Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy nap alatt lehet fél kilót...

Egy nap alatt lehet fél kilót fogyni?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, természetesen nem áll szándékomban egy nap alatt fél kilót fogyni. Csak olvastam itt, hogy egy nap alatt ha nagyon sokat eszünk lehet fél kilót hízni. Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy akkor ilyen alapon fogyni is lehet fél kilót?
2012. márc. 17. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet fogyni egy nap alatt fél kilót. De hízni sem.
2012. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy egészséges ****** után egészen biztos :D
2012. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
dehogy. és hízni se persze, annyit nem bírsz enni hogy annyit hízz. egy hét alatt egy kiló az átlag.
2012. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehetséges, abban az Mtv-s műsorban is fogytak ennyit. A valaha kövér voltamban.


De mondjuk ezek 80-90 kg körüli csajok voltak, akik előtte 4-5000 kcalt beltoltak egy nap, és hirtelen 1500 kcalos étrenddel és napi 4 óra edzéssel (!) értek el ilyen fogyást per nap.


Szóval elméletileg lehetséges, de nagyon-nagyon egészségtelen.

2012. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, hogy a fogyás az csak a zsírból történő súlyvesztés. Az izom leépítés és vízvesztés is csökkenti a súlyt, de nem nevezem fogyásnak.


1 kiló leadásához kb 7000 KCalt (4000-7000-ig láttam megjelölve különböző forrásokban, de a nagyságrend az cirka ekkora) kell elégetni. Fél kilóhoz 2000-3500-at. 1 óra futással kb 500-700 KCalt égetsz el és ez a sportok között ilyen szempontból elég jónak számít. Ha tudsz futni naponta 4-6 órát, akkor tudsz fogyni fél kilót naponta, feltéve, hogy az étkezésed során nem viszel be fölöslegesen extra kalóriát, ami visszaépülne.


Az említett extrém példa jelentősen túlsúlyos embereknél az alap anyagcsere magasabb, mint egy enyhén túlsúlyos esetében. Ezért ott az alap anyagcsere miatt több kalóriát éget el a szervezet a normál működés fenntartására. Ezért ott kevesebb edzéssel is el lehet érni az adott kalóriaszámot és biztos vagyok benne hogy ott jelentős volt a vízvesztés is, ami a mérlegen jól néz ki, de nem valódi eredmény.

2012. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!