Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a 2 nappal kompenzálhato...

Ezzel a 2 nappal kompenzálhatom a tegnapi túlevésemet?

Figyelt kérdés

Tegnap elhagyott az önkontrollom , vagy lehet hogy inkább ki voltam éhezve a "bűnös " dolgokra , ettem csokit is ,meg fehér kenyeret is . Rémesen éreztem magam . Pedig nem szoktam ilyet csinálni , csak az a baj, hogy éppen a "nehéz napok" előtt állok , és ilyenkor nagyon kíván mindent a szervezetem , és folyton éhes vagyok . Ez normális?

Ma zöldségeken kívül mást nem nagyon ettem reggel is paradicsommal ,paprikával , és uborkával kezdtem a napot . ebédre főtt répa, szintén uborkával , ehhez jött még 2 falatnyi párolt csirkemell , napközben ettem még puffasztott rizst , és 2 bögre kávét . Tegnap pedig annyira elszégyelltem magam , hogy bevettem 4 db szűzteakapszulát . Tudom nem volt a legjobb ötlet , de nincs bajom ,csak megy a hasam . Holnap még visszafogom magam , 1 salátalevelekből , paradicsomból, uborkából és paprikából állósalátát fokok enni , öntet nélkül ezen kívül mást nem . Ma 1 órát aerobikozom , holnap futok 50 percet , sétálok 30at . Ezzel le tudom adni amit esetleg fölszedtem a nagy zabálással ? Utána sem ennék sokat max egy kicsivel többet , mint a saláta ,folytatnám az eddigi értendem.


2012. ápr. 8. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Oké, egyszer ettél fehérkenyeret és csokit, attól a világ még világ.

Ettől függetlenül a tápanyagokat minden nap be kell vinni a szervezetbe. Szóval holnap tessék leülni és 5x kevesebbet enni. Legyen benne zöldség, gyümölcs, hús és egy kis szénhidrát is.


A tegnapi naptól nem fogsz hízni, hacsak nem 1kg kenyeret meg 1 karton csokit ettél meg.

Tessék rendszeresen (pl. hetetne 1x) 1-2 kocka étcsoki megenni, ez egészséges is, és az édesség utáni vágyad is kielégíted.

2012. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
amit csinálsz, a jojóeffektus melegágya.
2012. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez az ön-bűntudat ébresztés nem csak hogy a jojó effektus, de a bulimia és az anorexia megágyazása is.
2012. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szeretnék jojo effektust . Máskor nem szoktam ennyi sok szénhidrátot enni . úgy érzem nem vagyok túl kemény magamhoz,odafigyelek ,hogy egyek fehérjét is és a mozgás sem maradhat el :) . De miért kivánom jobban az ilyen ételeket , ha éppen megvan ? És miért vagyok olyankor kövérebb is ? :(( nem tudom elviselni magam .
2012. ápr. 8. 22:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A megnövekedett vízvisszatartást ne keverjük már össze a kövérséggel. Valószínűleg kezdődő testkép zavarod van. Ne úgy tekints magadra, hogy csúnya vagyok, szar vagyok, gyenge vagyok, elhagyott az önkontrollom stb. Mondd azt: napról napra egyre jobban nézek ki, egyre könnyebb betartanom a diétámat, egyre egészségesebb vagyok, ilyesmi! A félrezabálásokkal max 1-2 nappal kitolod az ideális kinézeted eléréséhez szükséges időt. Ennyi történt, nem pedig tragédia. Emiatt ne legyen bűntudatod, és főleg ne büntesd magad.
2012. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kovi bácsi : Akkor a víz miatt van ? Tudom hogy csak átmeneti állapot , de nagyon felbosszant hogy gürcölök , és egy hónapban egy hétre "lufibb" leszek akármit is csinálok . De igyekszem betartani amit mondtál , és hosszú távra tervezni . Sajnos nem kezdődő testképzavar , kezeltek is már ezzel ,de nem volt teljesen eredményes, most is rettegek ,hogy sok amit eszem . De most már legalább igyekszem nem olyan durva módszerekkel fogyni ,és sok mozgást iktatok be . Köszönöm a választ.
2012. ápr. 8. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ez minden nőt érint. Puffadás, vízvisszatartás a menstruációs veszteség miatt, kedélyingadozás, fejfájás, kinél jobban, kinél kevésbé. Próbálj meg kevesebb sót fogyasztani, így az kevesebb vizet is köt meg. (Ne vond meg teljesen, sóra a normál működéshez szükség van!) Fogyassz emelt mennyiségű kalcium-magnéziumot, B6 vitamint. Napi egy óra aktív mozgással máris többet tettél, mint a populáció 90%-a, úgyhogy büszkének kell magadra lenni, nem pedig szégyelleni, hogy mennyit ettél.
2012. ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!