Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le gyorsan és...

Hogyan fogyjak le gyorsan és hatásosan, ha valaki fogyott már valahogyan az lécci segítsen?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 17:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

Edző? Na ne röhögtess.

Biológus vagyok. Vegyük már sorra pár állításodat drága, edző barátom...


Cukorbevitel? Elárulod, minek viszel be cukrot, ha egyszer fogyni akarsz ?

Hol voltál, amikor az anyagcsere folyamatokat tanították?...

Mit gondolsz, az agyad hány százalékát igényli a napi bevitt cukormennyiségnek a szimpla működéshez?

Szerinted mégis miért a glikogén a fő energiaraktárunk?:O

Tudod, a cukor lebontása az állati sejtekben glikolízissel történik. Ez kedvesem az egyik legősibb anyagcsere útvonal.

Ne akard már bemagyarázni, hogy nincs szükségünk szénhidrátokra.


Én azt mondtam - amit Te is felfoghattál volna, ha képes lennél értelmezni egy egyszerű mondatot -, hogy a szénhidrátbevitel történjen gombából, zöldségekből, gyümölcsökből, ne kakaóscsigából meg fehérkenyérből.

(Megjegyzem a teljeskiőrlésű pékárukban ugyanannyi szénhidrát van, csupán több benne az ásványi anyag, vitamin és a rost.)


Este 6 után mi van ? Lekapcsol valami az agyadban v mi ? Én este 8 -kor edzek, 10 -re végzek, utána még 2x eszek, szénhidrátot is.

Ehhez csak gratulálni tudok.

Este 6 tán az van, hogy nincs időd elalvás előtt (ami tegyük fel ideális időben történik, nem éjfél után...) megemészteni az ételt.

Következésképp rosszul alszol, nem pihened ki magad, ez pedig hízáshoz vezet és semmiképpen sem jó a bioritmusod szempontjából.

Azt pedig nem is részletezném, hogy ilyenkor - igen leáll a sejten kívüli emésztés, de még a sejten belüli sem olyan aktív - hogy fog kinézni reggelre a gyomrodban a tejberizs...

Mit gondolsz, alváshoz ugyanannyi ATP-re van szükséged, mint az ébrenléthez??? Nem. Ezért amit este bevittél, az szépen megy a raktárakba.


Tud regenerálódni a szervezet, ha nem kap edzés után tápanyagokat megfelelő mennyiségben ?

" Ezt minden élsportoló tudja. "


Ezt itt nem is értem.

Azt tudja minden élsportoló, hogy amit 6 után eszel, az szépen vándorol a zsírraktáraidba.



Őszintén szólva nem nagyon hiszem, hogy edző lennél...

A TF-en tuti még nem jártál. Maximum valami rózsadombi újgazdag lehetsz, aki minden idejét a konditeremben tölti mert kiskorában csúfolták, amiért buta volt.

Azt hinné az ember, hogy legalább ezeknek a dolgoknak utána néztél, de nem, még ehhez is h.lye vagy.

Ezt pedig azzal kompenzálod, hogy itt próbálod osztani az észt arctalanul.

Csak gratulálni tudok edző bá'!

2012. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 °:Amigo:° ***** válasza:
71%

Mi vagy te szerencsétlen ?!

Biológus? LOL ! :-D

Először is:

Ne találgass, hogy én ki vagyok, mert már így is eléggé mellé lőttél...csak magadat égeted (mondjuk én jól szórakozok) :-))


Kezdjük: :-)

A szénhidrát NEM esszenciális tápanyag! Ezt jobb, ha így szó szerint magadra tetováltatod, mert így talán nem beszélsz folyton hülyeséget. :-)

Szénhidrátot a szervezet előállít fehérjékből, bár nem ez a fehérjék fő feladata. Mindenesetre a normális vércukorszintet biztosítja magának, ahogy az agy energiaigényét is. Nem vagyok híve a szénhidrátmentes táplálkozásnak, de ettől ez még így van. (a szénhidrát hiányában az alap anyagcsere túlságosan lelassul, ezért klienseimnél ilyenkor magas szénhidrátos napokat iktatunk be a diétába)


Szarul veszi ki magát, hogy kevered a szénhidrátot a cukrokkal. Bár minden szénhidrát az emésztési folyamat végén glükózzá bomlik, ettől még a bevitt szénhidrát nem cukor ! Főleg nem ha diétáról van szó! A cukor mono-, di- vagy oligoszacharid lehet, mi szénhidrátbevitelnél az összetett szénhidrátokról beszélünk. A cukrok bevitelét pedig kerüljük !

Ok?

A fehérkenyér/kakaóscsigás állításod rendben van, de az előző hozzászólásodban cukorbevitelt írtál, amit akkor elírásnak tudok be...


Esti kaja téma nálam más, mivel 3 körül fekszek le. Amikor olvastam a válaszod, éppen az utolsó étkezésem fogyasztottam, volt benne némi összetett szénhidrát, de hozzáteszem, hogy most éppen nem diétázok...

Teli gyomorral nem fekszünk le, ez természetes. Nem, nem az emésztés miatt... :-) Elsősorban az üres gyomorban kiválasztódó ghrelin hormon az oka, ami az éjszakai növekedési hormon kilökődését serkenti. Ezért kell éhgyomorral lefeküdni aludni.

Mi az éhgyomor ?

A gyomorban ugye az emésztési folyamat első lépése zajlik, a tápanyagok nagyrészt a vékonybélből szívódnak fel. A gyomor egy könnyű, zsírmentes étkezést követően 1-1,5 óra alatt kiürül. Ez után a leptin szint csökken és a leptin antagonista ghrelin emelkedik, ami a lassú hullámú alvási fázisban optimális mennyiségű növekedési hormon kibocsájtását teszi lehetővé.

Ekkor örülünk :-)))

Amit este beviszek, az megy a raktárakba ?

Regenerálódásról hallottál? (ja bocs, sportolókról beszélek, de minden ember éjszaka regenerálódik)

A regenerálódás energiaigényes. Jó, ott a zsír, ami ezt fedezi. De elegendő fehérje nélkül tudsz épülni? Meg tudnak újulni a sejtek (ideg-, bőr,-csont,- izom,-stb sejtek) Mik is a sejtek építőanyagai? Nem véletlen az aminosavak?

Tud raktározni a szervezet huzamosabb ideig fehérjéket, aminosavakat, hogy majd szükség esetén felhasználja ?

8 órás alvási (regenerálódási) ciklus alatt vajon elég aminosav áll majd rendelkezésre, ha valaki este 6 után nem eszik semmit ?

Az anyagcsere lassabb éjszaka, de vajon ha éhezel 12 órát, nem lassul tovább ?

A pajzsmirigy hormonjai ill. azok átalakító enzimjei optimálisan fognak működni, ha éhezés állapotába kerülsz?


És még sorolhatnám.....

Figyu, mindenki foglalkozzon a saját szakmájával... én lefogyasztom az embereket, te figyeled hogy nő a fű. Mindenki boldog, jön a tavasz, munkára fel ! :-)

2012. febr. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 big dog válasza:

Biológus köp??? Nyel??? Egyik sem? Nem megy mi??? :DDD

"drága" edző úr azé' csak konyít valamit a témához ;)

2012. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

De nagy itt a száj :)

Amíg nekem ez bevált és jól érzem magam,nem kín az egész és kitartásom is van hozzá,addig jó lenne ha 1-2 ilyen idióta nem szólna be.Nekem szépen beindult a fogyás,bár nem gyorsan de megy lefele.Ezér is ajánlottam...

Első voltam.

2012. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
én ezt a 90 napos diétát csináltam :D meg volt adva minden nap, hogy mit egyek. volt fehérje, keményítő, szénhidrát és gyümölcs nap. értelemszerűen a fehérje napon CSAK fehérjét ettem, legalábbis próbáltam enni, szénhidtráton csak szénhidtrátot, keményítőn csak keményítőt, stb. és e mellett persze heti rendszerességgel, egy héten kb. háromszor másfél órát edzőteremben töltöttem és kardiós edzéstervet csináltam. bicikli, futópad, stb. alig fél év alatt 20 kiló ment el. sajnos visszahíztam, mert egy ideje nem tudok eljárni időhiány miatt edzésre. :S de hajrá, ja és kitartás :D
2012. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 °:Amigo:° ***** válasza:

....gratulálok az elmebajodhoz! :-)

Pont egy 90 napos kellett ide.....észlény....

Komolyan nem értem, honnan merítetek ennyi sötétséget.


Ha egy ilyen hozzám fordul, (sajnos volt már dolgom vele) eleve több pénzt kérek, mint egy normális embertől, mert tudom, hogy nehéz dolgom lesz vele.

2012. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!