Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez sok egy 14 éves lány számára?

Ez sok egy 14 éves lány számára?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,most 8.-os.


Nem vagyok megelégedve az alakommal,szerintem kövér vagyok,ezért elég sokat sportolok és nem eszem sokat.Az ismerőseim szerint kicsit túlzásba viszem a diétázást meg a sportolást.


Heti 4-szer járok teniszezni,5-ször úszni és minden este futok 40 percet a futógépemen,de ha több időm van,akkor elmegyek 1 órára futni az utcára,de azt anyáék nem szeretik,mert csak sötétben vagyok hajlandó kint futni.


Reggelizni általában a mekiben szoktam a barátnőimmel vagy veszek péksütit.De nem nagyon eszem meg,amit veszek,általában csak a felét.


Ebédelni salátát szoktam+sültkrumplit vagy gyümölcsöt vagy az ebéd kimarad és délután eszem müzliszeletet vagy valami nasit(Bake Rolls,csokis süti,csoki vagy beülök egy cukrászdába és ott eszem sütit).


Vacsorára változó,hogy mit eszem,mert étteremben vacsorázunk.


De utána visszajön belőlem a vacsi,mert miután megeszem,akkor dagadtnak érzem magam és inkább hányok és késő este eszek epret vagy valami gyümölcsöt joghurttal.


2012. márc. 27. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát, előszöris hány kilo vagy?
2012. márc. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
172 cm vagyok és 55 kg voltam legutóbb,amikor mérlegre álltam(2 hónapja kb.,mert utálom a mérleget...)
2012. márc. 27. 19:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
azt ugye tudod, hogy rohadt egészségtelenül táplálkozol?!
2012. márc. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 KINGMAX válasza:
100%

Szia!


Szerintem ezt elég rosszul csinálod - gondolom mások szerint is. Ha ennyit sportolsz, rossz alakod nem lehet. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, aki szintén kövérnek hiszi magát, pedig jól néz ki. Amúgy én nem vagyok járatos a diéta témában, de azzal hogy hánysz, lehet, hogy vékonyabb leszel, de egészségtelenebb is. Inkább egyél normálisan, és esetleg kevesebbet, ha úgy érzed, de azzal nem lesz jobb, ha folyamatosan ezért aggódsz, hogy "jaj milyen az alakom". Igen, erre is kell figyelni, de ne ez legyen a minden. Esetleg fordulj egy táplálkozási tanácsadóhoz, vagy néz utánna az interneten, ilyesmi.


U.i.: Ne akarj 'csontváz' lenni, a pasik a teltebb alakra buknak, nem a csontkollekcióra, már a normálisabja... :)

2012. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A sport nagyon jó, sőt, valóban, még kicsit túlzás is. Tök jó, hogy sokat mozogsz, gratula, de azért legyen időd másra is! Az élet nem csak sportból áll - persze nem a mozgás ellen kampányolok, mielőtt bárki félreértené! De túlzásba vinni SEMMIT nem szabad, még a jó és hasznos dolgokat sem.


Másik: az étkezésed viszont csapnivaló, úgy rossz, ahogy van. És mondom ezt úgy, hogy én annak a híve vagyok, hogy mindent lehet enni (tehát akár sütit, csokit is), de MÉRTÉKKEL. És ez a varázsszó, amit te nem tartasz be. Minden nap meki, csoki, süti, cukrászdában vacsorázni??? Heh?? Na, ilyet sem hallottam még.

Tessék kicsit tartalmasabb, viszont egészségesebb ételeket enni, normális mennyiségben, és akkor nem kell ennyire izgulnod az elhízás miatt.


A hányást meg felejtsd el, mert nagyon-nagyon beteg leszel!

2012. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
hát ha egészségesebben ennél sztem eredménye is lenne a sportnak :D Reggelire valami rozsos vagy teljes kiőrlésű kenyérfélét egyél. én Pl állatába teljes kiőrlésű kiflit viszek, amibe van zöldség is. Ebédre ink fehérjét egyél sült krumpli helyett. pl valami húsfélét salátával meg valami kis körettel. Délután nasinak csoki meg süti. Jó néha belefér de...Inkább egy almát egyél meg vagy kettőt, de ne csokit meg ilyeneket. Hánytatás helyett vacsira kérj salátát. Késő este meg ne egyél :D
2012. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 vecaaa válasza:

Én 3cm-rel magasabb vagyok nálad (a súly ugyanaz), de én hízni szeretnék nem fogyni...

Szerintem egyáltalán nem vagy kövér.

2012. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az adataid alapján nem vagy kövér. Ne hasonlítgasd magad másokhoz, mert neked más a genetikád; ha nem látszik ki minden csontod, mint a barátnődnek, akkor ne akarj olyan sovány lenni, mert úgysem leszel.


Amúgy az étrended valóban rossz. A mekit felejtsd el... ha hízol is, az tuti hogy a mekitől van. Főleg hogy rendszeres, gondolom minden nap reggelizel... Egyél helyette házi készítésű szendvicset, barnakenyérből, sok zöldséggel. Ebédre miért nem főtt ételt eszel? Anyud nem szokott főzni a családnak? Étteremben próbálj olyan ételt rendelni, ami estére nem terheli meg a gyomrod, mint mondjuk egy marhapöri, vagy rántott hús, sültkrumpli, tészta. Rendelj valamilyen levest, vagy csirkehusit zöldséggel, ilyesmiket. A hányatáshoz inkább nem is írok semmit....


Amúgy tök jó, hogy ennyit sportolsz. Bár nekem lenne ennyi kitartásom :) Ha változtatsz kicsit a kajálási szokásaidon, elmondhatod majd, hogy mindent megteszel a jó alakodért, és ez a fontos, hogy ezt tudatosítsd is magadban. Akkor majd nem lesz bűntudatod sem semmiért.

2012. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KINGMAX válasza:

Igen, ha már a táplálkozásnál tartunk, reggelire viszonylag sokat, mivel ez adja a napi energia nagy részét. Ebédre, ahogy már előttem megírták, valami hásfélét. Én délután ritkán eszek, ha igen, álltalában gyümölcsöt - persze vannak kivételek, van amikor mást is.

Vacsorára keveset, de az se baj ha semmit. Ha igen, akkor valami könnyűt, mint egy pirítós, vagy esetleg lekváros kenyér, szóval ami nem üli meg a gyomrod. Természetesen ezt nem kell hihetetlen pontosággal betartani, hisz emberek vagyunk, nincs megszabva, hogy mit mikor és hogyan, de azért például az ebédet ne hajnal háromkor egyél!

Körül belül állj be egy szokásos étkezési rendre, azt nagyjból tartsd, és akkor a tested - szervezeted is hozzászokik. és nem hiszi azt, hogy raktározni kéne az energiát, teszem azt szír formájában. Testünk fő energia forrása a cukor, de ha az nincs akkor a zsírt égetjük el. Ez azért fontos, mert ha sok sütit, vagy más cukor tartalmú ételt eszel, akkor nem a zsírt használod fel, hanem a cukrot, és még a cukor betegség is fenyegethet.

2012. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem eszem túl egészségesen,de anya nem főz,én nem tudok főzni.Így kénytelen vagyok megvenni a kajámat.

Van időm a mozgás mellett másra is,mert ezeket általában késő délután/este csinálom vagy hétvégén.

Nem cukrászdában vacsizunk,oda csak akkor megyek,ha éppen megkívánok valami sütit vagy fagyikelyhet és nincs semmi dolgom.


Vacsoráznom muszáj,mert oda anyáékkal megyek és ha nem eszem,akkor anya elkezd hisztizni,hogy mi a bajom meg el akar vinni kivizsgálásokra,hogy miért nem eszem,stb.

Megvacsorázok velük,ők nyugodtak,utána itthon rókázom és mindenki nyugodt.

Későn alszom el(11-éjfél körül) és a sorozataim közben muszáj ennem valamit,így akkor eszek gyümölcsöket meg joghurtot.


Anya nem csinál ebédet,általában gyorsétteremben ebédelek,ott eszem salátát meg krumplit.Normális étterembe nem akarok beülni egyedül,a barátnőim pedig vagy a suliban vagy otthon ebédelnek,nem tudnak elkísérni és nem is várom el tőlük,hogy ők ott üljenek éhesen,amíg én ebédelek...

2012. márc. 27. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!