Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem bírok napi 1...

Egyszerűen nem bírok napi 1 -1,5 l víznél többet inni. Van valami trükk arra, hogy mégis sikerüljön a napi 2-3 l?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerre kell inni, hanem apránként.. mindig egy pohárral. Reggel "elkezdem" és estére pont el is a fogy a 3 liter.
2012. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tegyük fel, hogy 6 kor kelsz és este 10kor fekszel, megiszol óránként 2 dl vizet az akkor 4l víz
2012. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
dehogy négy liter kb 3 este van már nekem :D
2012. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
próbáld ki sörrel :P
2012. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
teával próbáltad már? persze cukor nélkül
2012. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azt csinálom, hogy egy literes flakont töltögetek mindig újra, és így számolom, hogy hol járok. Kb. 2-3 litert szoktam így inni. Mindig a kezem ügyében van, az étkezéseket ivással kezdem és evés közben is iszok.

Ha nem figyelsz oda rá, így sem fog menni, szóval akarattal kell inni akkor is, ha nem vagy szomjas.

2012. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alegegyszerűbb megoldás, hogy eldöntöd, és csakazértis megiszod. pár hónap alatt hozzá léehet szokni.


Egyébként segíteni szokott nekem, hogy egy antioxidáns italport teszek bele, ami nagyon itatja magát.

A sör jól hangzik, de nem igazán jó megoldás a problémára, mert az alkohol (akárcsak a koffein) vizet von el a szervezettől, így pont a céllal ellentétes hatást éri el az ember. Ez alól kivétel, ha azért iszol, mert egy hirtelen lökésre van szüksége a szervezetednek, pl. veseköved van, hosszú távon viszont a tiszta víz a legjobb.

2012. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ezzel a gonddal küzdök. Egyszerűen nem tudok sokat inni. Nekem az a trükköm, hogy van egy 1 l-es üvegem és azt megtöltöm vízzel. Ha otthon vagyok, akkor ezt az üveget egy forgalmasabb helyre teszem, pl nappaliba. Így ha mondjuk elmegyek mellette iszok belőle. Pl régen előfordult, hogy kicsit éreztem, hogy szomjas vagyok és nem ittam. Most egyből ott van a forgalmas helyen a víz.:) Ha unom már a vizet, akkor zöld tea, meg gyümölcs tea naturan. Én magamon azt vettem észre mióta több folyadékot iszok, hogy a bőröm szebb, puhább, rugalmasabb. Eleinte bosszantó volt, hogy emiatt sokat jártam wc-re, de egy olyan hét alatt megszokta a szervezetem.
2012. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :DDD
2012. márc. 4. 17:48
 10/10 Firetor válasza:

Én ha vizet akarom magamba erőltetni, bekapok egy kis sót és már megy is. :P

(persze csak gyúrás előtt/után hiszen akkor amúgy is sok sót veszít a szervezet az izzadás által)

2012. ápr. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!