Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kb 8 kilót szeretnék leadni 2...

Kb 8 kilót szeretnék leadni 2 (max 3) hónap alatt. Ezzel a módszerrel sikerülhet? Nem szeretnék drasztikusan nekiesni a dolognak, ha lehet, elkerülném a jo-józást.

Figyelt kérdés

Szóval szerintetek jó lesz-e így? : délig csak gyümölcs (kivéve banán), aztán pedig nem keverem a fehérjét a szénhidráttal, kb háromórás időközt hagyok egyik fajta étkezéstől a másik fajtáig (tehát pl ha ebédre husit eszem salátával, akkor vacsira megehetek krumpli v tésztafélét (fehérje nélkül).

Kenyérfélét amúgy is ritkán és keveset eszem, most még inkább mellőzöm majd amennyire csak lehet. A teát cukor nélkül iszom, és megpróbálok kb másfél-kétszer annyit inni (vizet) mint eddig.

Eddig is is sokszor ettem keveset, ezután is így lenne :)

Üdítőket eddig sem ittam, nasizni nem szoktam (néha pop corn, de natúr), csokit ilyesmit nem szeretem.


Mivel műtétet követően lábadozom, a sport v intenzívebb mozgás kizárva :(


Szerintetek így sikerülhet leadnom nyárra 8 kilót?


2012. ápr. 10. 14:40
 1/3 anonim válasza:
Ha műtét után vagy, egyelőre épülj fel. A két doog egyszerre nem túl szerencsés. Én a helyedben mindenképp beszélnék előtte a dokimmal, hogy mit lehet és hogyan(nem ismerem, mekkora volt a műtéted).
2012. ápr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot tudok csak írni.

Kezdve: mind két terhességem alatt terhességi cukrom lett, így ch mentes diétára (max 160gr) voltam fogva. Elsővel 9 másodikkal 7 kilót "híztam" és a terhesség után kezdő súlyomnál voltam. Az elsővel szenvedtem a terhesség alatt a sok megvonástól, a másodiknál rájöttem, nem is kell szenvedni...


A lényeg. Nyáron csináltam egy savanyú káposztás fogyókúrát, le is ment 2 nap alatt 2 kiló. Örültem, de ebből egy kiló nem is jött vissza (fél évig tartottam az 59 kg súlyt anélkül hogy odafigyletem volna tudatosan a táplálkozásra).

Február elején életmódot váltottam. Nem számolgattam semmit (kcal, szénhidrát). Terhességek alatt megszoktam hogy 3 óránként kell enni -szénhidrátot is!-.

Update módot választottam, mert nincsenek kötelező dolgok, és sok mindent -lényegében bármit- ehetek, csak nem mindegy miből. Mostanában sok csokit ettem (update 1 pl vacsi helyett), és így is fogyok.


Szénhidrátot egyél mindenképp méghozzá lassan felszívódót, ami nem emeli a vércukrot hirtelen. Ugyanis ha gyorsan megemelkedik a vércukrod, igaz jól lakottság érzeted lesz egy kevéstől is, de gyorsan rádtör a falásroham...

Reggelire is egyél rendesen, bármi, ne csak gyümölcs, mert ebédre, vagy később beesel a hűtőbe. Tízóraira egyél gyümit. Ebédre főtt krumplit mehet, estére már kevésbé praktikus. Vacsira inkább tojásrántotta (vagy főtt tojás), kenyér nélkül, felvágottal, sajttal, vagy túró-tejföl...

A teát ízesítheted, Xilit (nyírfacukor), nem hízlal, nyugodtan használhatod, és ugyan olyan mintha sima cukrot tennél a teába/kávéba. Sőt még a fogaknak is jót tesz. Én pl csak ezzel főzök/sütök.

Csokit is ehetsz néha, én is szoktam (persze mértékkel). Jó még a Ritter Sport diabetikus csokija. Nagyon fini és lelkiismeret furdalás nélkül ehetsz belőle.


7 hét alatt 6 kilót fogytam így, hogy odafigyelek (semmi fehér lisztes termék és semmi cukor, helyette update -kenyér, kakaóscsiga...- és Xilit). Nyárra ha most kezdeném, simán 8 kilót le lehet adni így, hogy nem kell mindent megvonni.


Persze azt hozzá teszem, hogy heti 5-6 (általában inkább 6) alkalommal tornáztam itthon Rubint Réka 20 perceseire, vagy Norbi kicbox, Béres Alexandra, futás, evezőpad (konditerem), taposógép. Ezek kombinálva-felváltva.

Most 2 hete nem mozogtam komolyabban mert a gyerekek betegek voltak és minden összejött, de az étkezésre nem 100%-osan figyelve így is megint 1 kilóval kevesebb vagyok. Összeségében hasban pl 11 cm a mínusz!!!


Még 2 kiló és elérem a célom!


Kitartást, bármihez is kezdesz!

2012. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, utána fogok olvasni az update-módszernek. Remélem mozgás nélkül is beválik.

(elsőnek: ésszerű diéta/tudatos táplálkozás nincs kizárva nálam orvosilag, balesetem volt, most van pár gipszem, meg belül is stoppoltak egy kicsit itt-ott :) Nyárra szándékomban áll rendbe jönni, hogy a melószezonra újra formában legyek.)

2012. ápr. 11. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!