Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól csinálom így? Le ellenőriz...

Jól csinálom így? Le ellenőriznétek?

Figyelt kérdés

Célom: Megszabadulni a narancsbőrtől, lefogyni a felesleges zsírból és helyette feszes testet szeretnék, narancsbőr menteset. Kb 5 kg felesleg van rajtam.


Amit teszek érte:


Nem követek fix diétát. Mindössze azt csinálom, hogy nem eszek semmi cukrot és a fehér kenyeret teljes kiörlésűre cseréltem. Ebből is próbálok minimálisat bevinni, főleg reggel és délután. Délután főleg fehérjét próbálok enni.


Ebédre főtt étel van. Olyankor mindig eszek meleg levest, és másodikat is. Próbálok mindenből kevesebb adagot venni, mint eddig. és betartani a napi 5-6étkezést.


A napi 2-3liter víz folyadékra is nagyon figyelek, hogy meglegyen.


Hetente 4szer mozgok (minimum) kb 40 percet futok vagy görkorizok, utána pedig erősítő gyakorlatokat végzek(az is kb 20-40 perc). Egy nap kb 1 - 1,5 órát edzek.


Ez így jó? Meglátszik rajtam pár hónap alatt a változás szerintetek?


22/l


2012. ápr. 9. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 1500 kalóriánál többet eszel és nem eszel minimum 120 gramm fehérjét egy nap akkor semmit sem fog érni, erre figyelj. Amúgy zsíratom
2012. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a kalóriát nem számolom, mindössze próbálok kevesebbet enni. Fehérjével hadilábon állok de ezentúl próbálok rá odafigyelni, elvégre az izomzatnak az kell.
2012. ápr. 9. 18:57
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


de igen is számold, vagy írd be ide a mennyiséget és kiszámolja neked.

2012. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán ne számold a kalóriákat. Jól van ez így, nem is kell koplalnod, mert nem egészséges, és rosszabb lesz a közérzeted tőle. Az 5 kiló különben is hamar lemegy, főleg így!
2012. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a kalóriaszámlálás mióta egyenlő a koplalással?
2012. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha sokkal kevesebbet eszel azzal az a baj, hogy kesobb ha nem figyelsz, amint lefogytal ugyis annyit fogsz enni amennyire szukseged van (jobb esetben) vagy tobbet. Szerintem ez igy egeszseges amit csinalsz, csak ne csapd be magad, es egyel valamivel tenyleg kevesebbet. A mozgas a lenyeg, es az hogy ne egyel cukrot meg kenyeret szerintem jo otlet. Viszont ez ne csak most legyen igy, hanem mindig, mert azok nem is kellenek!
2012. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Krisz85 ***** válasza:

nem akrlak elkeseríteni de ez a hozzáállás az ami nem vezet eredményre és nem működik, hogy majd én nem figyelek, nekem nem kell számolni a ch-t a fehérjét a zsír, na itt van elrontva a dolog, pláne ha csak 5 kg ot (gondolom az utolsó 5 kg ot, ami nem is biztos hogy ennyi egyébként, gondolom saccoltad az értéket) kéne leadnod.


Kezd el számolni a napi ch-t stb, a "a második" az nálam házikosztot vagy menzát jelent ami nem diéta, jól teszed ha kerülöd a szénhidrátokat délután már , sőt az is, hogy telj. kiörlésűre cseréled (ami szerintem nem az amit eszel ebben biztos vagyok, úgyanis amit annak mondanak 90 % ban nem telj. kirörlésű kenyér, hanem fehér lisztes kenyér színezve + barna liszt) és lehetsz eredményes, de közel sem annyira, mintha számolnád is, így a befektetett energia amit belefeccölsz edzésbe stb, nem lesz 100% os hatásfokú sajnos.

2012. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Nem utolsó 5 kg, hanem most kezdtem el megszabadulni attól az 5kg-tól. Onnan tudom hogy annyi mert a 2 évvel ez előtti súlyomra szeretnék visszafogyni, amivel anno jól néztem ki és jól is éreztem magamat.


A ch-t nem számolom de ettől függetlenül odafigyelek rá, próbálom minimálisra csökkenteni.

2012. ápr. 14. 17:47
 9/10 A kérdező kommentje:
próbálom majd ezentúl számolni. a teljes kiörlésű meg sajnos olyan hogy jó ha 40%ban az..... ott is inkább azt nézem hogy mit tartalmaz még, és a ch, fehérje, rost, zsír arányt.
2012. ápr. 14. 17:49
 10/10 anonim válasza:
egyáltalán nem mondtam, hogy egyenlő, csak azt, hogy azt sem kell csinálni!
2012. ápr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!