Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édességről leszokni egyik...

Édességről leszokni egyik napról a másikra vagy fokozatosan. Melyik lenne tartósabb? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy pl egy hétig nem eszek édességet aztán egyszerre megeszek 1 kg cukrot, mert nem lenne célravezető. Eddig naponta minimum 2 szer ettem édeset. Csokit, sütit, lekváros kenyeret.
2012. febr. 24. 20:29
 1/7 *gin* ***** válasza:
100%

Erről olvastam valami frappánsat.

Vannak a tartózkodók és a moderátorok.


A tartózkodók egyáltalán nem esznek csokit, mert tudják, hogy ha csak 1 kockát megennének, akkor az egész tábla ott tűnne el. Így inkább teljes csokizárlatot rendelnek el.

A moderátorok egyszerűen nem bírják ki csoki nélkül, és ha nem ehetnek, akár 3-4 napon belül feladják a diétát. Viszont ha esznek 1 kockát, akkor ezzel eleget tesznek a sürgető kívánságnak, és nem kérik az egész táblát utána.


A moderátorok túl vaskalaposnak tartják a tartózkodókat, hogy "még ennyi sem fér bele?", a tartózkodók pedig akaratgyengének a moderátorokat, akik heti többször esznek csokit.


A legfontosabb, hogy kiderítsd, te melyik csoportba tartozol, és ne próbáld meg áttenni magad a másikba! Ha a tartózkodó megpróbál 1 kocka csokit enni -> bezabál -> elbukik.

Ha a moderátor hosszú időre megvonja magától a csokit -> ráun -> bezabál -> elbukik.


Én pl. csokiban abszolút tartózkodó vagyok, de gyorskajában moderátor, és sokkal-sokkal könnyebnek érzem az egész hercehurcát, ha heti 1 ebédemet helyettesíthetem egy zsírmentesebb gyrosszal.

2012. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

ha ennyire szereted az édességet, akkor nem biztos, hogy a legjobb megoldás, ha leszoksz róla

ha örömet okoz, akkor ne foszd meg magad töle

mérsékeld egy kicsit és mondjuk inkább a pékárúból és a tésztából vegyél vissza, esetleg használj édesitöszereket vagy mézet az izesítéshez, ha nagyon lelkiismeretfurdalásod van akkor meg egyél diabetikusat, bár a doki nekem azt mondta, hogy nem mérvadó a különbség

2012. febr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az elsővel értek egyet. Nagyon jól leírta a megoldást. Én tartózkodó típus vagyok. Imádom a csokit, mégis kibírtam hogy fél évig egy falatot se egyek, semmit amit édességnek lehet titulálni. Nem is volt nehéz az első pár nap után. Viszont egyszer úgy gondoltam hogy csak egy picit eszek ebből és csak ma, na azóta megint sok édességet eszek. :)

Cigivel ugyanez, amikor úgy próbáltam leszokni hogy csak bulikon cigizek nem ment. Amikor viszont úgy döntöttem hogy nincs több cigi, nem is volt. A különbség hogy arra nem szoktam vissza.

2012. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha leállsz az édességel, hirtelen nagyon sokkal kevésbé fogod kívánni, nálam legalábbis így van. Minél többet eszek annál jobban nem tudok meglenni nélküle.
2012. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En egyik naprol a masikra alltam le vele, nekem igy volt jo. Igazabol folyamatosan vartam, hogy mikor jön mar valami kiborulas, hogy most azonnal kell es meg kell küzdenem magammal miatta, de eddig meg nem volt komolyabb ilyen. Az elejen meg nehezebb volt, ha masok ettek körülöttem, vagy a boltban lattam, nem szenvedes, de azert, na :) de mara mar egyaltalan nem erdekel a dolog. Valahogy az eszem felülirta az egeszet, tudom, hogy rosszat tesz nekem, hogy csak par percig (masodpercig) elvezetes. Hogy egeszsegtelen, hogy könnyü a rossz szokasokat felidezni es hogy mennyivel jobban erzem most magam, amiota nem eszem össze mindent.
2012. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én próbáltam fokozatosan és hirtelen is leállni. Nem jött be . Viszont arra sikeresen rájöttem, hogy azért eszem, mert ideges, stresszes vagyok. Vannak időszakok, amikor nem annyira, akkor tök jól bírom, viszont van amikor nagyon durván, és akkor rengeteget hisztizek, ha nem jutok csokihoz, vagy édességhez. Nem jó érzés, hogy nem azért eszem mert kívánom, hanem mert ennem "kell". Mértéktartó sem vagyok, annyit eszem, amennyi van.

Szerencsére elég jó alkatom van, nem nagyon hízom, remélem később se lesznek ilyen jellegű problémáim..

21L

2012. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy fogytam le, hogy átváltottam egészséges kajákra. Viszont én nagyon szeretem a csokit. Nem azt a töményet, inkább az ilyen tejes csokikat (túró rudi, kinder tejszelet). Minden ötödik nap vettem magamnak egyet, és megettem. Nem lett semmi bajom. Megszabadultam 21 kg-tól. Izmot építettem, edzőterembe jártam. Tudtam, hogyha nem eszek a diétám alatt, akkor mihelyst elérem a cél súlyom, nekiesek egy nagy adagnak. :)
2012. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!