Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok néhány (egyszerű)...

Írnátok néhány (egyszerű) ötletet reggelire?

Figyelt kérdés

Már régebb óta fogyókúrázom és nagyon odafigyelek a reggelire mindig. Eddig be is vált, hál' Istennek. Délelőtti kcal bevitelem 400-500 körül van és az alábbiakat fogyasztottam eddig:


- 2db extrudált kenyér, kefirrel vagy joghurttal

- zabkása (2 dl tejjel, 50 g zabbal, kis fahéjjal, mazsolával)

- tojásrántotta, kemény tojás, tükörtojás (2 tojásból) 1 szelet teljes kiőrlésű kenyérrel

- Dr. Oetker Vitalis müzli 40-50 g, 1-1,5 dl tejjel


Délelőtt reggeli után 1-2 órával eszem valami gyümölcsöt vagy valami kisebb harapnivalót, hogy ne legyek ebédkor farkaséhes, de kezdem már unni ezeknek az ételeknek a váltogatását. Tudnátok nekem valami egyszerű vagy akár kevésbé egyszerű reggeliket írni, amik nektek is beváltak? Örülnék nagyon :) Előre köszönöm a válaszokat! :)


19/L


2012. márc. 20. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

-amaránt tejben, jogurtban vagy kefírben (ez egy gabonaféle, bioboltban keresd)

-puffasztott rizs vagy puffasztott búza, tehetsz rá vékonyan vajat, egy szelet sajtot, uborkát, zöldpaprikát, retket

-hajdina (szintén bioboltban fellelhető gabonaféle)

-alma, narancs, sárgarépa - persze nem önmagában, hanem a fentiek közül valamelyik után "desszertnek"

2012. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnos kalóriákat nem tudok mondani mellé,mert nem számolgatok, meg nálam a reggeli az az étkezés, amikor nagyon sokat eszem, és a nap többi részében sokkal kevesebbet. Én ilyeneket szoktam:

- mindenhez pirítóst, sokkal finomabb mint a sima kenyér

- lágy tojást: úgy készítem, hogy lefedhetős jénaiba rakok 1-2 tojást, só + zöldfűszerek, és be a mikróba, pillanatok alatt elkészül

- kiadós omlett: hagyma, sonka, zöldfűszerek, esetleg paradicsom, gomba, kukorica, borsó is mehet bele

- ham&eggs: 1-2 szelet sonkát vajon megpirítok, és erre ütöm rá a tojást

- kefíres/natúr joghurtos mártogatóst készítek: a joghurtot fűszerezem: só, bors, zöldfűszerek (kapor!), és ehhez vágok fel zöldségeket: retekfélék, paprikák, uborka- ez nagyon jól eltelít általában (néha veszek boltban humuszt vagy padlizsánkrémet, és abba mártogatok)

- szeretem a Győri édes zabfalatot is, bár sok benne a kalória, de ha 1-2 szeletnél megállsz, nincs gond (az almás és a kókuszos a legjobb)

- corn flakes- kevés tej- banánkarikák- fahéj

- jó nagy adag tejeskávé (kb. 3-3,5 dl), emellé csak pár vajas-fokhagymás pirítóst eszem

- melegszendvicssütőben sütök sajtos-sonkás toastkenyeret, félbe vágom (háromszög alakú lesz), és salátaágyon tálalom, lágy tojással mondjuk - egy ilyen reggeli után kb. 5 órán át nem leszek éhes

- vasárnap serpenyőben sütök lilahagymát, sonkát és tojást - kenyeret nagyon minimálisat eszem hozzá, ez is elég sokáig eltelít

- virslit picit bevágom hosszában, sajtot teszek bele, és így sütöm meg serpenyőben vagy mikrózom

- banánturmix: fagyasztott banán, tej, fahéj, méz - isteni, nyáron van, hogy egész nap csak ezt fogyasztom szinte


Arra figyelek általában, hogy legyen szénhidrát, zöldség-gyümölcs és fehérje is a reggelimben, akkor biztosan táplál és megkapok minden szükségeset.

2012. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szendvicset eszem, felét reggel, felét tízóraira.

2 szelet kenyér (általában rozsos, magos - a tk-től fáj a gyomrom, pedig szeretem), sonka (húsból, nem adalékokból, tehát nem "csirkesonka"), sajt (zsíros is), csíra, paprika (télen), sali, nyáron paradicsom is, retek, ubi stb., jó sok. Egyszer lemértem, kiszámoltam, ez így kb. 500 kalória. Azóta nem méregetem, tudom, hogy kb. ennyi.

Néha eszem kiflit joghurttal, mert szeretem, és mielőtt valaki beszólna, hogy ez nem jó, NEKEM jó, mert működik.

2012. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 *gin* ***** válasza:

zabkásához tudnék több alternatívát mondani:

az alapja mindnek 1,5 dl tej, 40g zab és édesítő


- vaníliás-gyümölcsös: fagyasztott gyümölcs (eper, málna, erdei gyümi) turmixolva tejjel, ebben kell főzni a zabpelyhet + vanília aroma

- sportszeletes: 10g sovány kakaópor, rumaroma, 10-20g dió

- almás: 1 alma reszelve, mandula aroma, fahéj

- krémcappuchinos: 10g tejszín ízű pudingpor, 1 üres feketekávé, 5g sovány kakaópor

- pudingszerű: bármilyen fehérjeporból 30g, kakaópor/vanília aroma

- túrókrémes: gyümölcsösen elkészítve, 125g sovány túróval összeforgatva

- citrusos: 1 citrom reszelt héja, fél citrom leve, apróra vágott citrusféle (narancsot szoktam)

- kekszes-lekváros: eper turmixolva belefőzve, miután kihűlt, 2-3 zabkeksz beletördelve, a teteje 10g diétás lekvárral megkenve

- kókuszos-csokis: 10g kakaópor + 10g kókuszreszelék

2012. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!