória, és szénhidrát tartalmúakat iszom, amikben nincs zsír sem.
2012. febr. 16. 14:14
 3/13 anonim válasza:
Zsír nincs, fruktóz van. Amiből zsír lesz, ha nem használja fel a szervezeted.
2012. febr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok. Igen eddig sem tudtam elfogadni magam, meg stb. de eddig nem készített ki ennyire, meg most az is, hogy nem látom magamon, hogy fogynék. Általában édességeket kívánok meg vagy egészségtelen kajákat például gyros.

Ma ettem 2 tojást eddig. Egyébként salátákat szoktam minden félét (kukoricás, görög, cézár stb.), sült csirkét/halat, gyümölcsöket, leveseket, sonkás szendvicset, ilyesmiket. Szóval nem káposztán élek...

2012. febr. 16. 14:21
 5/13 anonim válasza:
Ne higgyél el mnidenkinek mindent. Olvass utána. Google első találat a "rostos kalória" szavakra hogy hízol tőle, és nincs benne semmi normális anyag. Még mnidíg tartom a fehér tea véleményem. olvass utána. A rostos max akkor jó ha magadnak csinálod mindig. De akkor is elég nagy a fruktóz tartalma.
2012. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igazság szerint nem, a rostok nem az anyagcserét gyorsítják. köze nincs a sejt szintű anyagcserének az amúgy is emészthetetlen (tehát a sejtekhez közelébe sem kerül csak a bélfalnál, emésztő csatornában), élelmi rostok. azok bizonyos mértékben kellenek az egészséges emésztéshez, a bélflórának de ennyi. fontos, de nem varázslat.

fruktóz is cukor, oké, de ha valaki kalória deficitben van, akkor az elraktározott zsírból TÖBBET fogyaszt el, mint amit 1 nap beépít. ez a fogyás, ha belegondoltok. ehhez még annyi kell, hogy ne legyen túl nagy kalória megvonás (nem írtad mit, mennyit eszel) mert az sem lelkileg nem bírod, plusz nem fog kedvezni a zsír leépítésének a koplalás.

és ennyi kell tudni.

2012. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
A gyros egy tök egészséges és fogyókúrás kaja. Kérj a gyros tálhoz krumpli helyett salátát, és ne éheztesd magad.
2012. febr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ha édességet kívánsz, főzzél magadnak pl pudingot, csak cukor helyett édesítővel csináld pl nyírfacukorral/xilittel, de ne sima cukorral. Vagy vegyél olyan csokit amiben nincs cukor, arra figyelj hogy ne fruktóz legyen benne, mert az ugyan úgy megemeli a vércukrodat és csak jobban kívánod majd az édességet. Pl a diétás Ritter csokik nagyon jó vésztartaléknak, 2-3 kocka nem árt meg, édesítőszerrel készül, de persze abból sem ehetsz bármennyit.
2012. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van egy leptin nevu hormon ami a zsirraktarozasert (is) felelos. Ha magas a leptinszinted, kevesebb zsirt raktarozol el, ha alacsony, akkor sokat.

A leptin szintet egy kiados zabalassal tudod megemelni es kb. egy het amig szepen lassan ujra lecsokken a szint. Eppen ezert en peldaul minden heten beiktatok egy "csalo" napot, amikor vacsorara pizzat eszunk, desszertnek pedig turo rudit:) 6 napon keresztul eszek egeszseges kajakat (zoldseg, gyumolcs, hus, hal, no liszt stb + mozgas) de a vasarnapi pepperonis pizzarol nem vagyok hajlando lemondani. Nekem ez mukodik, mind fizikailag, mind lelkileg. Amikor mar nagyon ki vagy ehezve valamire es szinte mar kinzasnak erzed az egeszet, akkor nagyon nehez kitartonak lenni es tovabb csinalni. Viszont ha tudod hogy a heten van egy nap, amikor szinte "mindent" szabad, akkor orommel fogod megtartoztatni magad a masik 6 napon mert tudod, hogy mar nincs messze a nap, amikor ujra kedvenc szilvasgombocodat nyomathatod befele. A lenyeg, hogy a tobbi napon esszel egyel :)

2012. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 *gin* ***** válasza:

igen, én is 3 hét után voltam ilyen hangulatban kb. hogy annyira gyűlöltem a testem... amíg nem foglalkoztam vele, nem zavart, de amint elkezdtem diétázni, csak az járt a fejemben hogy mennyire zsíros vagyok.

ilyenkor egy megoldás van: menj tovább, ne nézz hátra, csináld az egészet napi rutinként, lépj túl a holtponton. gondolj arra, hogy ha most feladod, akkor bukod a 2 kilót, a 3 hetet, amit erre szántál, és mivel már elkezdted, valószínűleg nem vagy elégedett a testeddel... tehát boldog sem leszel túlzottan attól, hogy feladod, mert akkor még tovább leszel kövér. és újra el fogod kezdeni, mert nem fogsz megbékélni a testeddel... és akkor már bánni fogod, hogy most abbahagytad, és arra gondolsz, hogy ha nem adtad volna fel, akkor már lehet -5 kilónál járnál :)

2012. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!