Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel? Nem...

Mit kezdjek az életemmel? Nem birom ezt igy tovább!

Figyelt kérdés

Köszönöm előre is, hogy elolvassátok !

16/L vagyok és az a problémám, hogy 156 centimhez 60 kiló vagyok. Namostmár, tudom, hogy diétára szorulnék vagy LEGALÁBB arra, hogy egyek inkább zöldséget,stb., de a baj az, hogy van 1 rögeszmém éspedig a magasságom. Sehogy sem békülök ki vele és minden nap az jár a fejemben, hogy én még nőni akarok. Ezért az van a fejemben, hogyha határokat szabok étkezés terén akkor nem fogok nőni, igy is kevés esélyem van rá. De ha nem fogom magam egy kis diétára(nem hülye diétára, de olyan normálisra is) akkor meg ugye van rajtam felesleg.


Óó,ez olyan idiótán hangzik, de igaz, már szinte fél éve küzdök ezzel a problémával,nem tudom mit csináljak,tegnap is nekikezdtem lightosabban enni, de ma nem birtam tovább, mert mind arra gondolok, hogy ártok a növésemnek. Mit tegyek ? Megkérlek irjatok !!!


2010. okt. 10. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
megértelek, én is ilyen magas vagyok, igaz "csak" 48 kiló, de én is utálom. nőni viszont már nemigen fogsz, ha igen akkor nem az össze-vissza zabálástól, hanem az egészséges táplálkozástól, amitől fogyhatsz is. tudom, sovány vigasz, de ha egyszer sikerül lefogynod optikailag magasabbnak fogsz tűnni picivel és még mindig ott van a jól bevált magassarkú:)
2010. okt. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ELső: ez a magasság probléma nem ilyen egyszerű nálam. Ez már rögeszme, nem tudok megszabadulni tőle, mert nem másokról van szó, hanem saját magamról. ÉN nem tudom elfogadni a magasságom.......és nem tudom elfogadni, hogy nem fogok többet nőni, mivel annyi ismerősöm van aki 16 évesen nyúlt meg, hogy ez épp elég volt, hogy a kis agyam megjegyezze és már ez a gondolat is mindig előjön, ha próbálom bebeszélni magamnak, hogy "úgysem növök többet, ideje lenne diétázni"- "Dehogynem, elfelejtetted már X-t, aki 2 év alatt hét centit nyúlt ? "

Na igen, kb. ez zajlik le az agyamban minden nap, úgy 4-5x is

2010. okt. 10. 17:53
 3/13 anonim válasza:

Szia! 16 éves vagy, nem érted még el a végleges magasságod. A csontok növekedése (persze egyéntől is függ de általában)19 éves korban áll le. A legegyszerűbb módszer a problémádra: SPORT!

Nem ártasz vele, és a kilók is tűnnek. Sovány húsok (mindenképp kell fehérje, szóval egyél húst), halak minden mennyiégben, lehetőleg natúr sütve, párolt zöldségkörettel. Abszolút ideális számodra, tartalmaz elég fehérjét, vitamint, ugyanakkor nem hízol tőle. Gyümölcsöt ne vidd túlzásba, épp csak annyit egyél, amennyi fedezi a C-vit. szükségletedet. (pl. 2 naponta, naponta egy narancs), ha nem csíped, akkor c-vit. tablettát is kipróbálhatod, de nem kell túlzásba vinni. Aggodalomra nincs semmi okod! (:

2010. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is elmondom, bár nem tudom, mennyire vígasztal, hogy én 176 cm vagyok, és világéletemben szerettem volna olyan pici nő lenni, mint te. Hogy törékenyebbnek, nőiesebbnek hassak. Így most amúgy 60 kiló vagyok, amiben sok az izom, mert versenyszerűen sportolok.

Szóval ne irigyelj másokat, mások téged irigyelnek! Én legalábbis :)


Másrészt elmondom, hogy az egészségesebb táplálkozással nemhogy ártasz, még használhatsz is a növekedésednek. Ami ártana, az a koplalás, éhezés lenne, de ezt biztosan nem szeretnéd :) Ha elkezdesz sok zöldésget-gyümit, fehérjét enni, azzal nem ártasz semmit és nem hátráltatsz semmilyen folyamatot. A növést egy hormon irányítja, amit a pajzsmirigyed termel, ez a hormon akkor nem működik, ha beteg vagy (súlyos, hosszantartó betegésgre kell gondolni), vagy ha nem kapsz tápanyagot, éhezel, stb.

Szóval nyugodtan vágj bele az egészségesebb életmódba, és élvezd, ahogy átalakulsz.

Érezd jól magad a bőrödben!


25/L

2010. okt. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy diétázol nem fogsz ártani a növekedésednek, a diéta nem fogyókúra.. egy normális diéta arról szól, hogy egyél:

szénhidrátot(rizs, köles, zabpehely stb.)

fehérjét(csirkemell, túró, hal stb.)

vitaminokat, rostokat(zöldségek stb.)

ásványi anyagok(3 liter víz minimum)

Tehát kizárod a szemetet az étrendedből ami nem táplál csak hizlal, de minden fontos dolgot beviszel ami a fejlődéshez kell.

2010. okt. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hogy ti milyen okosak vagytok

Köszönöm, ment a pont !

2010. okt. 10. 18:29
 7/13 A kérdező kommentje:
Vagyis a zöldkéz :-D
2010. okt. 10. 18:29
 8/13 anonim ***** válasza:
ja, sport, rendes kajálás és fogyni és nőni is fogsz...jógázz is + futás pl. ;)
2010. okt. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
sport,sport,sport
2010. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Mért ilyen nagy baj, hogy alacsony vagy?

Én is elég alacsony vagyok (158cm) és nem zavar, egyik barátnőm mindig monja is (ős sem vmi magas) mi legalább bármikor hordhatunk magassarkút. :D


18/L

2010. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!