Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, egyek, hogy IZMOT...

Mit tegyek, egyek, hogy IZMOT "hízzak"?

Figyelt kérdés

169 cm vagyok, és 44 kg...igen, elb*sztam.:(

De kórházi kezelés és rendes étkezés hatására már így is felhíztam 5 kg-t, viszont akkor az volt a lényeg, hogy akármit, csak egyek, mindent ettem...főleg zsírt és szénhidrátot, és nem mozogtam semmit, így ez az 5 kg, ami feljött szinte az egész zsír. Most már szeretnék arra odafigyelni, hogy izmot is építsek, mert nagyon erőtlen vagyok. Mit tegyek, hogy ezentúl ne zsírt hízzak? Kzedjek sportolni? Az a baj, hogy nagyon gyenge vagyok, szobabicikliről 6-8 perc után lefordulok...egyszerűen nem bírom fizikailag. (Ezért is jönne jól egy kis izom.) Másrészt meg félek, hogy akkor megint elkezdek fogyni.

Most nagyjából mindent eszem, amit megkívánok, pogácsa, palacsinta, sajtos rúd, olajos magvak, joghurt, keksz, csoki, müzli, zabpehely, tejbegríz, puding, túró, sajt, és persze zöldséget, gyümölcsöt is. Ha elkezdek egészségesebben enni, nem fogok újra lefogyni? Mit tegyek?

25L


2012. márc. 11. 16:15
 1/7 anonim válasza:
100%
Úr Isten! Nem mondom, jól lefogytál. A mozgástól pedig ne félj. Ha rendszeresen mozogsz, persze fokozatosan egyre többet, akkor el fogsz kezdeni hízni. Meg kell találni az arany középutat. Az egészséges étel pedig nem arra van, hogy lefogyjunk, hanem hogy jó egészségünk legyen. De persze ne várd azt, hogy 1 hét után 50 kiló leszel. Légy türelmes, mozogj naponta (futás, akár tánc, vagy ami tetszik), egyél gyümölcsöket, húst, tésztát, mindent, ami jólesik, és meglesz az eredménye! :)
2012. márc. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Szerintem várd megamíg megerősödsz és nem leszel minimum 48kg. Egyél bármennyit, de nem összevissza. Legyen napi 5 étkezés és ne úgy, hogy du. 4kor ebédelsz. Amíg nem leszel kb 50kg (még az is iszonyúan kevés 169cm-hez) addig nem kéne azzal törődnöd, hogy van rajtad zsír, hiszen az még normális. Talán kezd úgy a sportolást, hogy naponta fél-1 órát sétálsz.
2012. márc. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, igen, most ezen az úton próbálok haladni, csak gyenge és türelmetlen vagyok...és persze félek, hogy megint átesek a ló túloldalára, ha elkezdek biciklizni, futni, tornázni, és nem pedig izmosodni fogok. De tudom azt is, hogy ez csak rajtam múlik.
2012. márc. 11. 16:39
 4/7 anonim válasza:
Egyébként hány évsen kezdtél el fogyókúrázni és mi okból? Bocsi, hogy megkérdezem,de úgy érzem, hogy az egyik barátnőm is kezd csontsovánnyá válni.
2012. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Körülbelül 3 évvel ezelőtt, és azért, mert valóban túlsúlyos voltam egy picit (169 cm és 70 kg), le akartam fogyni 57-59 kg-ra, de nem tudtam megállni ott, és 39 lett a vége most, pár hónapja. Azóta 2 hónap alatt híztam vissza az 5 kg-t.
2012. márc. 11. 16:47
 6/7 anonim válasza:

Sztem ha bírod ha nem, akkor is mozogni kell, és sportolni.


Jelenleg a szervezeted hozzászokott valószínűleg ahhoz hogy kevéssel is beéri, ha mozogsz, akkor azzal több "üzemanyag" kell majd a szervezetnek, és lesz rajtad izom is.


Sőt, alán azt kellene, hogy inkább súlyzós, izomnövelő gyakorlatokat végzel, azzal nem igazán fogysz, de lesz mellette egy alap kondíciód, a szobabicikli-futás is jó, de inkább zsírégetésre.

Szóval énsztem ilyesmik legyenek, konditerem, vagy otthon inkább testépítő gyakorlatok, nefélj azért pasis izmaid nem lesznek tőle, de arra jó hogy termelsz egy kis izmot magadra a zsír mellé.

2012. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Azóta mi újság van veled, sikerült hízni/erősödni? (:

Én is hízni szeretnék, 158 centihez vagyok 40 kiló és 45 a célom. Neked hogy sikerült végül?

2020. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!