Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha olyan egyszerű lefogyni,...

Ha olyan egyszerű lefogyni, mellőzöd a sok édessége, kenyeret, sportolsz, nem rendelsz pizzát este 11kor, sokat iszol és zöldeket eszel, akkor miért van az hogy mégis annyian küzdünk ezzel a súlyfölösleg problémával?

Figyelt kérdés
2009. jún. 13. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményed szerint egyszerű?

Csak mert nekem nem mindig egyszerű, letekerni a napi 2 óra aerob mozgás adagom. Aztán meg a súlyzósat. Aztán meg kiszámolgatni a kajamennyiséget, kigrammolni, elkészíteni, csomagolni.

Van egy olyan érzésem, hogy ha te ezt a kérdést így tetted föl, akkor neked halvány fogalmad sincsen mit jelent egy IGAZI diéta! :)

2009. jún. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy mindenkinek egyszerű. Lehet, hogy a genetikája olyan, hogy sokat kell küzdenie azért, hogy jó alakja legyen, valakinek meg az ölébe hullik. Persze van aki csak egyszerűen lusta és nem is érdekli az egész. De tájékozatlanságból is eredeztethető, ha valaki fogyni akar, de mindig visszaesik. Azt hiszi, hogy a pár hónapos csodadiéták után fogy valamennyit, aztán visszatér ugyanarra az életmódra amitől elhízott, akkor majd valami csoda folytán nem hízik el újból. A sok feldolgozott és agyonreklámozott mocsok kaja is része a problémának, de mindent nem lehet ráfogni.
2009. jún. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem egyszerű. Nekem azért volt egyzserű, mert akkoriban csak ketten voltunk a felnőtt lányommal, és ő rákényszerített. Ugyanazt ette mint én, és nekem sem engedett mást. És ő volt előttem a példa, mert szép és egészséges lett, amilyen nem volt korábban. Ha egyedül vagy az evéscentrikusok között, akkor írtó nagy önfegyelem kell. Mindig emlékeztetni magad a kitűzött célra, és nézni a negatív példákat, hogy jobban írtózzál a kövérségtől. Tipp: Reggel sokáig igyál vizet. Pl: én most több mint két órája fenn vagyok és eddig még csak vizet ittam. Felhígítja a gyomorsavat, és nem mardos annyira. Azonkívül a vér is felhígul, ezt nem "szereti", és "enni akar" és ezért begyüjti a testből a lerakott rétegeket. Gyakran mondom ezt a testemnek, ha éhes vagyok: "edd meg magadat". Van még egy jó szabály: "ha ennél valami édeset, igyál valami savanyút". Ez is kibírhatóbbá teszi az éhséget, és az egészséget is támogatja.
2009. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Világos, hogy genetikailag is megszabott. A nehéz időkben a kövérség a túlélést biztosítja, ezért előny. Sokszor viszont a kövér családokban nem (csak) ezért kövérek a gyerekek, hanem mert azokat a táplálkozási szokásokat tanulják otthon. Meg hogy milyen nagy élmény az evés.
2009. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért van sokaknak súlyproblémájuk mert lusták, vagy éppen a média csodaobogyói és a sok hozzá nem értő teljesen elvették a realitásérzékét. Egy időben én is úgy tudtam, hogy a zsírt át lehet gyúrni izommá, de már tudom hog ez nem így van. Hála a body.builder.hu-nak.
2009. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisz85 ***** válasza:
89%

Elmondom én neked, mint edző, hogy miért.


Több okból is.

Az egyik ilyen ok, hogy a többség nem tartja be azt amit írtál a kérdésedben, tehát a tiszta, normális táplálkozást. Félrezabál magyarán. Ami ennél nagyobb probléma, hogy fogalma sincs a többségnek, hogy mikor mi, és miért megy végbe biológiaialag ha egy ételt a szájába rak. Hogy épp az mit, miből, mennyit tartalmaz, és ezt mikor kéne ennie, illetve mikor nem.

De ami a leginkább problémás, hogy mozogni az nyista. Na ez az amiért nem egyszerű lefogyni, mert mindenki keres csodadiéátat /amikor csak egy normális és hasznos diéta létezik, az amit a sportolók is használnak, legyen szó testépítéstől elkezdve,a röplapdásokig/, nem szeretnek mozogni, és mivel így nagyon csekély az eredmény, feladják. Én azt szoktam mondani, hogy kb kétszer annyi idő megszabadulni a zsírtól, mint amennyi idő alatt feljött, és ez fokozottan igaz akkor, ha az illetőn már tényleg nagyon kevés zsír van, de még ígysem lehetetlen nyilván.

2009. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az utolsóban rengeteg igazság van!
2009. jún. 14. 00:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja.
2009. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!