Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit hízhattam tőle?

Mennyit hízhattam tőle?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem ma reggel evés előtt megmérni magam hány kiló vagyok és most nem tudom. Pedig mindig vasárnap reggel szoktam megmérni magam. Egy kakaós csigát ettem. Mennyi dekát adhatott rám? Csakhogy tudjam mennyit vonjak le a jelenlegi súlyomból.
2012. márc. 25. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
5-10 deka maximum.
2012. márc. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Azég szerelmére, ne gyerekeskedj már! Vagy bocsánat az indulatos kezdésért, hiszen valószínűleg gyerek-korú vagy még, ha ilyen csacsiságot kérdezel:-) Ha egy kakaóscsigától úgy félsz, mint ördög a fokhagymától, és a fejedben már "kilónyi" hízásképzete van egy árva kakaóscsigának, akkor nem lenne baj szakemberhez fordulnod, mert élek a gyanúperrel, hogy valamelyik fajta énkép- és étkezési zavar kezdeti (vagy nem is olyan kezdeti...) állapotában lehetsz. Kb. mernék fogadni, hogy éjjel-nappal a testsúlyoddal foglalkozol, miközben húsz kiló lehetsz vasággyal együtt. A reggelire elfogyasztott, gyorsan felszívódó szénhidrátnak (cukros, fehérlisztes, műélesztős kakaós csiga) az a baja, hogy egy perc alatt az egekbe löki a glikémiás indexet a szervezetben, majd hirtelen lezuhan, és farkaséhség tör rád egy óra múlva. No, amit akkortól folyamatosan eszegetsz, attól nagy eséllyel hízol. Nem említed, mennyi folyadékot ittál a csiga mellé, illetve semmit sem említesz. Korodat, magasságodat, testsúlyodat - mihez képest "híztál" volna attól a szerencsétlen csigától? És ha ennyire tartasz a hízástól, miért nem eszel zabpelyhet, teljes kiőrlésű kenyeret reggelire? Na, nem ragozom tovább, a hízásról és a fogyásról ebből az egy kérdésből következtetve is elég ferde képzeteid, hiányos információid lehetnek. Egy kakaós csiga valóban max. 5-10 deka lehet, de nem annyit híztál, hanem annyi tömegű ételt vittél be a szervezetedbe, tehát a mérleg vagy semennyivel nem mutat többet, mint a csiga nélkül mutatott volna, vagy fél kilóval többet mutat, mert ittál hozzá fél liter sima vizet, aminek szintén van súlya, azt előbb mutatja meg a mérleg, mint a csiga 5 dekáját...
2012. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!